Jesteś od dłuższego czasu na diecie, ćwiczysz regularnie, a do tego codziennie liczysz kalorie, a mimo tego nie możesz schudnąć? Ten problem dotyczy wielu osób, które przebywają na diecie odchudzającej. Jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że problem pojawia się przez niektóre produkty, które zalegają w jadłospisie. Warto więc do niego zajrzeć, ponieważ możliwe jest, że to właśnie tam znajdują się przyczyny, które prowadzą do twoich niepowodzeń. Niestety nie wszystkie produkty, które nazywane są dietetycznymi, mają właśnie takie właściwości. Okazuje się, że istnieje wiele produktów, które zamiast odchudzać, przyczyniają się do zwiększenia naszej masy ciała, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ wyglądają one niepozornie – poznaj rady specjalistów z https://nutrigolab.pl/.
Jogurty słodzone
Wydaje nam się, że jogurty są zdrowe. To prawda wykonane są one z mleka, które po podgrzaniu do określonej temperatury, zmieniają swoją konsystencję, a do tego zwiększa się w nich mikroflora bakteryjna, która ma korzystny wpływ na zdrowie układu trawiennego człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że najzdrowsze są naturalne jogurty. Te słodzone to niestety źródło pustych kalorii. A co więcej ich niskokaloryczne wersje, które są reklamowane, jako dietetyczne, zawierają w składzie jeszcze więcej cukru, ponieważ w ten sposób ich producenci poprawiają smak. Lepiej więc unikać jedzenia słodkich i dietetycznych jogurtów, ponieważ są one kaloryczne i mogą znacząco utrudniać odchudzanie. Znacznie lepiej sięgnąć po naturalny jogurt, ponieważ jest on bogaty w:
• Wapń,
• Witaminę A,
• Witaminę D.
Do takiego jogurtu warto dodać świeże owoce.
(Sprawdź Nutrigo Lab Regeneration)
Nie zajadaj się orzechami
Co prawda orzechy to cenne źródło błonnika. A dodatkowo zawierają one w sobie wiele składników mineralnych, w szczególności magnez. Warto więc po nie sięgać, jednak nie można z nimi przesadzać. Ich jedzenie ma dobry wpływ na pracę mózgu. Jednak to nie oznacza, że codziennie mamy jeść ich kilka kilogramów. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w stu gramach orzechów włoskich znajduje się aż ponad sześćset kalorii. Tak samo jest z orzechami laskowymi, a także z pistacjami. Nie można z nich rezygnować, ponieważ są wartościowe i zdrowe. Jednak należy po nie sięgać nie częściej niż trzy razy w tygodniu.
Płatki śniadaniowe
Każdy człowiek powinien pamiętać o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. To właśnie ono kieruje i reguluje pracę metabolizmu. Wiele osób na śniadanie sięga po słodkie płatki śniadaniowe. Wydaje nam się, że mają one w sobie dużo składników odżywczych, a do tego są lekkie. Jednak obecnie większość płatków śniadaniowych jest oblana miodem, cukrem, a do tego wieloma innymi kalorycznymi dodatkami. Mają one smakować dzieciom, dlatego są tak słodkie. Jednak jednocześnie są niewyobrażalnie kaloryczne. Jeżeli jesteś na diecie lub dbasz o swoją sylwetkę, to lepiej nie sięgaj po tego rodzaju produkty. Zamiast tego wybierz na śniadanie płatki owsiane. Mają w sobie dużo więcej błonnika, nie są kaloryczne, ale sycące. Ich spożywanie sprawi, że szybko poczujesz się najedzony i w ciągu dnia nie będziesz miał ochoty sięgać po przekąski. Błonnik doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Wydala on z jelit złogi i związki toksyczne, a dzięki temu ich praca znacząco się poprawia. Dzięki temu procesy trawienne przyśpieszają, co ma korzystny wpływ na odchudzanie.
(Zobacz Nutrigo Lab Burner)
Nie jedz za dużo białka
Białko jest oczywiście składnikiem niezbędnym dla ludzkiego organizmu. To budulec wszystkich tkanek i komórek. Wiele osób uważa, że na diecie konieczne jest spożywanie większej ilości białka, by nie doszło do spalania mięśni. Jednak nie jest to konieczne. U osób, które są mało aktywne fizycznie, wystarczająca dawka białek na dobę, to około 1-2 gramy na każdy kilogram masy ciała. Osoby, które są aktywne fizycznie, potrzebują nieco więcej protein, by zagwarantować prawidłową regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Nie wolno jednak przesadzać, ponieważ jedzenie białek w nadmiarze prowadzi do obciążenia nerek i zaburzenia ich pracy.
Nie sięgaj za często po owoce
To oczywiste, że owoce są pyszne i zdrowe. Mają w sobie wiele składników mineralnych i witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak nie można ich spożywać w nadmiernych ilościach, ponieważ mają one w sobie wiele cukru. Przez to wiele z nich jest naprawdę kaloryczna. Dodatkowo powodują one niekontrolowane wyrzuty insuliny we krwi, przez co dochodzi do zwiększenia się apetytu, a to z kolei może doprowadzić do zwiększenia się masy naszego ciała. Lepiej więc sięgać po te naturalne słodycze w mniejszych ilościach, zwłaszcza jeżeli przebywasz na diecie odchudzającej. Zamiast nich częściej wybieraj warzywa, które są mniej kaloryczne, a są tak samo zdrowe i wartościowe. W codziennej diecie powinno znajdować się pięć porcji warzyw i owoców, z czego najlepiej spożywać trzy porcje warzyw, a tylko dwie owoców.