Wszywka alkoholowa powstała w celach łatwiejszego unikania alkoholu. Nie jest to proste zadanie, dlatego warto zaopatrzyć się w środki wspomagające. Uzależnienie od alkoholu silnie oddziałuje na zachowanie oraz myślenie. Jeżeli pozwolimy alkoholowi wkroczyć w nasze życie, wyjście z tej sytuacji nie będzie takie proste. Jedną z metod wspomagających walkę z alkoholizmem jest wszywka alkoholowa. Podkreśla się tutaj słowo „wspomagająca”, ponieważ wszywka alkoholowa nie powinna być stosowana samodzielnie.
Wszyty esperal w Łodzi w https://esperallodz.com umożliwia zmianę trybu życia. Z jej udziałem łatwiej jest stawiać czoła trudnościom. Społeczeństwo wykształciło spożywanie alkoholu jako normalność i codzienność. Każdy dzień może stanowić święto, które trzeba celebrować alkoholem. Odzwyczajenie się od tego trybu życia może kosztować wiele trudu.
Całodobowa ochrona w formie wszywki alkoholowej
Wszywka alkoholowa jest z nami codziennie, przez kilka do kilkunastu miesięcy. Nie ma możliwości użycia przycisku, który wyłączałby jej działanie. Z tego względu pacjenci budują na niej swoją sumienność w dążeniu do celu. Każda gorsza chwila nie usprawiedliwia picia alkoholu. Podczas kuracji nie mamy możliwości nagłego pozbycia się tabletek. Jeżeli pacjent nie radzi sobie z abstynencją i jest szansa, że sięgnie po alkohol, pomimo zakazu, wtedy można zapisać się na zabieg wyjęcia esperalu (dla własnego bezpieczeństwa). Lepiej jest jednak przeczekać najgorszy moment, ponieważ wszywka alkoholowa uczy dobrego postępowania, nawet w najtrudniejszych chwilach.
Całodobowa ochrona ma plusy także dla najbliższej rodziny alkoholika, ponieważ mają większą wiarę w niego, gdy zostawiają go samego w domu. Wszywka alkoholowa daje zatem poczucie bezpieczeństwa samego uzależnionego oraz jego bliskich. Osoby chore czują się pewniej same ze sobą, gdy w ich organizmie krąży disulfiram.
Działanie wszywki alkoholowej
Działanie wszywki alkoholowej jest zasługą esperalu, który odpowiada za zatrzymanie cyklu metabolicznego. Ten lek nosi nazwę disulfiram. Czym zatem skutkuje zahamowanie, jak się okazuje, koniecznego mechanizmu? W organizmie zaczyna się odkładać groźny aldehyd octowy. Alkohol trawi się wolniej, a więc wszystkie narządy zaczynają cierpieć na jego odkładaniu się. Alkohol jest toksyną, która musi zostać usunięta z organizmu. Jeżeli aldehyd octowy zacznie oddziaływać na nas, zaczniemy odczuwać objawy, potocznie zwanego kaca. W wyniku działania disulfiramu skutki uboczne są znacznie silniejsze i poważniejsze niż w przypadku zwyczajnego kaca.
Skuteczność wszywki alkoholowej
Działanie wszywki alkoholowej opiera się właśnie na skutkach ubocznych. Z wszytym esperalem nie możemy spożywać alkoholu, nawet w najmniejszej postaci. Nasze myśli krążą wokół konsekwencji, które uwidocznią się, gdy weźmiemy łyk napoju. Odczuwany lęk szybko zamienia się we wstręt, a on skutecznie trzyma nas z dala od używki.
Skuteczność oraz efekty zależą od wielu czynników. Przede wszystkim muszą zostać zachowane wszystkie środki ostrożności, czyli pod żadnym pozorem nie można łamać zakazów, o których poinformował lekarz. Ponadto, nie można liczyć, że wszywka alkoholowa rozwiąże wszystkie problemy natury psychicznej, które wpłynęły na pojawienie się choroby alkoholowej. Uzależnienie jest na tyle poważne, że należy skorzystać z terapii, zanim zdecydujemy się na wszywkę alkoholową. Skuteczność wszystkich metod jest wynikiem pracy pacjenta oraz jego podejścia do problemu. Aplikacja esperalu nie rozwiąże, ale może wspomóc problem z alkoholem.
