Najlepsze masaże na zimę – wywiad z UlaMassage!

15 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Na temat różnych rodzajów masaży rozmawiamy z Urszulą Krawczyk-Jankowską z instytutu UlaMassage z Olsztyna. Masaże relaksujące, lecznicze, sportowe i dla urody są dobierane indywidualnie, do potrzeb każdego pacjenta. W okresie zimowym warto szczególnie zadbać o kondycję całego organizmu co udowadnia nasza ekspertka.

masaż twarzy

Proponuje Pani mobilne usługi masażu, a to oznacza, że każdy może skorzystać z usługi w swoim własnym domu, jak trzeba przygotować siebie i dom na Pani wizytę i z jakiego rodzaju masażu możemy wtedy skorzystać?

Tak proponuję masaże u klienta w domu. Jest to forma masaży, gdzie klienci są bardzo zadowoleni, gdyż nie tracą czasu na dojazdy, czy też stania w korkach. Każdy teraz jest zabiegany. Praca, dom, dzieci, zakupy, nauka i inne sprawy z którymi każdy człowiek boryka się na co dzień i radzi sobie jak może, zabiera wiele czasu każdego dnia. Oferując masaż w domu u klienta jest to wspaniała forma, gdyż klient w zaciszu domowym zostaje wymasowany i po zakończeniu zostaje w domu, nie musi wychodzić , przeciskać się korkami, stresować się że musi dojechać. zostają w zaciszu domowym, gdzie wielokrotnie zalecam, by po masażu przez godzinkę dali sobie czas dla siebie.
Klient jakoś nie musi się specjalnie przygotowywać, wiadomo szybki prysznic po pracy, ewentualnie koc i ręczniki. Zawsze do każdego podchodzę indywidualnie. Nie ma dwóch identycznych osób. Każdy musi się czuć wyjątkowy, bez względu na to czy zamówi droższy czy tańszy masaż. Mam w swojej ofercie wiele masaży,  to klient wybiera jaki potrzebuje ewentualnie po rozmowie mogę doradzić, ale to dana Osoba wybiera , na co ma ochotę

Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, zmęczeni a co za tym idzie cierpi na tym głównie nasze zdrowie, jednak Pani znalazła sposób aby każdy mógł zadbać o swoje zdrowie, odpocząć i to bez wychodzenia z domu. Który rodzaj masażu poleciłaby Pani aby móc się jak najlepiej zrelaksować po ciężkim dniu?

 

Tak jesteśmy zabiegani, gonimy wiecznie za czymś, brakuje czasu na wszystko. Ludzie coraz bardziej są zestresowani, depresyjni, przygnębieni. Ten pośpiech i stres, bardzo odbija się na naszym organizmie i na naszym ciele. Jeśli ktoś jest przygnębiony, nie ma ochoty wychodzić z domu, tym bardziej do ludzi obcych. Długo zastanawiałam się nad tym jaką formę wybrać mojego gabinetu. Zdecydowałem, że będzie to mobilny salon. Wiele osób jest niepełnosprawnych, gdzie nie mają możliwości dojechać, nie w każdym miejscu jest też winda czy podjazd. Uważam, że osoby niepełnosprawne w ogóle w Polsce są trochę zaniedbane. Dlatego proponuję im, że jeśli zbierają fundusze w dowolnej fundacji, mogę wystawić fakturę zerową, i te pieniążki będą mieli zwrócone.
Jeśli chodzi o rodzaj masażu – mam 3-grupy odbiorców:

1. To osoby które chcą dbać o twarz, dekolt, szyję – Tu polecam :
* JAPOŃSKI CosmoLifting twarzy – Lone Sorensen
* Crystal Lifting- Method Lone Sorensen
* Tybetański Masaż Karku Lone Sorensen
* Kobido- Lifting bez Skalpela

2. Osoby zestresowane i Sportowcy- Tu polecam :
* Masaż Leczniczy całościowy
* Masaż Tkanek Głębokich
* Masaż Sportowy
Po nich staram się wyciszyć później daną osobę , gdyż są to masaże , które czasem naprawdę bolą. Wyobraźcie sobie osobę, która w stresie żyje od wielu lat. Nawet nie wiecie jak bardzo Ona jest napięta i nie tylko kark, całe ciało czasem aż błaga o pomoc. Wystarcz, że popatrzę na taką osobę, dotknę i już wiem co w trawie piszczy. Ciało nasze same daje nam sygnał. Wystarczy dobrze obserwować i znać techniki, które pomogą uwolnić napięcia. Albo wyobraźcie sobie sportowca :) czasem bez specjalnego kijka nie dałabym rady się przebić :)

3. Osoby bardzo wrażliwe na ból. Mają niski próg bólu – Tu polecam :
* Kontrola Wagi z Refleksologią Twarzy (stopy, twarz ) Lone Sorensen
* Masaż Gorącymi Kamieniami
* Relaksacyjny, Klasyczny,

Wracamy zmęczeni do domu partner proponuje – „zrobię ci masaż”, czy powinniśmy skorzystać z takiej propozycji? Czy taka forma masażu jest bezpieczna, może nam pomóc, czy może wywołać odwrotny skutek?

Jeśli wracamy zmęczeni do domu, jak najbardziej partner/ka może nam wymasować stopy. Jest to fantastyczna forma Relaksu oraz bliskości z drugą osobą. Natomiast jeśli coś nam dolega – Takiego poważniejszego proponowałabym iść do osoby, która się na tym zna. Jest na stopach wiele receptorów, Praktycznie cała mapa ciała tam się znajduje. I tylko osoba wykwalifikowana wie gdzie i jak uciskać te miejsca.

