Mgiełki do twarzy – domowy przepis na orzeźwiający i naturalny kosmetyk na lato!
Mgiełki do twarzy to kosmetyk, który zachwycił wiele kobiet. Zapewniają ekspresowe odświeżenie skóry szczególnie po podróży, w czasie upałów czy po zbyt długim przesiadywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu. Bez obaw można jej używać jako kosmetyk pielęgnacyjny. Zobaczcie co warto wiedzieć o mgiełkach i jak ją zrobić w domowym zaciszu
Jak działa mgiełka?
Do głównych zadań mgiełki należy przede wszystkim odprężanie oraz odświeżanie skóry. Ponad to doskonale nawilża i tonizuje. Doskonale radzi sobie również z podrażnieniami. Wtedy musisz wybrać mgiełkę z korzeniem lukrecji lub aloesem. Mgiełka służy również do rozświetlania skóry i utrwalania makijażu.
Używając mgiełki odświeżysz skórę ekspresowo i przywrócisz jej naturalną równowagę. Skóra stanie się miękka, zyska blask, witalność oraz świeżość. Mgiełka dodatkowo wyreguluje nieprawidłowości wydzielania sebum.
Używanie
Stosowanie mgiełki jest banalnie proste. Wystarczy zamknąć oczy oraz usta i spryskać twarz mgiełką z odległości 20 -30 cm. Stosuj nawilżenie rano i wieczorem zaraz po oczyszczeniu twarzy.
Pozostałości możesz delikatnie wklepać w skórę i dodać serum do twarzy. Co ciekawe mgiełką z kwiatami hydrolatowymi doskonale zastąpi Ci tonik. Mgiełkę można również stosować w ciągu dnia, kiedy tylko poczujesz potrzebę odświeżenia makijażu, dodania twarzy blasku lub po prostu zaczną Ci dokuczać upały. Możesz trzymać mgiełkę w lodówce, aby zyskać jeszcze lepszy efekt odświeżenia.
Odpowiedni skład
Kosmetyki można podzielić na te dobre i złe. Do tej pierwszej grupy należą produkty z odpowiednim składem, czyli zawierające same dobroczynne dla skóry składniki. W przypadku mgiełki również powinniśmy zerknąć na etykietkę.
Szukaj w składzie przede wszystkim:
- aloesu, który łagodzi podrażnienia, nawilża skórę i działa przeciwzapalnie
- białej wierzby, która wyrówna nadprodukcję sebum
- ekstraktu z morwy białej
- pochodnych fermentacji typu ekstrakt z drożdży, korzeń lotosu czy soję
- składników nawilżających typu gliceryna, witamina B5 i kwas hialuronowy
- olejków kwiatowych
Mgiełka z zielonej herbaty
Co kupić?
- 1 szklanka gorącej wody
- 2 torebki zielonej herbaty
- opcjonalnie składniki dodające właściwości (patrz poniżej)
Przygotowanie:
Podstawową mgiełkę wykonujemy poprzez zagotowanie wody i zaparzenie herbaty.Po wystygnięciu dodajemy wybrane składniki. Mgiełkę przelewamy do butelki z atomizerem i gotowe. Jednak, aby nadać konkretne zadanie mgiełce musimy dodać odpowiednie składniki.
- Dla cery suchej lub dojrzałej: dodajemy 4-6 kropel olejku arganowego, jojoba lub awokado.
- Dla cery wrażliwej: zmieszaj mgiełkę z wodą różaną w stosunku 1:1.
- Dla cery tłustej lub trądzikowej: dodaj łyżeczkę oczaru wirginijskiego
-
Z kwiatem pomarańczy
Co kupić?
- wodę z kwiatów pomarańczy
- olejek miętowy lub cytrynowy
Przygotowanie:
Wodę z kwiatów pomarańczy powinnaś dostać w aptece. Działa ona liftingująco, napinająco oraz odmładzająco. Wymieszaj ją z kilkoma kroplami olejku miętowego lub cytrynowego. Stosuj rano przez innymi kosmetykami.
Z cytryną i aloesem
Co kupić?
- sok z aloesu
- sok z ogórka
- ok z cytryny
- woda źródlana
Przygotowanie:
Aloes znany jest już od dawna ze swoich leczniczych właściwości. Łagodzi nie tylko podrażnienia ale i zaczerwienienia i zmiany trądzikowe. Z kolei ogórek i cytryna rozjaśnią Twoją cerę.
Należy wymieszać sok z aloesu, z sokiem z ogórka oraz cytryny. Na koniec dodaj odrobinę wody różanej i wszystko wymieszaj. Mgiełki możesz używać zarówno na twarz jak i całe ciało.