Wsparcie dziecka z AZS

2 grudnia 2015, dodał: DesignPR
Artykuł zewnętrzny
I'm so proud of my little girl

Dermaveel zadba o skórę Twojego dziecka.

Jesień i zima – pory roku, w których nasz skóra traci blask, jest szorstka, narażona na złe warunki zewnętrzne, spierzchnięta i wrażliwa. To czas, kiedy szczególnie musimy zadbać nie tylko o ciało, ale także, a może przede wszystkim o dobre samopoczucie.
I ten problem może dotyczyć każdego, także dziecka, zwłaszcza chorego na Atopowe Zapalenie Skóry!

Dlaczego to ważne?

Jeśli Twoje dziecko choruje na Atopowe Zapalenie Skóry, to ważne, aby dbać o jego dobre samopoczucie tak często, jak to możliwe.  Poniżej znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym możesz pomóc swojemu choremu dziecku zachować dobre samopoczucie przez cały rok!

  1. Zabieraj dziecko na basen! Prawdą jest, że woda wysusza skórę, ale jeśli pobyt na basenie sprawia Twojemu maluchowi radość, nie wahaj się od czasu do czasu dostarczyć mu tej przyjemności. Pamiętaj jednak o zachowaniu rozsądku – zmiany na skórze nie mogą być sączące ani swędzące, a przed wejściem konieczne będzie nasmarowanie skóry dziecka odpowiednim kosmetykiem. Po pływaniu należy dokładnie umyć pociechę, aby chlor i woda nie podrażniły naskórka, warto zastosować na suchą skórę Dermaveel, który złagodzi podrażnienia i zapobiegnie powstawaniu nowych zmian.  Unikaj pływalni z wodą chlorowaną. Najlepiej wybierać te, które są ozonowane. Przy zachowaniu wskazanych środków ostrożności satysfakcja i uśmiech dziecka gwarantowane!
  2. Kolejną propozycją dla malucha z Atopowym Zapaleniem Skóry jest bajkoterapia. Brzmi zabawnie? Ale za to skutecznie! I nie jest trudna do zrealizowania. Wystarczy… opowiadać lub czytać dziecku bajki. Forma, którą wybierzesz, nie ma znaczenia. Możesz nawet improwizować, ważne jednak, aby zachować kilka cech niezbędnych dla skuteczności tej formy leczenia. Zrozumiałe dla dziecka słownictwo i magiczny bohater pozwolą na utożsamienie się z nim. Nie zapomnij tylko o tym, że każda historia musi prowadzić do dobrego zakończenia! Chorobę można zobrazować w pozytywny sposób. Bohater opowieści może zmagać się z AZS i smaruje się kremami, które łagodzą objawy i prowadzą do wyleczenia!  Bajka pozwala małemu dziecku poznawać świat, zmierzać się z trudnymi sytuacjami, oswajać lęki, a także zrozumieć chorobę i towarzyszące jej emocje.
  3. Ważny jest dotyk. Często osoby chore czują się wyobcowane, ponieważ wydaje im się, że ludzie boją się dotknąć ich skóry, aby się nie zarazić lub brzydzą się jej wyglądu. Jest to oczywiście nieprawda, ale może prowadzić do wyobcowania społecznego. Pokaż dziecku, że nie boisz się tego dotyku. Kontakt z drugim człowiekiem jest ważny także dla zdrowia psychicznego, tak więc oboje rodziców powinno uczestniczyć w codziennym rytuale pielęgnacyjnym, dając dziecku sygnał troski i miłości. To chyba najważniejsza porada!

Powodzenia.