„7 podstawowych kroków do pokonania raka piersi” – recenzja

7 kwietnia 2019, dodał: Iwona Marczewska
Artykuł zewnętrzny

Symbol różowej wstążki rozpoznaje dziś niemal każdy. Oznacza on walkę z rakiem piersi – chorobą, która często odbiera kobietom więcej, niż tylko zdrowie. Gdy pada diagnoza, pojawia się strach nie tylko o życie, ale też o ciało. Wiele kobiet przeraża próba, przed jaką może postawić je choroba… próba udowodnienia sobie samej, że kobiecość jest czymś więcej. Dla wygranych i przegranych choroba zawsze będzie trudnym i bolesnym doświadczeniem.

Wsparcie bliskich i fachowa opieka medyczna są niezastąpione, ale jest coś, bez czego nie da się zwyciężyć tej walki – wola życia tkwiąca w sercu kobiety. Jedną z takich zwycięskich wojowniczek jest Véronique Desaulniers, autorka książki „7 podstawowych kroków do pokonania raka piersi”.

To książka dla mnie, dla Ciebie, dla naszych Mam i innych bliskich nam kobiet. Po prostu dla kobiet. Nie chodzi o to, czy któraś z nas jest chora. Chodzi o to, żeby żadna z nas nie była, a książka otwiera oczy na powszechne błędy, wciąż popełniane w codziennym życiu i należące do czynników wyzwalających chorobę.

Gdyby każdy lekarz rodzinny miał czas udzielać nam takich jak autorka wskazówek, podczas rutynowych wizyt, gdybyśmy w ogóle mieli czas na takie wizyty profilaktyczne, regularne badania i tak dalej… Powiedzmy sobie szczerze – większość z nas chodzi do lekarza wtedy, kiedy musi, a na co dzień może i staramy się dbać o siebie, jeść zdrowo i korzystać ze świeżego powietrza, ale czasami nie uświadamiamy sobie tego, że kilka prostych zmian wokół nas może uchronić nas przed zachorowaniem.
Nie jest to książka jedynie o profilaktyce. Jej autorka chorowała na raka i pokonała go, a teraz dzieli się doświadczeniem i wiedzą przydatną w walce z nowotworem.

Choć na rynku jest wiele publikacji dotyczących diet antynowotworowych, ta zdecydowanie wychodzi poza samą dietę i styl życia. Wydaje się, że największy nacisk autorka kładzie na wskazanie najpowszechniej popełnianych przez nas błędów i na pułapki czyhające w otoczeniu, w które wpadamy choćby przy okazji codziennych zakupów, pielęgnacji ciała, korzystania z „dobrodziejstw” współczesności. Wiedziałyście, że rakotwórczy pestycyd wycofany z produkcji środków ochrony upraw, znalazł zastosowanie w wielu kosmetykach z naszej łazienki? Czy słyszał ktoś o „rakotwórczej osobowości”, albo o tym, że ćwiczenia fizyczne uwalniają z mięśni substancje hamujące rozwój raka? Zaskakujących ciekawostek ze świata nauki i medycyny, zwłaszcza alternatywnej, znajdziemy w poradniku więcej. Autorka zachęca do profilaktyki, korzystania z programów wczesnego wykrywania, ale przede wszystkim do odpowiedzialności za własne zdrowie.

Nowotwór najczęściej wywołany jest przez czynniki wyzwalające, wynikające z naszego stylu życia. Dlatego właśnie nasze nawyki, dieta, codzienne wybory i higiena życia są kluczowe w profilaktyce oraz powrocie do zdrowia. W natłoku spraw, nieustannej presji, nawarstwiającym się stresie, jedzeniu, które jest coraz bardziej toksyczne, potrzebujemy wsparcia, przewodnika, który pomoże zadbać o siebie w codzienności, która pozostawia niewiele czasu na prawidłowe zaspokajanie własnych potrzeb. Takim przewodnikiem może być książka dr Desaulniers.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ
Dostępna również w wersji e-book

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...