Akcesoria do soczewek – sklep

3 października 2012, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jakie akcesoria potrzebne są użytkownikom soczewek

Korekcja wzroku to cały „sztab” przedmiotów, które pomagają polepszać wzrok oraz akcesoriów im towarzyszących. Czy decydujemy się na okulary, czy na szkła kontaktowe, oprócz głównego narzędzia korekcji potrzebować będziemy też dodatków. W przypadku korekcji okularowej mogą to być etui, lub chusteczki do czyszczenia szkieł, a w przypadku soczewek kontaktowych?

Pierwszym i najbardziej podstawowym elementem jest pojemniczek do soczewek. Pojemniczki antybakteryjne nie tylko wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, ale też dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Ich niska cena ułatwia nam regularną wymianę, co z kolei zapewnia higieniczne korzystanie z soczewek i utrzymanie w zdrowiu oczu.

Pojemniczki dołączane są też do opakowań płynu do soczewek, w którym to soczewki powinny przebywać każdej nocy. Wypełniona płynem każda z komór pojemniczka to najlepsze środowisko do ich przechowywania. Wcześniej, po ściągnięciu z oka, muszą one zostać umieszczone na czystej dłoni, opłukane płynem i potarte palcem wskazującym drugiej dłoni. Dopiero wtedy soczewki gotowe są do kilkugodzinnej pielęgnacji i dezynfekcji.

Oczywiście poza korzystaniem z pojemniczka (które jest konieczne) możemy zdecydować się także na zakup eleganckiego etui na pojemnik do soczewek, w którym przeważnie znajduje się też lusterko, lub też zestawu do soczewek wyposażonym nie tylko w lusterko, pojemnik na soczewki, lecz także w małą butelkę na płyn i pęsetę. Osoby, które niezbyt lubią zakładanie i zdejmowanie soczewek, mogą zdecydować się także na specjalne przyssawki do szkieł kontaktowych, które ułatwią aplikację soczewek.

Jedynym sposobem, by na większą skalę, choć nie zawsze całkowicie, wyeliminować powyższe akcesoria do soczewek [tutaj link, pod „akcesoria do soczewek” http://www.kontaktowe.pl/index.php?cat_id=7&page=0&view=3&sort=default], jest korzystanie z soczewek jednodniowych. Wtedy przydatne będą nam np. lusterko, towarzyszące zakładaniu i ściąganiu soczewek, oraz krople nawilżające, wspomagające utrzymanie komfortu noszenia soczewek.

 

Akcesoria do soczewek można kupić w sklepie: www.kontaktowe.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.