Perlatory…
każdy ma jakiś w swojej baterii kranowej, co za różnica jeden czy drugi?!
Różnica jest. Perlatory do baterii można podzielić na dwie główne grupy – zwykłe służące do wyłapywania zanieczyszczeń oraz takie, które oprócz tego oszczędzają wodę.
Sama na perlatory oszczędnościowe natknęłam się jakiś czas temu, miały ograniczać zużycie wody przez zmniejszenie jej przepływu, były renomowanej firmy u profesjonalnego sprzedawcy. Kupiłam. Zamontowałam. Oszczędność wody była, ale niestety wyczuwalna – w przypadku perlatorów to minus, tak redukowały ciśnienie, że woda była jak piana, trudno było spłukać mydło z rąk, więc czas ich mycia się wydłużał. Ale sam produkt jest chwalebny, dobrze byłoby tylko żeby lepiej działał. Tak więc zaczęliśmy poszukiwania dobrego producenta z lepszym niż nam znany produkt. I znaleźliśmy.
Noga WaterCare to holenderska firma specjalizująca się w rozwijaniu i udoskonalaniu technologii czyszczenia i filtracji wody.
Produkty Noga WaterCare są zgodne z międzynarodowymi standardami i uosabiają najbardziej zaawansowaną technologię oczyszczania wody dla domowego użytku.
1.To że są proste w montażu, to żadna specjalna zaleta, wszystkie chyba są takie.
2. Redukują przepływ wody do 5-6l/min (przepływ zwykłych perlatorów: 12-15 l/min), ale na rynku są perlatory, które redukują podobno przepływ do 80% (tylko czy to faktycznie jest zaleta – komfort użytkowania się obniża, a kurek dłużej jest odkręcony, a to oznacza większe zużycie wody).
Czym więc wyróżniają się perlatory o zabawnej nazwie Noga WaterCare i dlaczego właśnie ten produkt wybraliśmy?
3. Perlatory Noga Watercare wykonane z mosiądzu wysokiej jakości. Wewnątrz znajduje się system który miesza wodę i powietrze. Dlatego perlatory redukują ilość wypływającej wody, ale w odróżnieniu od większości na naszym rynku, POZOSTAWIAJĄ TAKIE SAMO CIŚNIENIE WODY, co zapewnia duży komfort użytkowania oraz nie wydłuża czasu np. mycia rąk.
4. Kolejna ważna sprawa: perlatory Noga WaterCare posiadają Europejski Certyfikat dla perlatorów, pozwalający ocenić przydatność produktu wchodzącego w kontakt z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi. Jest to bardzo rygorystyczny, dobrze znany i trudny do zdobycia certyfikat. ACS, wydawany przez upoważnione przez francuski system zdrowia laboratorium, umożliwia ocenę materiału wchodzącego w kontakt z wodą pitną poprzez rygorystyczne kontrolowanie oraz testy na gotowym produkcie.
Noga WaterCare tworzy perlatory na różne krany, bardzo pomocne zwłaszcza w kuchni są ruchome.
Gdzie naszym zdaniem warto oszczędzać wodę: w bateriach kranowych w łazience i w kuchni, pod prysznicem (jeśli chodzi o wannę – nie warto, będziemy dłużej ją napełniać).
Ps. Oszczędzać wodę można też w toalecie, również bez redukcji ciśnienia, więc żadnej różnicy w użytkowaniu nie ma J
Nie napiszę że oszczędziliśmy na wodzie 1600zł (widziałam takie kalkulacje sprzedających perlatory i ich nie rozumiem). My, rodzina trzyosobowa mieszkająca w bloku, w zeszłym roku mieliśmy do dopłaty ok. 250zł, a w tym nie wykorzystaliśmy opłaconych limitów, no niestety zwrotów nadpłaconej nadwyżki nie ma.
Perlatory oszczędzające wodę Noga WaterCare można kupić tutaj:
http://www.aberro.pl/?produkty,26
Zapraszamy na profil na fb:
https://www.facebook.com/pages/Aberro/406360676123879?fref=ts