„Big Eyes”- recenzja

9 lutego 2015, dodał: Adrianna Kaczuba

Ktoś, kto stwierdził, że kolejny film Tima Burtona niczym go już nie zaskoczy, mógł bardzo się pomylić! Najnowsza produkcja znanego na całym świecie reżysera zadziwia bowiem swoją….normalnością.

„Big Eyes” („Wielkie oczy”), to film oparty na biografii Margaret Keane, malarki, która na przełomie lat 50’ i 60’ tworzy nietypową kolekcję obrazów. Jej dzieła wyróżniają bowiem postaci o nadnaturalnie dużych oczach. Przedstawiona w filmie historia to jednak nie „amerykański sen”, gdzie rozwiedziona pani domu z córką u boku zdobywa sławę i szczęście. Jak to bywa w prawdziwym życiu, los stawia na drodze Margaret i jej córki osobę, która wplącze je w intrygę, która choć pozornie przynosić ma jedynie zysk, to jednak okazuje się powodem wielu nieszczęść dla bohaterek.

bigeyes_large

Fanów Tima Burtona z pewności zaskoczy fakt, że w „Big „Eyes” nie pojawia się właściwie żaden z typowych „ulubieńców” reżysera. Nie zobaczymy w nim ani Johnny’ego Deppa ani Heleny Bonham Carter, których jednak godnym zastępstwem okazali się być Amy Adams oraz partnerujący jej, jak zawsze wybitny, Christoph Waltz.

bgi

Warto też podkreślić, że pomimo pozornej zwyczajności fabuły, „Big Eyes” przyciąga widza tą magią, którą Tim Burton urzeka w innych swoich filmach, dlatego jest to pozycja godna obejrzenia- być może nawet nie jeden raz! Film ten jest bowiem idealnym dowodem na to, że nawet w pozornie zwyczajnym życiu mogą czasem zdarzyć się rzeczy niezwykłe.

 

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Krzesełka barowe
Na pewno są wygodne...? W domu to jednak chciałabym wypocząć siedząc:)
Frędzle - obszywki i koronki
Fajne takie frędzle, tylko mój kot by je obgryzał, on wszystko co wystaje, tak załatwia...
Problem z czyszczeniem okapu
Woda z octem - działa nawet na silnie zabrudzony tłuszczem!
stan surowy - stan zamknięty
Dach i okna to podstawa, żeby budynek nie niszczał, bo nie zawsze są pieniądze,żeby...