URODA I ZDROWIE

Bieganie z trójkołowym wózkiem dziecięcym – hit czy kit?

28 lutego 2020, dodał: Redakcja

Każdy rodzic wie, że kiedy przychodzi na świat dziecko, trzeba zrezygnować z części swoich pasji na rzecz opieki nad nowym członkiem rodziny. Pasjonaci biegania znaleźli jednak sposób na to, aby nie rezygnować z treningów, a jednocześnie sprawować opiekę nad dzieckiem. O czym mowa? Oczywiście o trójkołowych wózkach dla dzieci dla biegaczy. Poniżej znajdziesz informację o tym jak biegać z wózkiem oraz dlaczego warto realizować w dalszym ciągu zaplanowane treningi.

WÓZEK

Bieganie to zdrowie – każdy to potwierdzi, ale jak dokładnie wpływa na nasz organizm?

 Przeprowadzone badania nie pozostawiają wątpliwości – bieganie, przy regularnych treningach, znacząco potrafi poprawić kondycję, wydolność organizmu oraz sprawia, że organizm staje się odporniejszy na choroby. Dodatkowym atutem jest polepszenie samopoczucia, zwłaszcza podczas pochmurnych dni – a wszystko za sprawą uwalnianych endorfin do krwi. Poniżej znajdziesz kilka faktów przemawiających za bieganiem:

 

  • Poprawa krążenia krwi
  • Spadek poziomu złego cholesterolu
  • Spalanie zbędnych kalorii
  • Przeciwdziałanie nadciśnieniu
  • Zwiększenie wydajności płuc

 To tylko kilka z zalet biegania, lista korzyści jest dużo dłuższa. Z pewnością zauważysz pozytywne efekty już po kilku treningach. Dlatego też warto przełamać się i zaplanować regularne bieganie.

 Co potrzeba do biegania z dzieckiem?

Oczywiście trójkołowy wózek – warto wybrać wózek renomowanej firmy, w końcu chodzi o bezpieczeństwo twojej pociechy podczas biegania. Rodzajów jest naprawdę sporo, dlatego też warto zobaczyć kilka modeli, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego wózka. Sprawdź czy uchwyt dobrze leży ci ręce oraz w jaki sposób toczą się koła – powinny obracać się równomiernie, bez przeskoków czy zacięć. Ważna jest również jakość opon, nie mogą to być zwykłe kółka – w końcu będziesz biegał po różnym terenie. Jeśli chodzi o twój ubiór – wygoda to podstawa. Wpierw sprawdź, czy potrzebujesz buty męskie do biegania z supinacją, neutralnych czy też z pronacją. W zależności od pory roku dobierz odpowiednie spodenki oraz koszulkę – a w jesień lekką kurtkę oraz odzież termoaktywną.

Jak zacząć przygodę z bieganiem?

Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z treningiem biegowym, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Dzięki nim unikniesz często popełnianych błędów, a treningi staną się dużo przyjemniejsze.

Pierwszą i podstawową zasadą przy ustalaniu treningu jest mierzenie swoich sił na realne możliwości. Co to oznacza? Nic innego niż określenie dystansu do pokonania lub czasu treningu – tak, aby spokojnie przebiec zaplanowaną odległość. To samo tyczy się tempa biegu – zbyt duże sprawi, że szybko się zmęczysz i nie ukończysz treningu. Jeśli masz zegarek sportowy lub nawet smartfona, zainstaluj aplikację, która pozwoli ci zobaczyć i zapisać dane z treningu – dystans, czas, tempo. Dzięki temu będziesz mógł porównać odbyte treningi.

Jak widzisz bieganie z wózkiem to nie problem dla rozpoczynającego swoją przygodę z treningami – wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj i ruszać na parkowe ścieżki. Z pewnością będzie to korzyść zarówno dla dziecka, które może łapać promienie słoneczne, jak i dla twojego zdrowia.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Strasznie wolno to będzie szło, szczepienia będą trwać do wakacji, a już coraz...
Jaki żel intymny
Ja polecam nasz polski - Iintimate Care z aloesem i kwasem mlekowym - przetestowałam...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
A co z osobami, ktory pójdą na szczepienie, ale akurat będą miały bezobjawowe zakażenie...?...
test - sprawdź czy myślisz o tym sa…
Mi przyszło na myśl zachodzące słońce, bo zachciało mi się spać przez to liczenie...