8 objawów ciąży, których nie lekceważymy

27 stycznia 2018, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Każda kobieta w ciąży uważniej obserwuje swoje ciało i zwraca uwagę na każdy nieznany objaw. Zdrowie dziecka jest bardzo ważne i warto wiedzieć kiedy coś mu zagraża. Zapamiętajcie te objawy i miejcie oczy szeroko otwarte, a może uda się uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

ciąża

Brak ruchu

Każdy ruch dziecka jest wyczuwalny przez jego mamę. Zaczyna się ok 17-18 tygodnia ciąży. W 24 tygodniu znacznie zwiększa się intensywność malucha.  W nocy mogą one ustępować, ponieważ dziecko najzwyczajniej śpi. Jeżeli jednak nie odczuwasz żadnej aktywności przez wiele godzin, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Zazwyczaj brak ruchu pociechy jest związany z odwodnieniem matki lub pęknięciem pęcherzyka płodowego. Jeżeli w porę nie zareagujesz, to może powstać infekcja lub ryzyko przedwczesnego porodu.

ciąża, dziecko

Plamienie lub krwawienie

Lekkie krwawienie na początku ciąży zazwyczaj jest całkiem normalnym zjawiskiem. Jeżeli jednak w późniejszym czasie taki objaw się nasila i występuje często, to niezwłocznie udać się na kontrolę. Niestety może to zwiastować poronienie lub odklejenie się łożyska.

ciąża, usg

Upławy

Podczas ciąży większa ilość upławów niż zazwyczaj, to zdrowy objaw. Problem pojawia się wtedy, gdy śluz staje się wodnisty, albo zawiera krew.  Nasilone upławy mogą zwiastować poronienie.

ciąża, doktor

Gorączka

Na to warto szczególnie zwracać uwagę, ponieważ czasem lekko podwyższony stan może zostać niezauważony. Przyczyn może być naprawdę wiele, jednak nie są one ważne. Jak tylko zauważysz gorączkę skonsultuj się z lekarzem, ponieważ taki stan może zagrażać dziecku.

gorączka

Bóle brzucha

Pojawiające się bóle brzucha przed 37 tygodniem ciąży mogą być bardzo niebezpieczne.  Ucisk po obu stronach brzucha może zwiastować nawet poronienie, przedwczesny poród, a nawet ciążę pozamaciczną. Jeżeli odczuwasz dyskomfort w środkowej lub górnej części brzucha to może być zgaga, niestrawność, albo zatrucie.

ciąża, ból

Zbyt duży przyrost masy ciała

Przybieranie na wadze podczas ciąży to zupełnie naturalny objaw. Jeżeli jednak dochodzą Ci kilogramy w bardzo szybkim tempie np. 2kg/ dzień, to może powstać ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej. Warto podczas regularnych konsultacji ważyć się i wypytać lekarza o wszelkie wątpliwości.

ciąża, waga

Zbyt częste bóle głowy

Migreny pojawiają się poprzez zmiany hormonalne, a nawet zwiększenie objętości krwi w organizmie. Jeżeli bóle pojawiają się często i przybierają na sile, to udaj się na konsultację.

ból głowy

Problemy z oczami

Podczas ciąży hormony szaleją i nie słuchają się nikogo. Mogą zmniejszać produkcję płynu łzowego, wywołując suchość oczu, podrażnienie, a nawet mętny wzrok. Jeżeli takie objawy występują coraz częściej, to trzeba upewnić się, że to nic groźnego.

oczy

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do 8 objawów ciąży, których nie lekceważymy

  1. avatar monia221 pisze:

    Generalnie warto mieć dobrego lekarza prowadzącego, który potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości. Ja miałąm fajną panią doktor, ona dodatkowo miałą duże doświadczenie bo pracuje w szpitalu!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...