Klein i Wagner, Ostatnie lato Klingsora – Hermann Hesse

24 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Klein i Wagner oraz Ostatnie lato Klingsora to dwa mistrzowskie opowiadania wydane w nowej edycji klasycznych dzieł Hermanna Hessego, w których to czterdziestoletni Hesse osiągnął nowy poziom wyrazu.

Klein i Wagner, Ostatnie lato Klingsora  książka

Przedstawiając historię upadku urzędnika Kleina, nie waha się przed ukazaniem najbardziej mrocznej strony ludzkiej duszy – skłonności do morderstwa. W Ostatnim lecie Klingsora udało mu się słowami wyrazić istotę malarstwa – na przykładzie życia pewnego artysty, który ma w sobie wiele z Vincenta van Gogha i jego tragicznej pasji.

HERMAN HESSE W NOWEJ ODSŁONIE

Kolekcja utworów Hermana Hessego, ukazujących się nakładem wydawnictwa Media Rodzina, została wydana w nowych okładkach projektu Andrzeja Komendzińskiego. Zachwycają one subtelnością, metaforą oraz spójnością graficzną (a także kolorystyczną) całej serii. Dotychczas w niniejszej kolekcji, poza zbiorem Klein i Wagner, Ostatnie lato Klingsora, ukazały się największe i najbardziej znane dzieła pisarza. Są to następujące tytuły: Wilk stepowy, Gra szklanych paciorków, Siddhartha, Narcyz i złotousty, Gertruda, Podróż na Wschód, Pod kołami oraz zbiór Kuracjusz i Podróż Norymberska. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wymienionymi tytułami – bez wątpienia są to lektury warte uwagi.

Seria, której autorem jest noblista Hermann Hesse, to klasyki literatury dwudziestego wieku. Książki tego twórcy od wielu lat należą do literackiego kanonu, bez lektury których trudno zaliczyć się do grona współczesnych intelektualistów. Twórczość noblisty inspirowana jest filozofią buddyjską, psychoanalizą oraz egzystencjalizmem. Według Komitetu Noblowskiego Hesse „reprezentuje zarówno klasyczne ideały humanisty, jak i wysokie wartości stylu”. Powieści Hermanna Hessego w znakomitych przekładach cieszą się nieustanną popularnością i uznaniem czytelników zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Polecamy wraz z Wydawnictwem Media Rodzina






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz