Apteczka turystyczna – czego nie możesz zapomnieć?

30 sierpnia 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Na każdy wyjazd warto zadbać o dobrze zaopatrzoną apteczkę turystyczną. Co powinno się w niej znaleźć? Wielu podróżników lekceważy posiadanie apteczki, do momentu pojawienia się pierwszej nieprzyjemnej, bądź niebezpiecznej sytuacji. Wtedy okazuje się, że brak apteczki może wiązać się z naprawdę poważnymi konsekwencjami.

O ile większość z nas ma dobrze wyposażoną domową apteczkę, to tę podróżną traktuje bez należytej uwagi. To jeden z największych błędów, które można popełnić – zarówno, przy tych bliższych, jak i dalszych podróżach. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wielką podróż, czy na krótsze wojaże – apteczka jest niezbędna.

Podstawowe wyposażenie apteczki

Podstawą apteczki turystycznej jest zestaw środków opatrunkowych. Dzięki nim bez problemu opatrzymy i zabezpieczymy ranę. Przydadzą się środki do dezynfekcji, kompresy gazowe, plastry, zapinka na bandaż oraz bandaż elastyczny. To podstawowe wyposażenie apteczki na wypadek jakichkolwiek skaleczeń, stłuczeń, czy większych ran.

W apteczce powinny znaleźć się także leki:

 • przeciwbólowe,

 • na przeziębienie,

 • przeciwbiegunkowe,

 • środki na stłuczenia,

 • oparzenia,

 • leki na alergię.

Szczególne miejsce wśród tych specyfików powinny zająć probiotyki. Te dbają odporność, prawidłowy stan flory bakteryjnej, jak i dobre samopoczucie podczas każdej podróży.

Nie da się ukryć, że to właśnie problemy żołądkowe związane z przemieszczaniem się czy spożywaniem nowych potraw są niezwykle uciążliwe w czasie podróży. Choć zaczynają się niewinne, to dłuższe kłopoty z biegunką podróżnych prowadzą do osłabienia całego organizmu i odwodnienia – a to może skończyć się naprawdę poważnie.

Dobry probiotyk pozwoli uniknąć takich sytuacji. Więcej informacji o tzw. zemście faraona przeczytasz w artykule: https://roadtripbus.pl/zemsta-faraona-czyli-biegunka-podroznych/. W apteczce przyda się także termometr bezrtęciowy oraz krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem.

Akcesoria, które powinny znaleźć się w takiej apteczce, to także:

 • małe nożyczki,

 • antybakteryjny żel do rąk,

 • spray na owady,

 • folia ratunkowa,

 • pęseta do wyciągania kleszczy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli na stałe bierzemy jakiekolwiek leki, one także powinny znaleźć się w takiej apteczce. Przed wyjazdem warto udać się do lekarza, by przepisał ich odpowiednią ilość.

W pełni wyposażone apteczki dostępne są w sklepach, jednak można taką także samodzielnie skomponować. Apteczka, prócz podstawowych elementów, powinna być także spersonalizowana pod konkretne osoby. Należy uwzględnić choroby towarzyszy podróży, jak i ich alergie, czy częste dolegliwości.

Problemy ze zdrowiem i uczulenia na niektóre składniki

Wybierając się w jakąkolwiek podróż, warto zadbać o informację o swoich alergiach i przyjmowanych lekach. Noszenie takiej karteczki w portfelu jest zbawienne w wielu trudnych sytuacjach.

Każdy chciałby ich unikać, jednak lepiej dmuchać na zimne i zadbać o swoje bezpieczeństwo zawczasu. Dobrym pomysłem jest zapisanie także angielskich lub łacińskich nazw specyfików, ewentualnie substancji, na które jesteśmy uczuleni. Wtedy nawet w odległym kraju zakup odpowiedniego leku nie będzie problematyczny.

Dobrze wyposażona apteczka turystyczna to konieczność! Dzięki niej każda podróż będzie bezpieczniejsza, a uczestnicy będą cieszyć się z wakacji bez żadnych dolegliwości czy nieprzyjemnych sytuacji.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.