Liposukcja laserowa Warszawa polega na laserowej redukcji tkanki tłuszczowej

4 lipca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do zwiotczenia skóry lub nagromadzenia tłuszczu. Aby usunąć nadmiar tłuszczu, możemy zastosować liposukcję laserową Jeśli problemem jest wiotkość skóry lub jej niska intensywność, w celu jeszcze większego poprawy napięcia skóry po liposukcji można zastosować nici liftingujące (HIFU) lub ultradźwięki (HIFU).

liposukcja laserowa warszawa

Lipoliza laserowa Warszawa jest jednak najlepszym sposobem usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jest oporna na dietę i ćwiczenia. Jest ona zarówno bezpieczna, jak i mało inwazyjna, co odróżnia ją od tradycyjnej liposukcji, która jest zdecydowanie bardziej bolesnym zabiegiem.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Laserowe usuwanie tłuszczu i obkurczanie skóry to główne cele tego mało inwazyjnego zabiegu. Pod skórę wprowadza się światłowód. W tym procesie wykorzystywane są różne długości fal lasera. Możemy usuwać komórki tłuszczowe przy długości fali 1440 nm, a obkurczać skórę przy długości fali 1320 nm. Stosujemy także falę o długości 1064 nm w celu zmniejszenia krwawienia podczas zabiegu.

Do lasera dołączony jest termometr kontrolujący nagrzewanie tkanek, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo operowanego pacjenta. Liposukcja laserowa jest w 100% bezpieczna i nie powoduje oparzeń.

Czy laserowa liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym?

Liposukcja dość długo była metodą usuwania tłuszczu za pomocą podciśnienia, była to mechaniczna redukcja tłuszczu. W ten sposób lekarze odsysali nadmiar tkanki tłuszczowej. Był to skomplikowany zabieg, który wymagał znieczulenia ogólnego, ponieważ charakteryzował się dużym bólem podczas jego wykonywania. Procedura ta wymagała też długiego okresu rekonwalescencji po jej wykonaniu.          

Dzisiejsza technologia jest dużo lepsza. Liposukcja laserowa może być stosowana do usuwania tkanki tłuszczowej na niewielkim obszarze ciała. Nie powoduje ona żadnych uszkodzeń okolicznych struktur, takich jak nerwy i narządy. Jest zatem bezpieczniejsza niż jej poprzedniczka (tradycyjna liposukcja wykonywana metodą mechaniczną).

Laserowa liposukcja brzucha jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Nic dziwnego, większość kobiet decyduje się na liposukcję na kilka miesięcy przed sezonem wakacyjnym, aby czuć się bardziej komfortowo na plaży. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym możemy usunąć namiar tłuszczu lub też ujędrnić skórę za pomocą liposukcji.

Laser może być również stosowany na:

  • okolice bioder,
  • udach,
  • plecy,
  • ramionach,
  • boczkach,
  • oraz innych obszarach, które nie zostały wymienione, ale również mogą zostać poddane zabiegowi po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Jakie są zalety zabiegu?

  • ujędrniona skóra, która zyskuje na elastyczności i większej sprężystości,
  • dużo gładsza skóra – wyglądająca na młodszą,
  • ogólna poprawa sylwetki,
  • szybkie gojenie po zabiegu – mała ilość siniaków i opuchnięć,
  • krótki czas rekonwalescencji – na drugi dzień po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków,
  • do zabiegu mogą przystąpić osoby, które nie zostały zakwalifikowane do tradycyjnej liposukcji,
  • duża precyzja wykonywania zabiegu, dzięki temu laser może się dostać w trudno dostępne miejsca, np. na podbródku, plecach lub pośladkach,
  • efekt jędrnej i sprężystej skóry utrzymuje się przez dłuższy okres czasu.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

            Czas trwania zabiegu jest bardzo indywidualną kwestią. Wszystko zależy też od miejsca, które poddajemy odsysaniu tłuszczu. Jeżeli jest to duża okolica (np. brzuch) zabieg będzie trwał dłużej, niż w przypadku usuwania np. zwiotczałej skóry na podbródku lub szyi. Liposukcja może trwać od 2 nawet do 5 godzin.

Liposukcja laserowa – przebieg operacji

Przed wykonaniem zabiegu lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny, aby wykluczyć wszelkie ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu lekarz znieczula taką osobę, aby uzyskać jak największy komfort wykonywania zabiegu. Następnie wykonuje niewielkie nacięcie o długości około 2 mm na jego ciele. Przez nacięcie zostanie wprowadzona sonda, która skieruje fale ciepła na tkankę tłuszczową. Wiązka lasera o podgrzewa i rozpuszcza nagromadzony tłuszcz. Następnie jest on usuwany w bardzo delikatny sposób za pomocą odsysania. Fale lasera o długości fali 975 nm w tym samym czasie są również wykorzystywane do obkurczania skóry (a właściwie włókien kolagenowych).

Kto może poddać się zabiegowi liposukcji?

Liposukcji mogą poddać się osoby w dobrym stanie zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego, jeśli zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Osoby otyłe również mogą poddać się liposukcji, ale nie zastępuje ona odchudzania. Nie możemy się więc łudzić, że po wykonaniu liposukcji i odessaniu tłuszczu już zawsze będziemy szczupli, a nasza waga nie będzie się zmieniać. Kluczową kwestią jest utrzymywanie prawidłowej diety i zdrowego stylu życia, czyli codziennej aktywności fizycznej (np. spacerach). Co ciekawe z zabiegu liposukcji coraz częściej korzystają również mężczyźni. Twoje marzenie o uzyskaniu idealnej sylwetki może zostać spełnione jeżeli zdecydujesz się na wykonanie liposukcji, a następnie będziesz przestrzegał wszystkich zaleceń lekarza po wykonaniu odsysania tłuszczu.

Efekty liposukcji

Trwałym efektem jaki zapewnia liposukcja jest wyszczuplenie i ukształtowanie obszaru, na którym przeprowadzono zabieg. Jednak jeżeli nie zostanie wprowadzona zmiana stylu życia, efekt zniknie po jakimś czasie. Pacjent po kilku tygodniach od wykonania zabiegu może zauważyć zmiany w swoim ciele, takie jak wyszczuplenie ramion, nóg albo też brzucha. Podczas konsultacji lekarz omówi prawdopodobne rezultaty, jakie może przynieść zabieg.

Jak należy przygotować się do zabiegu liposukcji?

Przed zabiegiem liposukcji z użyciem lasera należy wykonać szereg badań. Badania powinny być wykonane minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. A są to:

  • należy sprawdzić grupę krwi,
  • wykonać morfologię, OB,
  • pełną koagulologię,
  • sprawdzić kreatyninę,
  • jonogram,
  • lipidogram: cholesterol całkowity,
  • HDL, LDL, V LDL, trójglicerydy,
  • wykonać badania na cukier na czczo,
  • TSH,
  • ASPAT i ALAT.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania liposukcji?

Mimo że liposukcja może być wykonywana w całkowicie bezpieczny sposób i jest uważana za nowoczesną procedurę, istnieją pacjenci, którym nie zaleca się jej wykonywanie. Są to głównie osoby z problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca, choroby serca i zaburzenia krzepnięcia krwi. Przed zabiegami z wykorzystaniem lasera zalecane jest także odstawienie leków światłoczułych. Zawsze przed wykonaniem zabiegu oprócz sprawdzenia wyników zalecanych badań – lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.