URODA I ZDROWIE

Blefaroplastyka – lek na opadające powieki

17 grudnia 2018, dodał: Redakcja

Wiele osób wraz z wiekiem zmaga się ze skutkami malejącej ilości kolagenu i elastyny w skórze, co prowadzi do jej zwiotczenia oraz rozciągnięcia. Szczególnie podatna na procesy starzenia jest delikatna i cienka skóra wokół oczu. Gdy się starzejemy, oprócz skóry, osłabieniu ulegają także mięśnie, które służą do utrzymania powieki w odpowiednim miejscu, a kiedy nie mogą już jej dłużej utrzymać, powieka opada. Opadająca powieka, oprócz działania wieku, może być również skutkiem uszkodzeń nerwu (spowodowanego wskutek choroby czy urazu) lub złego stylu życia, który objawia się zmęczoną, opuchniętą twarzą. W tego typu przypadkach pomaga zabieg blefaroplastyki, czyli plastyka powiek górnych. Współczesna medycyna estetyczna wyróżnia dwie metody blefaroplastyki, a są to metoda chirurgiczna oraz laserowa. Zabieg blefaroplastyki chirurgicznej polega na nacięciu skalpelem powieki i usunięciu nadmiaru skóry. Wiąże się niestety z wyższym ryzykiem wystąpienia powikłań, istnieje też więcej przeciwwskazań. Czas rekonwalescencji znacznie się wydłuża, obrzęki i sińce powstałe wskutek operacji dłużej się goją, a blizny pozostają widoczne.

Blefaroplastyka laserowa to pomoc szybsza i bardziej precyzyjna

Współcześnie lekarze skłaniają się do wykonywania plastyki opadających powiek przy użyciu lasera, ze względu na większą precyzyjność i mniejszą inwazyjność. Obecnie najszerzej stosowanym urządzeniem do blefaroplastyki laserowej jest laser frakcyjny Xide CO2, który jest wykorzystywany między innymi przez specjalistów z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach oraz w Krakowie. Innowacyjne działanie lasera CO2 polega na tym, że nie niszczy tkanek, tylko tworzy mikrouszkodzenia komórek skóry, co stymuluje ją do produkcji kolagenu. Zabieg blefaroplastyki laserowej przy użyciu lasera Xide CO2 polega na precyzyjnym wycięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową z powiek. Zabieg trwa około 60 minut z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego i nie wymaga hospitalizacji. Czas rekonwalescencji jest krótki, a do życia zawodowego można powrócić już po 2-3 dniach. W porównaniu do blefaroplastyki chirurgicznej, kuracja laserem niweluje ryzyko pojawienia się widocznych blizn pozabiegowych. Ceny wykonania laseroterapii wahają się od 3 000 zł do 4 500 zł, natomiast koszt blefaroplastyki laserowej w katowickim oraz w krakowskim Centrum DER-MED wynosi 2 990 zł.

Korzyści płynące z blefaroplastyki za pomocą Xide CO2 są zdumiewające

Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi blefaroplastyki laserowej, są zadowoleni. Z blefaroplastyki płyną dwie korzyści – zdrowotna i estetyczna. Laser pomaga pozbyć się nadmiaru skóry, która może zawężać pole widzenia ze względu na zasłanianie części źrenicy oraz pomóc w przywróceniu estetyki twarzy. Dzięki plastyce powiek zostaje usunięty efekt smutnej i zmęczonej buzi, a twarz wygląda młodziej, zdrowiej i ładniej.

Efekty zabiegu blefaroplastyki laserowej są widoczne już po kilku dniach. Mogą wystąpić zmiany w postaci lekkich krwiaków czy obrzęków, ale są one krótkotrwałe. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest wywiad medyczny z pacjentem, konieczne są również badania morfologiczne krwi. Przeciwwskazań do zabiegu jest stosunkowo niewiele, jednak zignorowanie ich może prowadzić do wystąpienia powikłań, dlatego tak ważne jest spotkanie ze specjalistą. Przeciwwskazania to między innymi ciąża i okres laktacji, cukrzyca, łuszczyca, epilepsja i nowotwory.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Brak ochoty na seks u faceta
Ostatnie badania wskazują, że stres obniża popęd u facetów, a dodatkowo hamuje...
Jak się ubrać na narty
Trzeba ubrać się ciepło - żeby nie przewiało nas na stoku... Ale...
Nieinwazyjne metody wyszczuplania
Ćwiczenia są zdrowe i nieinwazyjne, więc nie bójmy się tak wysiłku dziewczyny :)
Niebanalny podryw - eksperyment
W necie trudno spodziewać się finezji, raczej na żywo facet będzie się starał,...