Biuro przyjazne pracownikowi? Poznaj biurka z regulacją wysokości

16 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje w biurze. Już w trakcie studiów, młodych
studentów straszy się korporacjami i ośmiogodzinnym dniem pracy przy biurku. Nie brzmi to zbyt optymistycznie. Dowiedź się jak stworzyć biuro przyjazne pracownikowi.

Szczęśliwy pracownik to wydajny pracownik

Wielu pracodawców bagatelizuje rolę biura w życiu zawodowym i nie tylko, swoich pracowników.  Tymczasem badania wskazują jednoznacznie, że osoby zadowolone ze swojego otoczenia w pracy są znacznie bardziej wydajne i efektywne w tym co robią.

Wiedzą o tym największe firmy takie jak na przykład Google, które słyną ze swoich biur przyjaznych pracownikom. Wystarczy logicznie pomyśleć, jeśli komuś jest dobrze, przyjemnie i wygodnie to chętniej spędza się czas w takim miejscu. Dodatkowo jeśli nic nie przeszka i nie rozprasza łatwiej jest się skupić. Każdy z nas doskonale wie, że chwiejące się biurko, skrzypiący fotel czy niedomykająca się szuflada w pewnych momentach potrafią doprowadzić do furii.Dlatego warto zadbać o przyjemną atmosferę w biurze. Jeśli sam nie wiesz co można zmienić mamy dla Ciebie kilka porad, warto również zapytać głównych zainteresowanych czyli pracowników.

Klucz do sukcesu największych firm

Dostosowanie biura do potrzeb pracowników to klucz do sukcesu największych firm. Udowodniono, że dobra atmosfera w pracy, przyjazne środowisko i ładne otoczenie dla wielu pracowników są znacznie cenniejsze niż aspekty finansowe. Co możesz zmienić w swoim biurze? Tak naprawdę liczą się drobiazgi. Każde biuro wyposaż w zielone rośliny i ładne dodatki, które kojarzą się z zakresem waszej działaności. Na przykład ciekawy obraz, grafikę lub inną ozdobą. Kolejnym krokiem jest temperatura, zadbaj o to żeby w Twoim biurze latem było przyjemnie i chłodno, a zimą ciepło. Jeśli nie masz wpływu na takie aspekty (względy administracyjne, formalne itp) zamiast klimatyzatora postaw zwykłe wiatraki i zadbaj o zapas chłodnych napojów, a zimą wyposaż biuro w milutkie kocyki. Może się wydawać, że są to nieznaczące drobiazgi, ale naprawdę działają. Kolejny krok to jedzenie.  Nawet jeżeli prowadzisz niewielką firmę wyposaż waszą kuchnię w zapas wód mineralnych, soki, herbaty i kawę. Pracownicy bardzo doceniają takie gesty, a nie ukrywajmy, że jest to raczej drobny wydatek w skali miesiąca. Możesz pójść o krok dalej i zadbać również o świeże owoce i przekąski. Tak wyposażona kuchnia może się przydać, gdy w firmie pojawią się np. niezapowiedziani goście. Ostatnim, najważniejszym krokiem do zmiany otoczenia są meble. Niestety tradycyjne meble biurowe nie zawsze dobrze się sprawdzają w biurach. Warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach takich jak piłki, pufy czy biurka z regulowaną wysokością.

Nowość na Polskim rynku – biurka z regulowaną wysokością

Niewiele osób wie, jak szkodliwe dla naszej sylwetki jest siedzenie. Niestety spędzając co najmniej osiem godzin dziennie na krześle przed komputerem nie robimy nic dobrego dla naszego organizmu. W taki sposób tracimy niemal wszystkie korzyści wypracowane w trakcie treningów. Mało tego, narażamy się na różne schorzenia. Jest na to jednak bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy wstać. Na rynku dostępne są specjalne biurka z regulowaną wysokością, które idealnie nadają się do pracy siedzącej, a w zaledwie kilka sekund może je przystosować do pracy na stojąco. Praca na stojąco jest nie tylko zdrowsza, ale również sprzyja kreatywności. Pamiętaj jednak, żeby zaczynać powoli. Nawet 2 godziny w skali dnia potrafią już zdziałać cuda.

—-

Artykuł powstał we współpracy z firmą elevodesk – producentem biurek z regulowaną wysokością elevogrande oraz mat ergonomicznych

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Zestaw do fondue
Śliczny ceramiczny zestaw
Cena:
18,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Implanty w Poznaniu
O ile są dobrze wykonane, to oczywiście, że są warte swojej ceny....
Mały biznes :)
A jak już będziesz mieć własny biznes to wybierzesz księgową czy biuro rachunkowe? Zawsze...
Czy znacie jakiś ośrodek terapii, k…
Niektórym najzwyczajniej brakuje empatii dla ludzi, którzy, może i przez wzgląd na własną...
Implanty w Poznaniu
Są warte swej ceny, bo nowe zęby jeszcze żadnemu dorosłemu nie wyrosły, a implanty...
facebook