URODA I ZDROWIE

6 podstawowych korzyści wynikających ze spożywania nasion konopi siewnych

24 marca 2020, dodał: Redakcja

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na lepsze trawienie, równowagę hormonalną, czy szybszy metabolizm – sięgnij po nasiona konopi siewnej. Te, jeszcze jakiś czas temu ignorowane i niedoceniane, cieszą się coraz większym zainteresowaniem w związku z dostarczanymi wartościami odżywczymi i pozytywnym wpływem na ludzki organizm. Po nasiona konopi siewnych warto sięgnąć z przynajmniej 6 powodów. A włączyć je do diety niezwykle łatwo – nasiona z powodzeniem zastąpią orzeszki lub będą atrakcyjnym składnikiem każdej sałatki.

nasiona2

 

1. Nasiona konopi to prawdziwe bogactwo witamin, minerałów i zdrowych kwasów omega-3 oraz omega-6

Konopie siewne jest łatwo dostępne i równie łatwe w uprawie. Każdy poradzi sobie w tej kwestii bez większego kłopotu. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości nasiona, np. na https://growseed.pl/, i działać. A korzyści wynikające ze spożywania nasion konopi siewnych, jak się za chwilę przekonasz, są nie do przecenienia.

30% nasion stanowi tłuszcz. Co więcej, to wyjątkowe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6 w idealnych proporcjach, tj. 3:1. Dzięki temu spożywanie nasion ma tak pozytywny wpływ m.in. na układ sercowo – naczyniowy.

Nasiona konopi siewnych stanowią prawdziwą bombę witaminową i mineralną. Ich skład mówi sam za siebie – witamina A (aż 3800 jm na 100 g), witaminy z grupy B, tj. B1, B2, B3, B6, a także witamina D oraz witamina E. Do tego minerały, w tym wapń (145 mg na 100 g) , żelazo (14 mg na 100 g), magnez (483 mg na 100 g), mangan, fosfor, cynk i potas. Nasiona zdecydowanie wzbogacą codzienna dietę, a przy okazji zastąpią wszelkie witaminowe suplementy.

2. Nasiona konopi to białko idealne

Dlaczego idealne? Bowiem nasiona zawierają kompozycję wszystkich niezbędnych dla organizmu aminokwasów (w tym 8 aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie może sam wyprodukować, a których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania). To idealne źródło białka roślinnego w wysokim stężeniu, zatem wystarczy już niewielka ilość nasion włączonych do codziennej diety.

3. Bogate w błonnik nasiona usprawniają pracę układu pokarmowego

Nasiona konopi siewnych to również bogate źródło błonnika nierozpuszczalnego, a ten, jak wiadomo, wyraźnie usprawnia pracę jelit. Błonnik zawarty w nasionach przyczynia się także do obniżenia poziomu cholesterolu i cukru we krwi oraz pomaga zasilić jelita w pożyteczne bakterie.

4. Regularne spożycie nasion pozwala ograniczyć ryzyko chorób serca i wątroby

Optymalny bilans nienasyconych kwasów tłuszczowych, jaki wyróżnia nasiona konopi siewnych sprawia, że to doskonałe rozwiązanie, aby zminimalizować ryzyko chorób serca oraz układu naczyniowego. Co więcej, licznie przeprowadzona badania pozwoliły stwierdzić, że regularne spożywanie nasion i oleju konopnego obniża ciśnienie krwi, a nawet zapewnia szybszą regenerację serca po zawale. Dodatkowo dieta zawierająca nasiona konopi wpływa pozytywnie na pracę wątroby, eliminuje bóle migrenowe oraz uprawnia pracę mięśni.

5. Nasiona konopi to rozwiązanie na problem suchej skóry

To także zasługa obecnych w nasionach kwasów omega. Te doskonale odżywiają skórę, zapewniają jej optymalne nawilżenie i odżywienie. Jeśli będziesz systematycznie sięgać po nasiona lub olejki CBD możesz spodziewać się zatem wyraźnej poprawy kondycji skóry.

6. A także na PMS i menopauzę

Okazuje się, że spożywanie nasion konopi siewnych może w znacznym stopniu ograniczyć przykre dolegliwości, z jakimi borykają się kobiety w związku z zespołem napięcia miesiączkowego lub w okresie menopauzy. Dodatkowo, picie herbaty konopnej ma działanie uspakajające, relaksujące oraz poprawiające jakość snu.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

gazety
Ostatnio zaglądam głównie do Wyborczej...
Jak myśleć pozytywnie?
Najlepiej myśli się pozytywnie kiedy widzi się, że jednak nie mamy najgorzej:)
Dobre salony fryzjerskie
Najlepszy jest fryzjer, którego wizja spotyka się z oczekiwaniem klienta, więc tu ocena...
Aktywne lato - szukam znajomych z W…
Obecnie nie ma za bardzo możliwości dalekich wyjazdów, więc takie inicjatywy są godne uwagi :)