Masaż nie jest receptą jedynie na eliminowanie bólu i zmęczenia, ale może również wpłynąć na poprawę urody. Który rodzaj masażu poleciłaby Pani naszym czytelniczkom aby prócz swojego zdrowia mogły zadbać również o swoją urodę?

Co do urody mam w swojej ofercie fantastyczne wręcz magiczne masaże – które już po pierwszym razie widać oszałamiające efekty. Pamiętajmy też o dbaniu na co dzień, o odpowiednim nawadnianiu ciała, o doborze kosmetyków. – Tu polecam :
* JAPOŃSKI CosmoLifting twarzy – Lone Sorensen
* Crystal Lifting- Method Lone Sorensen
* Tybetański Masaż Karku Lone Sorensen
* Kobido- Lifting bez Skalpela
Te trzy pierwsze masaże czasem łączę ze sobą :)

Każdy z nas słyszał o masażu, wielu osobom kojarzy się z łagodzeniem stresu, rozluźnieniem, wyciszeniem, jednak z pewnością to nie jedyne jego zalety. Lekarze bardzo często zalecają stosowanie masażu np. po kontuzji, a czy masaż można zastosować również jako formę zapobiegania urazom?

Ludzie już są coraz bardziej świadomi. Wybierają masaże lub fizjoterapię zamiast tabletki przeciwbólowej. Zachęcam w szczególności po kontuzjach, gdyż poprzez masaż można bardziej usprawnić ruchomość kości, ścięgien, mięśni, powłok. Poprawia się ukrwienie, drenaż limfy a także zwiększa się elastyczność. Masaż można zastosować również jako formę zapobiegania urazom jak najbardziej. Powiedzmy masaż izometryczny – jest to w sumie klasyczny masaż leczniczy, który wykonywany jest na napiętych grupach jednorodnych mięśni lub pojedynczym napiętym mięśniu. Jego celem jest przywrócenie masy oraz siły osłabionych mięśni bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi. Świetny jest też masaż centryfugalny, który również jest masażem leczniczym, doskonale sprawdza się przy urazach stawowych (np. stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach) a także po urazach elementów okołostawowych (więzadeł, ścięgien, torebek stawowych oraz mięśni).

Przyszłe mamy bardzo często narzekają na różnego rodzaje bóle, jednocześnie boją się aby nie zaszkodzić swojemu dziecku, czy w takim przypadku również może pomóc masaż i czy jest w pełni bezpieczny dla mamy i dziecka?

Ciąża to dla kobiety niezapomniany, wyjątkowy okres w życiu. Panie dbają w tym czasie szczególnie o swoje zdrowie (i tym samym zdrowie dziecka), Z pomocą może przyjść masaż, który odpowiednio wykonany daje wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia, a także urody przyszłej mamy. Obecnie uważa się, że kobiety w ciąży mogą, a nawet powinny korzystać z masażu, którego celem jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu. . Masaż pomaga kobietom łatwiej przystosować ciało do zachodzących zmian, relaksuje, upiększa i łagodzi dolegliwości. Najpierw jednak by go wykonać, trzeba współpracy z ginekologiem. Jeśli przyszła mama przyniesie nam zaświadczenie od lekarza, że nie widzi żadnych przeciwwskazań, wówczas po ułożeniu odpowiednim ciężarnej mamy przechodzimy do masażu.

Korzyści jest wiele, a co z minusami, czy takie istnieją? Kto i dlaczego nie powinien korzystać z masaży?

Jedyny minus jaki jest, to bolą mnie często barki od noszenia stołu i rzeczy, które wożę ze sobą. Jednak patrząc na to, ile korzyści jest związanych z masażem nie myślę o tym jednym minusie. Zresztą kocham to co robię! Nie ma chyba nic cudowniejszego i wspanialszego na świecie jak miłość do własnej pracy. Jak połączenia hobby, pasji z własną pracą. Kiedy widzę ilu osobom pomogłam i jak bardzo są mi wdzięczni  – czuję wówczas ogromną dumę i radość.

Przeciwwskazania takie bezwzględne do masażu to :
* choroby krwi
* po spożyciu alkoholu, czy narkotyków ( usprawni krążenie, co może spowodować pogorszenie)
* choroby wrzodowe z krwawieniem
* podczas gorączki ( powyżej 38) dotlenienie komórek przyspieszy bicie serca i usprawni krążenie, co spowoduje pogorszenie stanu.
* podczas menstruacji ( można dostać krwotoku)
* po obfitym posiłku
* niewydolność narządów wewnętrznych
* padaczka
* zaawansowana miażdżyca
* niewydolność krążeniowo-oddechowa
* wczesne stany po zabiegach operacyjnych, świeże stany urazowe
* hemofilia ( możliwość wystąpienia krwotoku , krwawienia
* dychawica oskrzelowa
Nie wolno tego lekceważyć, gdyż zabieg z którego korzystamy z przyjemnością może przysporzyć nam niepotrzebnych szkód.Pamiętajcie zawsze informujcie o wszystkim swego masażystę.

serdecznie dziękuję za rozmowę!

rozmawiała: Małgorzata Kopeć

Adres :
10 -279 Olsztyn
Zamenhofa 7/44
+48 500-180-322
http://ulamassage.pl/
https://www.facebook.com/ulamassageolsztyn/