4 powody, dla których warto mieć dobrą suszarkę do włosów

19 marca 2018, dodał: EKSPERTKA

Suszarka do włosów – proste urządzenie, za pomocą którego układamy sobie fryzurę. Przy nieodpowiednim wyborze suszarki możemy jednak zniszczyć sobie włosy, a nawet uszkodzić skórę głowy. Poznaj cztery powody, dla których warto kupić lepszy sprzęt.

Rodzaje suszarek do włosów

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli suszarek, które dodatkowo można podzielić na kilka rodzajów pod względem użytkowania. Są to:

  • suszarki „domowe”, czyli te do użytku codziennego, jakie mają zapewnić nam komfortowe suszenie,
  • suszarki do włosów produkowane na potrzeby salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy innych usług tego typu,
  • suszarki turystyczne, czyli niewielkie i poręczne, często składane wersje domowych urządzeń, które możemy zmieścić nawet w niewielkim bagażu;
  • suszarki nowej generacji, charakteryzujące się wyższą ceną, ale też bardziej efektywną i nowoczesną technologią, dzięki której silnik jest umieszczony np. w rączce suszarki (jak w przypadku sprzętu firmy produkującej profesjonalne suszarki do włosów Dyson).

Niezależnie od przeznaczenia, jedynie dobra suszarka do włosów zapewni nam komfortowe i bezpieczne suszenie włosów. Oto kilka powodów, by wybierać lepszy sprzęt.

Szybkość suszenia

Tak naprawdę nikt nie przepada za długotrwałym i uciążliwym suszeniem włosów. Jest to czynność, która chcielibyśmy, żeby trwała jak najkrócej. Decyduje o tym głównie moc urządzenia. Wpływa ona na temperaturę wydmuchiwanego powietrza i czas. Dostępne na rynku suszarki dysponują mocą od 1000 W do około 2300 W.

Należy dobrać ją przede wszystkim do długości włosów. Jeśli więc masz krótką fryzurę, wystarczy ci urządzenie o mocy 1500 W, natomiast dla włosów długich nie powinno się schodzić poniżej 2000 jednostek, jeśli chcesz zrobić to sprawnie. Pamiętaj, że im krócej suszysz włosy, tym mniej narażasz je na przesuszenie, matowienie i łamliwość.

Bezpieczeństwo użytkowania

Warto też sprawdzić, czy twoja profesjonalna suszarka ma regulację prędkości nawiewu – lepsze modele posiadają nawet 3 i 4 stopnie regulacji, co pozwala dostosować prędkość do kondycji włosów. Na bezpieczeństwo twojej fryzury (nie chodzi nam o przewodnictwo prądu, ale o zdrowie włosów) wpływać będzie też możliwość ustawienia temperatury wydmuchiwanego powietrza. Wyższe modele oferują kilkustopniowe przyciski, a także „wyłącznik” ciepła – przycisk dający jedynie przyjemną chłodną bryzę (funkcja przydatna latem). Dzięki nim mamy pewność, że nie przesuszymy skóry głowy i samych włosów.

Opcja jonizacji

Suszarki wyposażone w generator jonów umożliwiają tzw. jonizację włosów. Generator ten podczas pracy urządzenia wytwarza jony ujemne, które neutralizują ładunki dodatnie, szkodliwe dla powierzchni naszych włosów. Gdy jest ich zbyt wiele, łuski włosowe otwierają, się, czego skutkiem jest matowa i szorstka w dotyku fryzura. Jonizacja sprawia, że włosy, mimo intensywnego suszenia, pozostają gładkie, lśniące i zdrowe.

Dodatkowe wyposażenie suszarki

Dobra suszarka zazwyczaj będzie też wyposażona w dodatkowe elementy, jakie ułatwią i urozmaicą i stylizację fryzury. Do dodatkowego wyposażenia, którego możesz się spodziewać w bardziej zaawansowanych technicznie modelach, należą m.in.:

  • dyfuzor – umożliwia unoszenie włosów u nasady lub nadanie im objętości w zależności od tego, czy będzie miał on końcówkę długą, czy krótką;
  • nakładka prostująca – mały zamiennik prostownicy, jak sama nazwa wskazuje, służy do prostowania włosów podczas suszenia. Nakładka powinna być ceramiczna, co uchroni włosy przed zniszczeniem;
  • nakładka spin – specjalna nakładka do formowania puszystych, długich fal i loków;
  • koncentrator – jest właściwie podstawową nakładką z wąską szczeliną, która umożliwia skoncentrowanie powietrza na konkretną warstwę włosów.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!

FORUM - bieżące dyskusje

fryzjer
cześć. Moja żona planuje zejść do swojego naturalnego koloru, wie, że z czarnego będzie...
Lonex
Ostatnio wyczytałam, że firma Lonex http://lonexcompany.com to kluczowy polski producent wózków dziecięcych....
Hosting- gdzie?
Ja polecam firmę z serwerami w Polsce. Ich hosting jest niezawodny, pomoc szybka...
Problem z kolanami
Idź do ortopedy. Przyczyną bólu mogą wcale nie być ubytki w stawach. Mnie...