Orange Flex to elastyczny plan komórkowy, dostępny w aplikacji mobilnej operatora. Oferta opiera się na zasadzie modelu subskrypcyjnego, co łączy wygodę abonamentu z sobotą, jaką daje nam numer na kartę. Schemat ten jest już dobrze znany między innymi z Mobile Vikings i w ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na zapewnienie swoim klientom tej możliwości. Na uwagę zasługuje prostota i przejrzystość aplikacji, a żeby z niej korzystać wystarczy podpiąć kartę płatniczą. Jak sprawdza się Orange Flex w praktyce?
Co zyskujemy w ofercie Orange Flex?
Orange w swojej elastycznej ofercie postawiło na umożliwienie użytkownikom samodzielnego kontrolowania i dostosowania potrzeb internetowych. Wybór konkretnej paczki danych uzależniony jest tylko od indywidualnych preferencji, oczywiście z możliwością dobierania tych proponowanych przez operatora. Trzeba zaznaczyć, że niezależnie od wyboru rozwiązania, w każdy pakiet od samego początku wchodzą SMS i MMS bez limitów, wraz z połączeniami do wszystkich sieci. Miejmy jednak na uwadze, że nie jest to najtańszy abonament na rynku. Dostępne są oferty atrakcyjniejsze cenowo, ta oferta jednak jest zdecydowanie bardziej elastyczna.
Bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym przez Orange do elastycznej oferty, jest tak zwany Pass. Przybliżając, jest to po prostu pakiet transferu danych bez limitu, do wykorzystania na wielu platformach, zależnie od wyboru użytkownika. Flex oferuję nam 4 różne passy, z których każdy odnosi się do innej dziedziny rozrywki. Dostęp do każdego z nich wymaga jednak dodatkowej opłaty, gdzie cena za najniższy pakiet wynosi 5 zł.
Social Pass, umożliwiający dostęp do takich serwisów jak Tiktok, Facebook, Instagram, Twitter czy Snapchat. Rozwiązanie Video i Music Pass daje użytkownikowi aplikacji dostęp do Amazon Music, Apple Music czy Spotify, a przy tym bezlimitowe oglądanie na platformie YouTube, Netflix, HBO GO czy Orange TV GO. Ostatnim rozwiązaniem jest Game Pass, w skład którego wlicza się np. Twitch, Pokemon GO czy Discord.
Zasady działania usługi od Orange
Sama usługa działa w sposób bardzo zbliżony do opisanego wcześniej systemu Pass. Niezbędne jest posiadanie aplikacji Orange Flex, którą możemy pobrać ze sklepu przypisanego do systemu operacyjnego naszego smartfona. Po jej zainstalowaniu użytkownik ma wybór, czy zarejestrowany numer z kartą SIM chce odebrać w wybranym punkcie Orange lub woli, żeby to kurier doręczył mu paczkę osobiście.
Po zdecydowaniu się na konkretne rozwiązanie następnym krokiem, by przystąpić do elastycznej oferty jest konieczność zrobienia zdjęcia dowodowego, służącego do ustalenia tożsamości użytkownika. Niezbędne jest także wykonanie zwykłego selfie, ze względu na dodatkowe zabezpieczenia aplikacji. Ostatnim krokiem jest dodanie i podpięcie karty płatniczej, w celu wykonywania wszystkich zleceń.
Co do procesu weryfikacyjnego to już wszystko, jednak warto wspomnieć o kilku udogodnieniach w ramach przystąpienia do niezobowiązującego, elastycznego programu od Orange. Niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, klienci mają możliwość posiadania kilku SIM wpisujących się w jeden numer, dzięki czemu można korzystać z Orange Flex na kilku urządzeniach bez konieczności ciągłego przekładania karty. Co więcej, jeśli ktoś z naszej rodziny lub znajomych również korzysta z Orange Flex, to aplikacja umożliwia na dzielenie się transferem danych.
Orange Flex w prostej aplikacji
Elastyczna oferta od Orange nie jest co prawda pierwszą tego typu na rynku, jednak operator wprowadził dużo udoskonaleń, oferując przy tym wiele, niedostępnych do tej pory możliwości. Obsługa za pomocą aplikacji mobilnej to bardzo duży plus, a przejrzystość jej wykonania to kolejny powód by osoby, które nie chcą wiązać się abonamentem skorzystały z Orange Flex.