Abdominoplastyka po ciąży

10 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha lub lifting brzucha to operacja, która polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry na brzuchu. Pozwala zlikwidować wystający fałd brzuszny, a także dokonać korekty rozciągniętych po ciąży mięśni. Efekt zabiegu jest trwały.

Plastyka brzucha – dla kogo?

Lifting brzucha jest polecany osobom, które w krótkim czasie znacznie schudły lub kobietom po porodzie – osobom, które zmagają się z luźną, obwisłą skórą na brzuchu. Brzuch po ciąży, szczególnie u kobiet, które wielokrotnie rodziły, często nie wraca do wcześniejszego wyglądu. Na skórze, która w trakcie ciąży musiała szybko adaptować się do zmian, powstają rozstępy. To wszystko często powoduje, że kobiety po ciąży mają trudności z zaakceptowaniem swojego wyglądu. Poza aspektem psychicznym należy zwrócić uwagę na zdrowie fizyczne: nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu powoduje problemy z kręgosłupem i bóle grzbietu, czasami obwisły fałd skórno-tłuszczowy bardzo utrudnia funkcjonowanie. Po ciąży dochodzi do rozejścia (rozstępu) mięśni prostych brzucha, co również może zostać skorygowane operacyjnie.

Abdominoplastyka – przeciwwskazania

Należy pamiętać, że abdominoplastyka nie zastąpi diety i odchudzania, nie jest więc zabiegiem dla osób ze znaczną otyłością. W przypadku kobiet, które planują kolejne ciąże, również należy wstrzymać się z zabiegiem.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu należy wykonać badania zlecone przez chirurga, aby mieć pewność, że nie ma innych przeciwwskazań zdrowotnych. Dopiero na podstawie zebranego wywiadu i wyników badań lekarz może zakwalifikować do zabiegu.

Plastyka brzucha – jak przebiega zabieg?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz oddziela pępek od reszty skóry i wykonuje poprzeczne nacięcie na wysokości kolców biodrowych – późniejsza blizna znajduje się na tyle nisko, że jest niewidoczna pod bielizną. Chirurg oddziela tkankę tłuszczową od powięzi mięśniowej, a następnie wzmacnia mięśnie brzucha. W ten sposób dokonuje korekty rozejścia się mięśni prostych po ciąży: zbliżenie i zszycie tych mięśni zapewnia szczuplejszy wygląd talii. Skóra wraz z tkanką tłuszczową są następnie naciągane do dołu, ich nadmiar jest usuwany, a skóra zszywana, aby pozbyć się fałdu brzusznego. Wykonuje się rekonstrukcję pępka, aby znajdował się na naturalnej wysokości. W razie potrzeby chirurg może wykonać liposukcję brzucha. U kobiet w ciąży często występuje przepuklina kresy białej – w czasie zabiegu można dokonać zaopatrzenia przepukliny. To ważne, gdyż nieleczona przepuklina może być groźna dla życia, jeśli dojdzie do jej uwięźnięcia.

Po operacji pacjent pozostaje na obserwacji na 1-3 dni w klinice Horizon Medical Center.W okresie rekonwalescencji kluczowe jest stosowanie się do zaleceń lekarza: unikanie wysiłku fizycznego, odpowiednia higiena i stosowanie pasa przepuklinowego. Do aktywności wraca się stopniowo po 7-14 dniach, w zależności od tego, jak rozległy był zabieg. Zdjęcie szwów następuje w czasie kontroli po 14 dniach od operacji.

Efekty po zabiegu abdominoplastyki

  • usunięty fałd wiotkiej skóry na brzuchu,
  • napięty, jędrny i płaski brzuch,
  • zaopatrzenie przepukliny,
  • szczuplejsza talia, powrót do wcześniejszych proporcji sylwetki.

Efekt chirurgicznej plastyki brzucha jest trwały i widoczny niemal natychmiast. Wpływa pozytywnie na fizyczny i psychiczny stan pacjentki. Ustępują bóle kręgosłupa, sylwetka staje się smukła. Zaopatrzona przepuklina pozwala uniknąć poważnych powikłań w przyszłości. Po zabiegu abdominoplastyki pacjentki czują się świetnie w swoim ciele: czują się komfortowo nosząc bikini, lub w sytuacjach codziennych, dopasowane ubrania, z których wcześniej rezygnowały z powodu odstającego brzucha. Już po dwóch tygodniach można cieszyć się trwałymi efektami zabiegu, płaskim brzuchem i wymarzoną, szczuplejszą sylwetką.

Horizon Medical Center – horizonmedical.pl

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Odwiedź naszą stronę internetową i otrzymaj 10% zniżki na zabiegi w naszej Klinice

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP