Przeciwwskazania do zabiegu zmniejszenia nosa | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Przeciwwskazania do zabiegu zmniejszenia nosa

19 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zabieg zmniejszenia nosa jest jedną z popularnych zabiegów plastycznych, które mogą poprawić wygląd i symetrię twarzy. Wiele osób sięga po niego ze względów estetycznych, jednak przeprowadzenie zmniejszenia nosa nie jest wskazane u każdego pacjenta. Poznaj przeciwwskazania do tego zabiegu i sprawdź, czy w Twoim przypadku nie pociąga on za sobą ryzyka.

operacja nosa

Czym jest zabieg zmniejszenia nosa?

Zabieg zmniejszenia nosa ma na celu wyrównanie jego symetrii — m.in. zniwelowanie garbu, zmniejszenie szerokości nozdrzy czy też poprawienie wyglądu jego czubka. Zmniejszenie nosa może obejmować całkowitą zmianę jego kształtu lub tylko jego części — np. zmniejszenie skrzydełek. W zależności od potrzeb pacjenta i stopnia skomplikowania zabieg zmniejszenia nosa dostępny na ClinicForYou.pl może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po operacji zakłada się pacjentowi specjalny opatrunek gipsowy, plaster oraz rozpuszczalne szwy. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po 10-12 dniach po zdjęciu opatrunku i zmniejszeniu się obrzęku. Natomiast na ostateczny rezultat pacjent musi poczekać około roku.

Kiedy przeprowadza się zabieg zmniejszenia nosa?

Operacja plastyczna zmniejszenia nosa może wynikać z potrzeb zdrowotnych, gdy przeprowadza się ją w celu ułatwienia pacjentowi oddychania. Wtedy zabieg przebiega z łamaniem kości. Jednak najczęściej zmniejszenia skrzydełek nosa, jego czubka lub całkowitą zmianę wyglądu nosa wykonuje się na życzenie pacjenta ze względów estetycznych. Należy jednak pamiętać, że taki zabieg nie jest wskazany w przypadku niektórych pacjentów.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu zmniejszenia nosa?

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad w celu poznania jego motywacji i oceny jego stanu zdrowia. Zmniejszenie nosa nie może być przeprowadzana u dzieci i nastolatków, ponieważ takie osoby wciąż znajdują się w fazie rozwoju, a ich wygląd cały czas się zmienia. W ciągu kilku lat proporcje twarzy mogą się wyrównać, więc zabieg nie będzie już potrzebny.

Innymi przeciwwskazaniami są problemy z krzepliwością krwi, nadciśnieniem, a także posiadanie skaz naczyniowych. Tego rodzaju zabiegowi plastycznemu nie powinny poddawać się osoby z cukrzycą i chorobami nowotworowymi. Nie jest również wskazane, aby przeprowadzać go u pacjentów z infekcjami skóry i chorobami autoimmunologicznymi. Plastyki nosa nie wykonuje się u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, a także tuż przed menstruacją i w trakcie jej trwania. Należy pamiętać, że przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu nosa są również infekcje górnych dróg oddechowych — takie jak np. ropne zapalenie zatok.

Chociaż zabieg zmniejszenia nosa może wpłynąć na ogólny wygląd twarzy, trzeba wziąć pod uwagę, czy poddanie się mu jest bezpiecze dla zdrowia i nie wywoła niepożądanych skutków ubocznych.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...