Jakich nowości możesz wysłuchać w maju na Storytel?

20 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 

Ekipa Storytel nigdy nie śpi. Największa platforma z dostępem do tysięcy audiobooków nieustannie pracuje nad tym, aby satysfakcja użytkowników była jak największa. Nowe tytuły pojawiają się cyklicznie, a ich jakość świadczy o najwyższej staranności twórców. Genialni lektorzy, świetna oprawa, wartościowe podcasty i popularne treści – dostęp do ogromnej, wirtualnej biblioteki dostajemy w ramach abonamentu, którego miesięczny koszt równa się cenie jednej drukowanej książki. Czy się opłaca? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy zajrzeć do nowości, które pojawiły lub pojawią się w maju.

 

Tym, którzy kochają opowieści z dreszczykiem, z pewnością przypadnie do gustu powieść „W domu Dave’a” Katarzyny Jakubowskiej. Trzymający w napięciu thriller wciąż jeszcze pachnie nowością, tym bardziej, że jest to debiut literacki autorki. Ale za to jaki! Mrożąca krew w żyłach historia pokazuje zupełnie inne oblicze podróży autostopem. Niestety, wbrew beztroskim przekonaniom tysięcy fanów tej taniej i wygodnej formy transportu, nie każda podróż kończy się szczęśliwie. Bywa, że nie kończy się już nigdy, a po drodze czekają jedynie największe koszmary. Czego człowiek jest w stanie się wyrzec, aby poprawić swój los? Na jakie ustępstwa potrafi pozwolić ludzki umysł, aby choć trochę ulżyć sobie w cierpieniu? Warto posłuchać, aby się przekonać.

Jeśli tak gęsty mrok to dla kogoś zbyt wiele, w kolejce już ustawia się „Pięć” – powieść niezwykle utalentowanej Mariki Krajniewskiej, która zachwyca wrażliwością w każdym napisanym słowie swojego dotychczasowego dorobku literackiego. Najnowsza powieść to w zasadzie 18 krótkich opowiadań, w których – z wrodzonym sobie taktem i delikatnością – autorka konfrontuje ze sobą echa dwudziestowiecznej historii rosyjskiej i sowieckiej. Z książki wypływają zarówno ból, gniew i smutek, jak i wielkie nadzieje na lepszy los. Jest to książka bardzo osobista, w której można zgubić i odnaleźć cząstki prawdziwego człowieczeństwa, czymkolwiek by nie było.

Na przeciwległym biegunie literatury znalazła swoje miejsce Joanna Szarańska. Jej brawurowo napisana powieść obyczajowa „Kłopoty mnie kochają” to pierwsza część serii „Kronika pechowych wypadków” i szturmem podbije serce każdego, kto kocha dobry humor, komedię omyłek i absolutne ofiary losu. Do tych ostatnich zdecydowanie bowiem można zaliczyć główną bohaterkę, Zojkę, której marzy się kariera dziennikarki przez wielkie „D”, jednak z zamian dostaje aferę kryminalną, w którą… ktoś niefortunnie ją wplątał. Jako główna podejrzana, Zojka próbuje odwrócić koleje losu i w końcu spełnić swoje największe marzenie, ale lekko na pewno nie będzie. Czy jej się uda? O tym czytelnik musi przekonać się na własne uszy, ale morał tej przezabawnej powieści na pewno jest jeden: nigdy nie zostawiaj ciasta z kremem bez nadzoru.

Warto wspomnieć, że Storytel to nie tylko literacka fikcja. Wiele z dostępnych pozycji to książki oparte na faktach, poradniki i kursy, a także biografie i wzruszające opowieści podszyte rzeczywistymi emocjami. Właśnie taką propozycją jest zbliżająca się premiera audiobooka Olgi Ptak. „Kto ukradł jutro?” Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka” to książka wyjątkowa, która porusza bardzo trudne struny życia z autystycznym dzieckiem. Jej wyjątkowość polega na tym, że pisana jest z dwóch zupełnie różnych perspektyw: matki i syna. Dzięki temu, chyba po raz pierwszy w literaturze, oba głosy wybrzmiewają równie donośnie.

Maj z platformą Storytel nie oszczędza nikogo. Nowe audiobooki rozgrzewają głośniki i ruszają na podbój czytelniczych serc. Spodziewamy się wielkich wzruszeń, ogromnej dawki rzetelnej wiedzy, kryminalnych zagadek, niemal jak rodem z Hollywood i przerażającej dawki śmiechu. A wszystko to dzięki niepozornej aplikacji, której można używać w dowolnym miejscu na świecie, nie posiadając nawet dostępu do internetu. Magia? Nie, to po prostu Storytel.