5 błędów które można popełnić przy wyborze wózka dla dziecka

20 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zakup wózka dla dziecka to wyzwanie, z którym mierzy się większość rodziców. Zazwyczaj przedsięwzięcia dokonuje się jeszcze przed narodzinami malucha. Duża część osób nie orientuje się, jakie funkcje powinien posiadać idealny wózek. Na co warto uważać podczas dokonywania tego ważnego wyboru?

wózek dziecięcy

1. Zakup modnego wózka

Błędem, który jest najczęściej popełniany przez rodziców, a w szczególności tych młodych jest zakup modnego wózka. Czasami reklamy u influencerów czy celebrytów sprawiają, że popularność marki to najistotniejsza z cech, na które zwraca się uwagę. Zaślepieni rodzice zapominają o funkcjonalności, ponieważ efekt wizualny i modny design są dla nich najważniejszymi elementami.

2. Zbyt duża waga wózka

Jeśli chodzi o wózki dziecięce, zbyt ciężkie stanowią utrapienie osób mieszkających na wyższych piętrach kamienic czy bloków. Młodzi rodzice często nie biorą pod uwagę trudności, jaka wiąże się z noszeniem po schodach wielu kilogramów. Zbyt ciężki wózek to problem w szczególności dla świeżo upieczonych matek, które zaraz po porodzie nie powinny zbyt dużo dźwigać. Zniesienie czterokołowca o dużej masie jest szczególnym wyzwaniem z wymagającym maluchem na rękach.

3. Zbyt małe koła

Przed wybraniem wózka użytkownicy powinni zastanowić się, w jakich miejscach ten pojazd będzie używany. Warto wziąć pod uwagę fakt, że małe koła nie poradzą sobie na nierównych terenach. Jeśli rodzice lubią spacery po lasach czy dzikich parkach, powinni wybrać wózek z szerokimi, dużymi kołami. Warto zdecydować się na pompowane opony, a nie te z pianki, ponieważ lepiej amortyzują oraz dają komfort podczas spacerów.

Większe koła to również łatwość prowadzenia na nierównych chodnikach czy krawężnikach. Jeśli jednak wózek będzie służył jedynie do spacerów na prostej gładkiej drodze czy krótkich przejazdów po sklepie, można wziąć pod uwagę opcje mniejszych i bardziej skrętnych kół.

4. Zbyt mały lub za duży wózek

Rozmiar wózka to rzecz, którą trzeba wziąć pod lupę. Większość z nich posiada informację o przedziale kilogramowym, w którym można korzystać z pojazdu. Czasami mimo odpowiedniej wagi dziecka wózek okazuje się za mały. Bywa, że gondola lub siedzisko spacerówki są zbyt wąskie, a maluchowi jest niekomfortowo podczas jazdy. Problem ten może jednak pojawić się również w drugą stronę, a miejsca może okazać się zbyt wiele. Za duża spacerówka może sprawić, że dziecko będzie niestabilnie siedzieć, a przez to komfort jazdy się pogorszy.

Jednak rozmiar wózka to nie tylko problem z miejscem dla pasażera. Wózek może być zbyt niski lub za wysoki, a brak regulowanej rączki sprawia, że nie będzie on funkcjonalny. Masywny lub szeroki wózek to problem, jeśli pojazd ma służyć podczas zakupów. W takim wypadku warto postawić na lekki i zgrabny model.

5. Skomplikowany system składania

Sposób, w jaki składa się wózek to dosyć ważna rzecz. Najlepiej unikać takich wózków, które składają się tylko przy użyciu dwóch rąk. Warto wziąć pod uwagę, że rodzic z dzieckiem nie zawsze jest w stanie odłożyć malucha na czas złożenia stelaża. Na szczęście skomplikowany system składania odchodzi w zapomnienie, a profesjonalne sklepy z wózkami dla dzieci — jak na przykład polecany przez użytkowników sklep colibro.eu — coraz częściej oferują takie spacerówki, które bezproblemowo można złożyć podczas trzymania dzidziusia na rękach.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Ostatnio zrezygnowałam z lakierów i wybieram odżywki, które mają delikatny naturalny odcień imitujący...
Paletki ;)
Ostatnia wpadła mi w ręce paletka z Eveline "shocking nudes". Jestem zadowolona - ładne...
wypadające włosy
Możesz spróbować jakichś wcierek albo łykać suplemety. Ja na razie próbuję ratować się...
Plan czy niespodzianka?
Chyba też optuję za niespodzianką :)