Aktualne trendy w ślubnej biżuterii

21 października 2010, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Biżuteria ślubna charakteryzuję się większym zachowaniem klasyki i elegancji, aniżeli biżuteria „fashion” – czyli tzw. biżuteria na co dzień. Coraz częściej jednak Panna Młoda szuka swojego stylu poza funkcjonującymi stereotypami w ubiorze i dodatkach ślubnych. A co za tym idzie, biżuteria ślubna zaczyna także zmieniać standardy, zbyt często już nudne i mało oryginalne.
Teraźniejsze style, które panują w biżuterii ślubnej idą w parze ze stylami biżuterii i dodatkami. Duże naszyjniki, biżuteria XXL, kolczyki chandelier, bransolety sztywne lub zestaw bransoletek na jednej dłoni oraz duże pierścienie są jak najbardziej trendy i mile widziane u Panny Młodej. Najważniejszy jest wybór stylu przez Panną Młodą, który powinien pasować do sukni.

Jeśli chcesz założyć:

·    duży/bogaty naszyjnik : wybierz suknię z większym dekoltem ukazującym szyję, lub na ramiączka. Reszta niech pozostanie skromna i bez ozdób. Twój welon i bukiet kwiatów powinnien być także skromny, tak aby nie konkurowały z naszyjnikiem.

Proponowany styl naszyjnika golden fantasy (www.goldisch.com):

·    łańcuszek z wisiorkiem : najlepiej wygląda przy nim suknia z dekoltem w kształcie litery „V”. Łańcuszek powinien mieć długość około 60-70cm. Dla równowagi można dodać duży pierścień, albo nawet dwa, ale uważaj, aby biżuteria nie ociążała ogólnego wyglądu. Tak samo bransoletka, najlepiej jedna ale wyrazista, która uzupełni całość.

Proponowany styl bransoletka ether i naszyjnik touch (www.goldisch.com)

·    duże kolczyki: jeśli Twoja suknia posiada dekoracje na dekolcie, czy ramiączkach, możesz spróbować założyć duże kolczyki, tzw.chandelier. Możesz także dodać parę cienkich bransoletek na jedną dłoń.

Bransoletki mogą mieć małe koraliki lub kamienie, lub nawet bez żadnych świecących ozdób. Jeśli chciałabyś założyć szerszą bransoletkę koniecznie zostań przy jednej bransoletce. Więcej bransoletek może dać efekt zbyt ociężały w zestawieniu z dużymi kolczykami. Upnij włosy do góry, tak aby odkryć kark i aby można było zauważyć kolczyki.

Najważniejsze

Najważniejsze w Twoim wyglądzie Panno Młoda jest to, abyś czuła się dobrze i wygodnie w Twoim stroju i z tym jak wyglądasz. Abyś to Ty wybrała, co i jak chcesz nosić, a nie mama, przyjaciółka lub ktoś inny.

Kolor

Kolor nadal ogrywa ważną rolę w biżuterii typowo ślubnej. Klasyka, czyli biel, ecru, beż, srebny, złoty i ich tonacje są nadal modne, poszukiwane i stosowane. Niemniej dodanie innego koloru gustownie i bez przesady może dać efekt świeżości i oryginalności. Przykłady, z których warto korzystać to:

– biel z turkusem
– biel z czerwienią
– biel z fioletem
– ecru z brązem
– ecru z zielenią
– ecru z różem

Pastelowe kolory są też klasyczne, ale wystarczy do lekko różowej sukni dodać np.naszyjnik z pereł w tonacji szarości (brudna biel), w wyniku czego otrzymamy bardzo ładny i elegancki wygląd.

Materiały

Wiadomym jest, że złoto, platyna, białe złoto, srebro i inne szlachetne materiały, takie jak kamienie szlachetne i półszlachetne są najpopularniejszym wyborem w biżuterii ślubnej. Niemniej jednak, tworzywa m.in. jak szkło, akryl, czy metal są coraz częściej stosowane i wybierane. Wynika to z tego, że Panna Młoda szuka innej nowej formy ekspresji, niż za pomocą standardowej biżuterii. Liczy się wygląd, a także dopasowanie biżuterii do sukni i charakteru. Okazuje się zatem, że biżuteria fashion w wydaniu ślubnym coraz częściej jest właśnie dlatego wybierana.

Proponowany styl naszyjniki (od lewej) 1. Wedding spot, 2. Originality, 3. vintage (www.goldisch.com)

Tradycja

Jeśli wolisz zachować tradycyjny wygląd, proponowane jest ubranie pereł, brylantów lub cyrkonii. Możesz także nieco zmienić tradycyjny wygląd zakładając np. kilka sznurów pereł, lub 2-3 sznury pereł o różnych wielkościach. Nawet uwzględnienie czarnych lub ciemno-szarych pereł w naszyjniku doda blasku i oryginalności, zachowując kobiecość i elegancję.

Tekst i zdjęcia: Kamila Podgórska-Gilbert
www.goldisch.com

O Projektantce:

Kamila Podgórska-Gilbert projektowaniem biżuterii zajmuje się od 2003 roku. Projektuje z myślą o kobietach, które cenią sobie indywidualizm, oryginalność ale i kobiecość.  W swoich pomysłach sięga do wszelkich dostępnych źródeł i surowców. Biżuteria GOLDISCH trafia do klientek w Kanadzie, Stanach, Tajlandii, a od niedawna dostępna jest także w Polsce.

– Urodziłam się w Warszawie, ale praktycznie przez całe życie mieszkałam poza Polską. Podróże i życie w innych kulturach bardzo na mnie wpłyneły. Projektowanie biżuterii traktuję jako jedną z możliwości wyrażenia siebie, swojego charakteru i stylu. Biżuteria jest dla mnie jak znak rozpoznawczy, odzwierciedlenie osobowości – nie zaś tylko ozdobą ubioru.

Kamila Podgórska-Gilbert jest także właścicielką i pomysłodawczyną sklepów Kuźnia Koralików w Warszawie (ul. Nowogrodzka 20 lok.6A) i we Wrocławiu (ul. Żeromskiego 52) www.kuzniakoralikow.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził
Zabieg niciami Spring Thread na 10 …
Ciekawa opcja, na pewno te starsze celebrytki tak się poprawiają...
Poświadczenie dziedziczenia
Zwykle to tylko formalność, no chyba że zmarły był w drugim małżeństwie i są dzieci....