10 rzeczy, o których musisz pamiętać, urządzając pokój dziecka

5 stycznia 2016, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Pokój dla dziecka czy nastolatka musi być funkcjonalny oraz urządzony tak, aby zapewniał odpowiednie warunki do nauki i zabawy. Specjaliści z Black Red White wskazują na 10 elementów, które każdy rodzic powinien brać pod uwagę przy aranżacji wnętrza dla swojej pociechy.

1. Jakie łóżko do sypialni dziecka?

Każde łóżko powinno być wygodne – ta zasada dotyczy szczególnie dzieci, których kręgosłupy wciąż się rozwijają. Najlepszym materacem dla najmłodszych są te średnio twarde, ponieważ zapewniają dobre podparcie całego ciała i korzystnie wpływają na kształtowanie właściwej postawy.
Łóżko dla dziecka z szufladą lub pojemnikiem na pościel to świetne rozwiązanie, jeśli nie dysponujemy dużym metrażem. Łóżka zajmują zwykle wiele miejsca w pokoju, dlaczego zatem tego nie wykorzystać? Trzy pakowne szuflady w łóżku Nepo z kolekcji Black Red White można przeznaczyć do przechowywania zabawek, książek czy zimowych ubrań.

BRW_Spons_10_rzeczy_...w_pokoju_dziecka_Łóżko Nepo

Black Red White, łóżko Nepo

2. Łóżko piętrowe dla dwójki

Jeśli jeden pokój dzieli ze sobą dwóch szkrabów, warto pomyśleć o łóżku piętrowym. Nie dość, że sprawi frajdę najmłodszym, to dodatkowo pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Jest to tym ważniejsze, że przy parce pociech sprzęty do pokoju też trzeba liczyć podwójnie – dwa biurka, dwa krzesła itp. Łóżko piętrowe Strzałka z oferty Black Red White zostało wyposażone w szufladę na pościel, która pomoże w utrzymaniu należytego porządku i bezpieczną drabinkę, której stopnie pokryte są antypoślizgową taśmą.

BRW_Spons_10_rzeczy_..pietrowe

 

Black Red White, łóżko Strzałka

3. Biurko dla ucznia

Każdy uczeń potrzebuje odpowiednich warunków do nauki, dlatego wygodne i dobrze ustawione biurko to podstawa. Powinno mieć ono wystarczająco dużo miejsca na wszystkie szkolne zeszyty i nieskrępowany dostęp do naturalnego światła. Biurko z kolekcji Kaspian Black Red White wyposażone jest w podręczną szufladę, wysuwaną półkę pod klawiaturę oraz zamykaną szafkę, która pomaga w organizacji pracy.

BRW_Spons_10_rzeczy_...w_pokoju_dziecka_kolekcja_Kaspian
Black Red White, kolekcja Kaspian

4. Oświetlenie w pokoju dziecięcym

Nawet gdy biurko naszego dziecka znajduje się bezpośrednio przy oknie, kiedy zapada zmrok uczeń musi korzystać ze światła sztucznego. Powinniśmy więc zadbać o dobrą lampę biurkową – na przykład dostępną w ofercie Black Red White lampę Eufrat. W pokoju dziecka dobrze sprawdzą się też lampy kinkietowe, które z łatwością możemy zamontować na ścianie przy łóżku.

BRW_Spons_10_rzeczy_..lampka

Black Red White, lampa biurkowa Eufrat

5. Wygodne krzesło

W pokoju każdego dziecka powinno się znaleźć wygodne krzesło obrotowe – na przykład Ministyle Gtp od Black Red White. Jest ono wyposażone w odpowiednio wyprofilowane oparcie, podłokietniki i obrotowe kółka, dzięki którym z łatwością można zmieniać jego położenie, nie rysując przy tym podłogi. Ponadto oferuje możliwość regulacji siedziska i oparcia, co okazuje się szczególnie ważne dla zachowania właściwej postawy ciała dziecka.

BRW_Spons_10_rzeczy_...w_pokoju_dziecka_kolekcja_Indi

Black Red White, kolekcja Indi

6. Meble do pokoju dziecięcego

Pokoje dzieci i młodzieży zwykle obfitują w masę przedmiotów – zabawki, gry, książki i gadżety. Trzeba je gdzieś przechowywać, dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji są meblościanki. Meblościanka Zipp z kolekcji Black Red White składa się z biurka, pojemnej szafy, słupka, wielu półek i szuflad – schowamy tu wszystko od ubrań aż po akcesoria szkolne.

BRW_Spons_10_rzeczy_..szafa

Black Red White, kolekcja Zipp

7. Przechowywanie

Oprócz pojemnych mebli istnieją też alternatywne rozwiązania, które pomogą w porządkowaniu przestrzeni pokoju dziecięcego czy młodzieżowego. Są nimi pudła do przechowywania. Można je ustawić zarówno na meblach – na przykład na komodzie – jak i bezpośrednio na podłodze. Z pewnością pomogą najmłodszym w utrzymaniu czystości – nie będzie już żadnych wymówek!

BRW_Spons_10_rzeczy_..sss

Black Red White, pudło dekoracyjne Silver Lizard

8. Tablica do pisania w pokoju?

Dlaczego nie! To świetny i przydatny gadżet, który można wykorzystać zarówno do zabawy, jak i nauki. Mamy dwie możliwości: albo zakupić tablicę do zawieszenia lub postawienia, albo wykorzystać specjalną farbę tablicową do pomalowania ściany lub jej fragmentu. Na pomalowanej powierzchni można pisać kredą, a także przyczepiać do niej magnesy.

BRW_Spons_10_rzeczy_...w_pokoju_dziecka_kolekcja_Caps
Black Red White, kolekcja Caps

9. Aranżacja sypialni dziecka

Urządzając pokój dla naszego dziecka, pamiętajmy również o odpowiednich kolorach. Jasne kolory ścian i mebli z pewnością pozytywnie wpłyną na lokatora. Sprzyjają skupieniu podczas nauki, a zabawę czynią przyjemniejszą. Oprócz pastelowych, delikatnych błękitów i różów warto pomyśleć nad intensywnymi barwami. Mocny fiolet lub pomarańcz na jednej ze ścian z pewnością ożywią wnętrze i nadadzą jej charakteru, co jest ważne szczególnie dla dorastających dzieci.

BRW_Spons_10_rzeczy_..lozko

Black Red White, kolekcja Ringo

10. Zastanów się, czy wstawić do pokoju dziecka komputer

Na co jeszcze możesz zwrócić uwagę, urządzając pokój? Na obecność komputera. Jest przydatnym (a nawet niezbędnym) narzędziem do pracy i rozrywki, niesie jednak za sobą pewne zagrożenia – dotyczy to zwłaszcza najmłodszych. Dlatego warto rozważyć, czy nie lepiej ustawić tego rodzaju sprzęt w miejscu użytkowanym przez wszystkich – tak, abyś miał pod kontrolą to, co robi Twoje dziecko w wolnym czasie..

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do 10 rzeczy, o których musisz pamiętać, urządzając pokój dziecka

  1. avatar Inka pisze:

    Przede wszystkim ładna pościel, żeby dzieciątko z chęcią pakowało się do łóżka ;)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził
Zabieg niciami Spring Thread na 10 …
Ciekawa opcja, na pewno te starsze celebrytki tak się poprawiają...
Poświadczenie dziedziczenia
Zwykle to tylko formalność, no chyba że zmarły był w drugim małżeństwie i są dzieci....