3 pomysły na przechowywanie zdjęć | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

3 pomysły na przechowywanie zdjęć

7 marca 2024, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Dzisiaj zdjęcia robimy niemal wszędzie. Mamy więc mnóstwo fotografii zapisanych w aparacie fotograficznym, na komputerze lub w telefonie. Niektóre z nich są jednak na tyle ważne i piękne, że chcielibyśmy zachować je na zawsze. Jak można przechowywać zdjęcia, aby nie uległy zniszczeniu? Przedstawiamy podstawowe sposoby na gromadzenie najlepszych ujęć i ocalenie ich przed zapomnieniem.

Klasycznym i najlepszym sposobem na gromadzenie wspomnień poprzez fotografie jest ich fizyczny wydruk. Popularnym rozwiązaniem na ich przechowywanie są specjalne pudełka na zdjęcia, ozdobne ramki na zdjęcia oraz album na zdjęcia i coraz bardziej powszechna fotoksiążka.

W specjalnych ramkach na zdjęcia zazwyczaj przechowujemy odbitki, które wywołują u nas najlepsze wspomnienia. Ważne jest jednak posiadanie miejsca na ramki i wybranie takich, które pasują do stylu wnętrza. Alternatywą dla ramek są antyramy, które dobrze wpisują się w nowocześnie urządzone mieszkania. Jednak w takim wydaniu eksponować możemy tylko kilka czy kilkanaście zdjęć, ogranicza nas bowiem przestrzeń. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się także specjalne ramki elektroniczne, które wyświetlają zaprogramowany wcześniej pokaz slajdów. Doskonałym sposobem na to, aby wyróżnić swoje ulubione ujęcia, jest ozdobienie nimi wnętrz w formie dekoracji ściennych i fotoobrazów. Takie zdjęcia sprawiają, że aranżacja pomieszczeń staje się spersonalizowana i dodaje wnętrzom oryginalnego klimatu.

Pudełko na zdjęcia to także przedmiot niebanalny i skrojony ma miarę naszych obrazów. Dzisiaj może być ręcznie wykonane, oprawne w płótno, eleganckie i trwałe. Jednak praktyka pokazuje, że z czasem pudełka ze zmieszanymi zdjęciami lądują w dolnych szufladach naszych mebli. Trwałość odbitek także często pozostawia wiele do życzenia, bowiem łatwo jest je zniszczyć – zgnieść, zalać czy zabrudzić. Warto też posegregować zdjęcia, dlatego trzeba pomyśleć i kupić odpowiednią liczbę ozdobnych pudełek na zdjęcia, aby mieć po jednym dla każdej kategorii. Zdjęcia lub pudełka trzeba też samodzielnie opisać lub opatrzyć datą, tak aby zachowały się wszystkie wspomnienia i okoliczności ich wykonania. Często nie mamy na to czasu, a po latach, na dnie pudełka odnajdujemy zdjęcia, o których nic nie możemy powiedzieć.

Zdjęcia doskonale rejestrują najważniejsze momenty naszego życia. Ich przeglądanie pozwala przeżywać wspomnienia na nowo, a także dzielić się nimi z innymi, dlatego można zadbać, aby były dostępne na wyciągnięcie ręki. Klasycznym sposobem na przechowywanie odbitek jest album na zdjęcia, jednak coraz częściej decydujemy się na fotoksiążki, które są pięknym i nowoczesnym sposobem przechowywania wspomnień zamkniętych w fotografiach. Jest to wyjątkowa pamiątka na całe życie, możemy bowiem przygotować taki spersonalizowany album dla siebie i swoich najbliższych, z każdej okazji i z każdej podróży. Tego rodzaju fotoksiążka doskonale sprawdza się też w roli prezentu.

Fotoksiążka nie jest zwyczajnym sposobem przechowywania zdjęć. To fantastyczna książka naszego życia. Zdjęcia mogą być nadrukowane na pojedynczych kartach, mogą mieć różne rozmiary i położenie względem siebie. Na jakość wpływa wysokiej klasy papier fotograficzny, możliwość wyboru sztywnej okładki i tła, które nam się najbardziej podoba. Dzięki temu, fotoksiążka ze zdjęciami, postawiona na regale staje się dekoracją, a jednocześnie podręcznym i eleganckim fotoalbumem.

Idealnym rozwiązaniem jest możliwość samodzielnego zaprojektowania fotoksiążki, co jeszcze bardziej wpływa na jej wartość sentymentalną. Specjalne programy projektowe pozwalają wybierać spośród wielu ciekawych szablonów, a także dodawać różnorodne tła i podpisy. Taka pełna personalizacja całkowicie odróżnia fotoksiążki od tradycyjnych albumów. Oczywiście możemy też oddać nasze zdjęcia w ręce profesjonalistów i poczekać na gotowy projekt. Doskonała jakość wykonania fotoksiążki pozwala na cieszenie się fotografiami przez wiele lat. Fotoksiążki to także wygoda i estetyka, bowiem tego typu profesjonalny album spełnia wszystkie oczekiwania związane z jakością i wyglądem gotowego produktu.

Zdjęcia powinny być przeglądane, bowiem jeśli leżą tylko w odmętach dysków twardych, nie spełniają swojej roli. Za kilka lat już raczej nie odnajdziemy tych najlepszych. Dlatego lepiej już teraz wybrać najlepsze zdjęcia i wykonać własne fotoksiążki.  Fotoksiążka ze zdjęć gromadzonych przez lata może być piękną historią rodziny, historią dorastania dziecka lub wspomnieniem z pięknych wakacji. Wszystkie są atrakcyjne i niepowtarzalne. I najważniejsze zdjęcia zamieszczone w fotoksiążce nigdy się nie zgubią.

Polecamy: www.colorland.pl

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do 3 pomysły na przechowywanie zdjęć

  1. avatar Iwona Maziarz pisze:

    Standardowa forma, przechowywania zdjęć do mnie jak najbardziej przemawia ,tradycyjny album,której jestem wiele lat bardzo wierna. Tego typu albumów mam kilka ładnych sztuk . Są wśród nich albumy z koszulkami i wklejane. Zaczynałam od tych pierwszych, ale ostatecznie wolę albumy, gdzie zdjęcia są wklejane, bo dają one większe kreatywne możliwości. Uwielbiam je wyjmować, czasami losowo i przypominać sobie jak to było. Pamiątka na dalsze lata i dla potomnych myślę, że idealna.

Dodaj komentarz