Życzenia ślubne – jak je złożyć i o czym pamiętać?

27 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA

Wybierasz się na ślub? W takim razie nie zapomnij o życzeniach. Podpowiadamy w jaki sposób składać życzenia ślubne, by te na długo zapadły w pamięci nowożeńców.

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych i – z reguły – najszczęśliwszych dni w ciągu całego naszego życia. To chwila, która wymaga wyjątkowej oprawy. Sprawę ze wspomnianego faktu doskonale zdają sobie zarówno przyszli małżonkowie, jak i zaproszeni na uroczystość goście. Oczywiście ceremonia ślubu składa się z kilku, stałych elementów. Jednym z nich jest moment składania życzeń, który – jak się okazuje – bardzo często stanowi swego rodzaju kłopot. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż nie każdy z nas wie w jakiej formie powinny być one przekazane. Jak wobec tego złożyć życzenia młodej parze, by nie popełnić przysłowiowego faux pas?

Nie tylko kartki z życzeniami 

Dawniej życzenia dla młodej pary umieszczane były na specjalnie dedykowanych kartkach, które bez problemu mogliśmy nabyć w dosłownie każdym sklepie z artykułami papierniczymi. Obecnie jednak wiele osób odchodzi od wspomnianej formy, zastępując ją innego typu życzeniami. Jakimi? Choćby płytą zawierającą nagranie, na którym winszujemy świeżo upieczonym małżonkom. Nierzadko bliscy przyjaciele pary decydują się również na wykonanie kolażu ze zdjęć młodej pary. Z kolei osoby posiadające zdolności plastyczne mogą pokusić się o stworzenie obrazu z życzeniami czy też haftu, który w następnej kolejności zostanie oprawiony w ramę. Jak więc widać pomysłów na życzenia jest tak wiele, jak wielu jest gości zaproszonych na uroczystość ślubu.

Tekst życzeń

Tekst życzeń ślubnych nierzadko stanowi kwestię wielu dyskusji, przy okazji spędzając sen z powiek wielu gości; zwłaszcza, jest młoda para jest szczególnie bliska naszemu sercu. Co w takim razie powinien zawierać wspomniany tekst? Zanim odpowiemy na to pytanie wymieńmy, czego z pewnością nie powinien zawierać. Przede wszystkim nie kopiujmy gotowych wzorów życzeń. Tego rodzaju postępowanie zdecydowanie spłyca nawet najpiękniejszą kartkę czy też nagranie video, jednocześnie źle świadcząc o nas samych. Życzenia powinny być oryginalne i unikatowe, tak samo zresztą jak sam moment zaślubin. Daleko Ci do przysłowiowego mistrza pióra? To żaden problem. W takim przypadku warto pokusić się o umieszczenie ulubionego cytatu lub nawet fragmentu Biblii. Z kolei osoby o zacięciu poetyckim mogą z powodzeniem ułożyć wiersz czy nawet żartobliwą fraszkę. Pamiętajmy jednak, aby w żaden sposób nie urazić i nie ośmieszyć młodej pary. Warto dodać, iż na humorystyczny akcent mogą pozwolić sobie przyjaciele oraz znajomi przyszłych małżonków. Tego typu życzenia nie są jednak polecane członkom rodziny.

Życzenia umieszczone na… upominku?

Zwyczajowo do kartki z życzeniami dołącza się bukiet kwiatów. Niemniej jednak coraz więcej par umieszcza na zaproszeniach prośbę o zamianę kwiatów na inny typ podarunku. Jeśli państwo młodzi nie umieścili informacji dotyczącej rodzaju upragnionego upominku, wówczas możemy wybrać takowy samodzielnie, a nawet wykorzystać go w formie kartki z życzeniami. W jaki sposób? Przykładowo decydując się na książkę umieszczamy życzenia na pierwszej stronie prezentu, a w przypadku zestawu filiżanek zamawiamy wzór życzeń na zewnętrznej stronie naczyń. W ten sposób przyszli małżonkowie otrzymają wyjątkowy, spersonalizowany prezent, który już zawsze będzie im przypominał o dniu ślubu. Jeżeli jednak nadal szukasz pomysłu na życzenia ślubne, zachęcamy do odwiedzenia specjalnego działu na portalu http://www.wesele.com.pl/porady/wesele_zyczenia_slubne,33.html.

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP