A. Maleszka: Bohaterowie Magicznego Drzewa – recenzja

10 lipca 2021, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Seria o Magicznym Drzewie marzyła mi się od dawna, przyznam szczerze, jako dorosły czytelnik pozostaję w zachwycie i mam nadzieję poznać każdy wydany tom serii. Dzieląc się własnymi wrażeniami, jednocześnie przedstawiam opinię dzieci, które też są zauroczone. Dla tych książek warto obudzić w sobie dziecko…

Andrzej Maleszka: Bohaterowie Magicznego Drzewa

 

Julka. Magiczny atrament i życzenie. I konsekwencje, które przychodzą i dotykają nastolatkę…

Stwór, wyglądający jak smuga dymu wydostaje się z wyczarowanego przez dziewczynkę pudełka i przychodzi pierwsza kara. A to dopiero początek…

Na szczęście jest pies Budyń, Wika i Kajetan zawsze gotowi do pomocy…

Dziewczynka przechodzi trzy niezwykłe przemiany, a każda z nich bez wątpienia ją czegoś uczy.

Niezwykła, fantastyczna i niesamowita powieść przygodowa dla dzieci. Osadzona w czasach współczesnych, jednak świat przedstawiony głęboko przenika klimat pełen magii, niezwykłych wynalazków, dziwnych postaci i stworów. Wciągająca i fascynująca przygoda w świecie, pełnym magicznych niespodzianek. Humor i klimat zabawy, a jednocześnie naprawdę istotne problemy, bliskie współczesnym dzieciom.

Na uwagę zasługuje także wydanie. Duże litery, twarda okładka, format wygodny do trzymania i czytania. Dodatkowo świetnie zaaranżowane fotografie, zdobiące książkę, dzięki którym magia wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Historia o mocy przyjaźni z głębokim i cennym przesłaniem. Fantastyczni bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji, zupełnie niespodziewane zakończenie. Zaskakujące zwroty akcji, trzymająca w napięciu fabuła i nieoczywiste wydarzenia to oczywiste walory książki. Polecamy serdecznie. Nic tylko oddawać się przyjemności czytania!

Książkę można czytać niezależnie, nie znając innych części. Przestrzegam jednak rodziców, że jeśli sięgniecie po którąś z powieści Andrzeja Maleszka, będziecie “zmuszeni” przeczytać pozostałe. Wasze dzieci Was do tego zmotywują!

Wydawnictwo ZNAK Emotikon

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz