Aprilynne Pike: Uprowadzona – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Aprilynne Pike: Uprowadzona – recenzja

24 marca 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Aprilynne Pike: Uprowadzona

Tavia odnajduje swojego odwiecznego partnera, jednak próby przebudzenia kończą się tragedią w wielkim wybuchu i _uprowadzona-b-iext27647946porwaniem oraz zamknięciem w białej celi Reduciatu. Próba brawurowej ucieczki kończy się przejęciem przez Curatoriat, które chce z pomocą Tavii i Logana stworzyć szczepionkę na wirus zabijający ludzi i Przyziemców.

Dziewczyna stara się pomóc, jednakże zauważa wiele niepokojących rzeczy, dodatkowo powracające wspomnienia coraz bardziej komplikują jej życie, na scenę wraca też Benson, komplikując życie uczuciowe. Do niepokoju, braku zaufania i niewiedzy wkradają się doniesienia o śmierci i ginących światach, a dziewczyna ma wiele ciężkich orzechów do zgryzienia i obawia się zdrady…

Kontynuacja pierwszej części cyklu rozwija opowieść, a jednocześnie przybiera słodką formę romansową, mocno uwypukloną i jednocześnie skomplikowaną, dobudowaną do trójkąta miłosnego. Rozterki, dylematy sercowe i trudne decyzje są kłopotem dla nieco zagubionej w tym wszystkim nastolatki. A tajemnica, którą skrywa jej pamięć, dość późno pozwala się przypomnieć, co dodatkowo plącze wątek fabularny i zacieśnia niepokojącą obrożę nastroju.

Książka zdecydowanie przeznaczona dla nastolatków, tak w formie, jak i kreacji postaci. Nie mamy tutaj mocnych charakterów psychologicznych, jest miejsce na niepewność i pomyłki, czasami nawet naiwność i spontaniczność, tak charakterystyczne dla młodych i odważnych. Nie ma też ideałów i wzorów, zatem prawdziwość postaci wydaje się większa, chociaż czasami zdecydowanie przesłodzony obrazek amantów, może lekko zirytować.

Klarowna i dynamiczna fabuła to natomiast ogromne zalety opowieści, którą czyta się szybko i przyjemnie z cieniem uśmiechu prawdziwego relaksu. Zdecydowane przewroty akcji, momenty zaskoczenia i niespodzianek, to także plusy, które autorka z wdziękiem i lekkością dopasowała do ścieżki fabularnej, mamy zatem cudowną i nieprzewidywalną nieschematyczność w morzu przeplatających się wątków. Lekkość i łatwość językowa to wyróżniki stylu autorki, które na pewno znajdą wielu zwolenników, a tym samym zakochanych w opowieści czytelników.

Moim zdaniem kontynuacja dobra, pozostawiająca nas z kolejnymi pytaniami w oczekiwaniu na kolejne odsłony serii. Polecam czytelnikom, dla których rozrywka literacka mieści się w gatunku fantastycznych przygód z wątkiem romansowym, gdzie błędy i dylematy nastoletnich dusz mają prawo istnieć w swojej niedoskonałej osobowości. Polecam ;)

Nota od Wydawcy:

Kontynuacja „Ocalonej”.

Tavia odkrywa w sobie moc zdolną ocalić Ziemię – albo ją zniszczyć. Mieszkańców Ziemi dziesiątkuje potworny zmutowany wirus odporny na wszelkie szczepionki. Zanim jednak Tavii uda się znaleźć rozwiązanie, zostaje schwytana i uwięziona. Zamknięta ze swoim ukochanym w niewielkiej celi powoli zaczyna tracić nadzieję… Czy zdoła powstrzymać zagładę i odkryć tajemnicę przywódcy Curatoriatu? Jak bardzo ucierpi przy tym jej serce?

Uprowadzona
Aprilynne Pike
grupa_PublicatFormat: 205x135mm
Liczba stron: 320
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Dolnośląskie

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...