Do kogo kierowany jest zabieg implantacji wszywki alkoholowej?
Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich chętnych, którzy nie mają uczulenia na składniki leku. Wszywka alkoholowa stanowi ochronę przed spożywaniem alkoholu. Nie ma zasady, która orzekałaby, że do zabiegu mogą podchodzić jedynie osoby z problemem alkoholowym. Czasami potrzebujemy przerwy w piciu bądź po prostu chcemy rozpocząć nowy etap w życiu, który nie uwzględnia regularnego picia. Oduczenie się nieprawidłowych wzorców jest znacznie łatwiejsze, gdy korzystamy z wszywki alkoholowej.
Życie bez alkoholu jest zdrowsze, bezpieczniejsze i prawdziwsze. Decyzja o rezygnacji z picia nie jest łatwa, a każdy początek stanowi największą barierę. Aby sumiennie trwać w swoich własnych postanowieniach możemy sobie ułatwić sytuację.
Czy zabieg wszywki alkoholowej jest bezpieczny?
Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią, o którą trzeba dbać przy każdym podejmowanym przez nas działaniu. Każdy zabieg, który przeprowadzony jest pod okiem najlepszych i doświadczonych specjalistów jest bezpieczny. Cały proces trwa jedynie pół godziny. Wszystko odbywa się ze znieczuleniem miejscowym. Zanim dojdzie do jakichkolwiek kroków lekarz sprawdza stan zdrowia pacjenta oraz reguluje dawkę esperalu. Do każdego leczenia trzeba podchodzić ze wszystkimi środkami ostrożności.
Dyskrecja zabiegu implantacji wszywki alkoholowej
Jako społeczeństwo, które spycha na margines osoby z problemem alkoholowym, najbardziej martwimy się o anonimowość podczas działań w kwestii uzależnienia od alkoholu. Wszywka alkoholowa jest doskonałym przykładem dyskretnego rozwiązania. Doustne przyjmowanie leku przyciągnie więcej uwagi niż wszyty esperal. Miejsce zabiegu wybierane jest w najdogodniejszym i najmniej widocznym miejscu. Z tego względu najczęściej wybierany jest pośladek lub miejsce pod łopatką. Nawet, jeżeli zostaną jakieś ewentualne, minimalne ślady, to i tak nikt nie będzie ich w stanie zauważyć.
Wpływ wszywki alkoholowej na psychikę
Posiadanie wszywki alkoholowej buduje pewność siebie. Jesteśmy przekonani o słuszności działania i czujemy się lepiej sami ze sobą, kiedy wiemy, że coś silniejszego niż nasz własny rozum trzyma nas przy zdrowym rozsądku. Z wszywką alkoholową jesteśmy silniejsi w wytrwałości oraz mamy większe szanse na przyzwyczajenie się do życia bez alkoholu. Nawet, gdy otoczenie napiera na naszą zgodę, lęk nie pozwala nam na ulegnięcie. Zaaplikowanie wszywki alkoholowej buduje psychikę i wzmacnia nasze działania.
Nasza psychika wiąże się z emocjami. Emocje są w stanie powstrzymać nas przed piciem oraz do nich skłonić. Z krążącym po organizmie esperalem odczuwamy nieprzyjemne emocje, które bezpośrednio wiążemy z możliwością spożycia alkoholu. Metoda budowania awersji do alkoholu jest dobrym wspomagaczem, szczególnie w trudnych momentach.
Zalety wszywki alkoholowej.
Stosunkowo niska cena,
- długotrwałe działanie (nawet do 12 miesięcy),
- możliwość regeneracji organizmu, który wystawiony był na długotrwałe skutki nadużywania alkoholu,
- odzwyczajenie się od spożywania alkoholu,
- łatwiejsza walki z alkoholizmem,
- zdrowszy układ pokarmowy,
- powrót sprawności poznawczej,
- oszczędność pieniędzy,
- nowe życie bez alkoholu,
- jeden krótki, bezbolesny zabieg gwarantuje łatwiejszą rezygnację z picia alkoholu.
Wszywka alkoholowa ma szereg zalet, które dążą do jednego celu – rezygnacji z picia alkoholu. Postawienie sobie takiego celu wymaga specjalnych działań. Wszywka alkoholowa należy do jednych z metod obrony przed sobą samym.