Baletnice. Przyjaciółki i rywalki, W cieniu brata – recenzja

5 lipca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Bestsellerowa francuska seria książek „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek.

 

Baletnice. Przyjaciółki i rywalki

 

Pierwszy tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice”

Opowieść dla dziewczynek o trzech przyjaciółkach: Mayi, Zoyi oraz Constance, które razem mieszkają w internacie i uczęszczają do szkoły baletowej w Paryżu. Spędzają ze sobą wiele czasu, wiele ich łączy, jednak różnią się charakterami. Maya jest bardzo wrażliwa. Constance jest zawsze idealna. Natomiast Zoya wszystko robi po swojemu. Kiedy pojawia się szansa na udział w przedstawieniu rodzi się rywalizacja, jednakże jest ona zdrowa i pozytywna, ukazując tym samym, co w życiu jest naprawdę istotne i ważne. Tym samym uczy, czym jest samorealizacja i pokazuje, że nie wolno nam zapominać o własnym komforcie. Pokazuje również, że prawdziwa przyjaźń wytrzyma wszystko. Piękna, ciekawa i wartościowa książka.

Idealna pozycja dla małej baletnicy i dla każdej dorastającej dziewczynki. Cudowna ciepła opowieść o przyjaźni, pięknej relacji oraz walce o własne marzenia. A to przecież tego najbardziej powinniśmy nasze dzieci uczyć…

Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci„.

 

Baletnice. W cieniu brata

 

Trzeci tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice

Na kartach książki poznajemy Colina, którego marzeniem jest bycie tancerzem. Niestety wygląd chłopaka i ciągłe porównania go do starszego brata oraz postawa rodziców nie ułatwiają mu realizacji marzeń. Tym samym autorka poruszyła bardzo ważny temat relacji pomiędzy rodzeństwem, kompleksów u najmłodszych w rodzinie oraz dotyka bardzo ważnego tematu – samoakceptacji. Ukazuje, że dobrze ukształtowana samoocena daje poczucie pewności, że jesteśmy zdolni do sprostania wymaganiom i wyzwaniom, które na nas czekają, a najważniejszą jej częścią jest zaufanie do siebie samego i przekonanie, że zasługujemy na wszystko co dobre i na wiele więcej. Autorka uświadamia tym samym młodemu czytelnikowi, jak trudny jest świat emocji i uczuć, ale zarazem udowadnia, że nie należy z niego rezygnować i zamykać się w sobie.

Wyjątkowa historia o pasji, spełnianiu marzeń i dążeniu do upragnionego celu.

Nie porównuj się z innymi. Bądź taki, jak chcesz”.

 

Książki z serii „Baletnice”wyróżnia również piękna szata graficzna i kolorystyka oraz duże litery odpowiednie dla małego czytelnika. Idealne dla dziewczynek już od ósmego roku życia, kiedy to zaczynają uważniej postrzegać świat i to, kim chciały by być. Książki idealnie dopasowane do zmian mentalności współczesnego młodego odbiorcy, które poruszają kwestie dla niego istotne, opowiadają o bohaterach, którzy są dla niego zrozumiali i z którymi z łatwością może się utożsamiać.

Przepiękne opowiadania, które szczerze polecamy. Czytelnik przenosi się do świata młodych adeptów tańca klasycznego i towarzyszy im w codziennej nauce, ćwiczeniach i zabawach. My będziemy do nich na pewno wracać i to nie raz.

Wydawnictwo ZNAK Emotikon

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie tatuaże podobają Wam się u fa…
Fajne są obrazki typu kobieta, lew, ale nie jakieś abstrakcje
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Chwilowe wrażenie to nie gwarancja szczęścia forever:D Piękne oczy nie zawsze oznaczają piękny charakter...
Komunia
Jak czytam, 70% uczniów nie chodzi na religię, więc wkrótce te komunie to...
Kawa
Mi smakuje tylko marcepanowa:)