Rozstępy

30 września 2009, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Rozstępy skórne to cienkie, równolegle ułożone paski, przypominające do złudzenia blizny. Ich powierzchnia nie jest jednolita, tylko nierówna, pokrywa ją cienki naskórek. Najlepszy moment na pozbycie się ich to faza początkowa, poznasz ja po charakterystycznej czerwono-fioletowej barwie.

Kto jest na nie najbardziej podatny?

– kobiety w ciąży
– osoby często stosujące diety, których waga non stop ulega zmianie
– młodzieży w okresie dorastania
– kulturystom (szybki przyrost masy mięśniowej)
– uwarunkowania genetyczne

Te ostatnie maja największe znaczenie przy powstawaniu rozstępów. Istnieje pełen wachlarz nowoczesnych zabiegów i preparatów, które pozwalają na zminimalizowanie widocznych rozstepów. Jest to jednak etap dość długotrwały i czasem kosztowny.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy stanowią dla naszego ciała niezbyt ładny i atrakcyjny dodatek. Ich powstawanie łaczy się z nadmiernym rozciągnieciem skóry powyżej granic jej mozliwości, skóra zaczyna pękać. Następuje to w wyniku najczęściej znacznego utycia lub wahań hormonalnych. Co ciekawe podczas chudnięcia rozstępy moga sie również pojawić. Kortyzol – hormon produkowany przez korę nadnerczy wydzielany jest własnie podczas ciąży lub wahań wagi.

Leczenie polega na zastosowaniu silnych bodźców do tworzenia przez skórę włókien kolagenu i elastyny. Bardziej zwarta i jędrna skóra, o dużej gęstości nie pokazuje rozstępów. One nadal będą na naszej skórze, ale w wyniku zabiegów kosmetycznych staną się prawie niewidoczne.
Leczenie polega na stosowaniu zabiegów dermabrazji, silnie działających peelingów oraz przy pomocy lasera.

Najskujteczniejszym w ostatnim czasie zabiegiem na rozstępy jest FRAXEL REPAIR, jest to specjalne urządzenie, które stosuje się na likwidacje rozstępów.
Sillnie pobudza wytwarzanie kolagenu, jedynym minusem jest dośc agresywna penetracja w głąb skóry, czego efektem są malutkie ranki.