URODA I ZDROWIE

Bieganie z trójkołowym wózkiem dziecięcym – hit czy kit?

28 lutego 2020, dodał: Redakcja

Każdy rodzic wie, że kiedy przychodzi na świat dziecko, trzeba zrezygnować z części swoich pasji na rzecz opieki nad nowym członkiem rodziny. Pasjonaci biegania znaleźli jednak sposób na to, aby nie rezygnować z treningów, a jednocześnie sprawować opiekę nad dzieckiem. O czym mowa? Oczywiście o trójkołowych wózkach dla dzieci dla biegaczy. Poniżej znajdziesz informację o tym jak biegać z wózkiem oraz dlaczego warto realizować w dalszym ciągu zaplanowane treningi.

WÓZEK

Bieganie to zdrowie – każdy to potwierdzi, ale jak dokładnie wpływa na nasz organizm?

 Przeprowadzone badania nie pozostawiają wątpliwości – bieganie, przy regularnych treningach, znacząco potrafi poprawić kondycję, wydolność organizmu oraz sprawia, że organizm staje się odporniejszy na choroby. Dodatkowym atutem jest polepszenie samopoczucia, zwłaszcza podczas pochmurnych dni – a wszystko za sprawą uwalnianych endorfin do krwi. Poniżej znajdziesz kilka faktów przemawiających za bieganiem:

 

  • Poprawa krążenia krwi
  • Spadek poziomu złego cholesterolu
  • Spalanie zbędnych kalorii
  • Przeciwdziałanie nadciśnieniu
  • Zwiększenie wydajności płuc

 To tylko kilka z zalet biegania, lista korzyści jest dużo dłuższa. Z pewnością zauważysz pozytywne efekty już po kilku treningach. Dlatego też warto przełamać się i zaplanować regularne bieganie.

 Co potrzeba do biegania z dzieckiem?

Oczywiście trójkołowy wózek – warto wybrać wózek renomowanej firmy, w końcu chodzi o bezpieczeństwo twojej pociechy podczas biegania. Rodzajów jest naprawdę sporo, dlatego też warto zobaczyć kilka modeli, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego wózka. Sprawdź czy uchwyt dobrze leży ci ręce oraz w jaki sposób toczą się koła – powinny obracać się równomiernie, bez przeskoków czy zacięć. Ważna jest również jakość opon, nie mogą to być zwykłe kółka – w końcu będziesz biegał po różnym terenie. Jeśli chodzi o twój ubiór – wygoda to podstawa. Wpierw sprawdź, czy potrzebujesz buty męskie do biegania z supinacją, neutralnych czy też z pronacją. W zależności od pory roku dobierz odpowiednie spodenki oraz koszulkę – a w jesień lekką kurtkę oraz odzież termoaktywną.

Jak zacząć przygodę z bieganiem?

Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z treningiem biegowym, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Dzięki nim unikniesz często popełnianych błędów, a treningi staną się dużo przyjemniejsze.

Pierwszą i podstawową zasadą przy ustalaniu treningu jest mierzenie swoich sił na realne możliwości. Co to oznacza? Nic innego niż określenie dystansu do pokonania lub czasu treningu – tak, aby spokojnie przebiec zaplanowaną odległość. To samo tyczy się tempa biegu – zbyt duże sprawi, że szybko się zmęczysz i nie ukończysz treningu. Jeśli masz zegarek sportowy lub nawet smartfona, zainstaluj aplikację, która pozwoli ci zobaczyć i zapisać dane z treningu – dystans, czas, tempo. Dzięki temu będziesz mógł porównać odbyte treningi.

Jak widzisz bieganie z wózkiem to nie problem dla rozpoczynającego swoją przygodę z treningami – wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj i ruszać na parkowe ścieżki. Z pewnością będzie to korzyść zarówno dla dziecka, które może łapać promienie słoneczne, jak i dla twojego zdrowia.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Blizna po operacji
Blizna po operacji na pewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie ma się co oszukiwać...
Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....