Alergia a soczewki kontaktowe

21 czerwca 2013, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Sezonowe alergeny przenoszone w powietrzu, takie jak pyłki, kurz i alergeny zwierzęce, podrażniają rogówkę oraz zaburzają strukturę filmu łzowego. Użytkownicy soczewek kontaktowych cierpiący z powodu sezonowej alergii oczu odczuwają większy dyskomfort podczas noszenia soczewek, co staje się częstą przyczyną ich porzucenia.

Logicznie uzasadniona jest myśl, że umieszczenie soczewki na oku podrażnionym przez alergię czy dotkniętym stanem zapalnym nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy chodzi o soczewkę wielokrotnego użytku. Soczewki takie są zanieczyszczone białkami, lipidami i mucynami pochodzącymi od łez, co może prowadzić do odczuwania dyskomfortu.
Reguła ta nie dotyczy jednak soczewek jednodniowych, badania wykazały, że nie tylko nie powodują podrażnień ale również redukują one objawy alergii.

Najlepiej wypadły soczewki DAILIES AquaComfort Plus, które produkowane są z użyciem trzech składników, dzięki którym porównywalnie z użyciem kropli do oczu zapewniają komfort przez cały dzień.
DAILIES AquaComfort Plus to jedyne soczewki w których substancje nawilżające uwalniane są podczas mrugania, co sprawiło, że u badanych cierpiących na alergie sezonowe nastąpiła poprawa zarówno pod względem intensywności jak i czasu ich trwania.
Ważnym aspektem jest to, że są to soczewki jednodniowe, codzienne zakładanie czystej soczewki ma bardzo duży wpływ na reakcje oka w okresie alergicznym.

focus-dailies-aquacomfort-plus-90-szt

Nasuwa się tylko jeden wniosek, alergicy sezonowi nie muszą rezygnować z soczewek, ważne aby była to soczewka jednodniowa, a do tego dobrze nawilżona.
Jeśli Twoje dotychczasowe soczewki w okresie alergii Ci nie odpowiadają, może warto wybrać się do okulisty lub optometrysty i zastanowić się nad zmianą.

Duży wybór soczewek kontaktowych, między innymi jednodniowych w tym również torycznych można znaleźć w sklepie internetowym www.lentica.pl