Zbuduj wioskę na wyspie z grą „Nowa Gwinea”!

1 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zapraszamy w podróż na Nową Gwineę, drugą pod względem wielkości wyspę świata, zieloną krainę endemicznych roślin, rajskich ptaków i dziko żyjących plemion. W najnowszej grze legendarnego twórcy „UBONGO”, Grzegorza Rejchtmana, gracze wcielają się w mieszkańców jednego z plemion, a ich zadaniem jest zbudowanie nowej wioski.

Gra „Nowa Gwinea” ukazała się 30 marca br. i jest dostępna w księgarni Egmont.pl oraz w sklepach z planszówkami, w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

„Nowa Gwinea” to gra logiczna dla całej rodziny. Proste zasady pozwalają szybko rozpocząć grę i cieszyć się rozgrywką. Gra posiada blisko 400 zadań i kombinacji, dzięki temu nie nudzi się i może dostarczać emocjonujących rozgrywek przez długi czas. Plansze z zadaniami mają różne stopnie trudności, co pozwala dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. „Nowa Gwinea” pobudza szare komórki do myślenia i stosowania różnych rozwiązań. Autorem gry jest Grzegorz Rejchtman – genialny informatyk, twórca serii bestsellerowych gier „UBONGO” oraz „PAPUA”. Jego nazwisko jest gwarantem doskonałej rozrywki na wysokim poziomie i konkretnego treningu logicznego myślenia.

Celem gry „Nowa Gwinea” jest wybudowanie nowej wioski na wyspie za pomocą kafelków chat o różnych kształtach. Gracze układają je na swojej planszy zadań, począwszy od wylosowanego totemu startowego tak, aby zakrywały one źródła wody oraz jak najwięcej drzew owocowych. Chaty mogą się stykać tylko rogami. Gracz, któremu uda się zakryć wszystkie źródła wody, kończy turę. Po 9 turach zwycięża gracz z największą liczbą punktów. Oprócz wariantu podstawowego, twórca gry proponuje rozgrywkę na nieco prostszym poziomie. Grę upraszczają dwa warianty: ten, w którym ustala się konkretną liczbę oczek wodnych do zakrycia oraz rozgrywka, w której punkty przyznaje się również za zakrycie roślin na planszy.

Podstawowe elementy gry „Nowa Gwinea” to 32 dwustronne plansze zadań´ (192 zwykłych, 192 trudnych), 48 kafelków chat, 4 pionki, 4 żetony punktów, tor punktacji i kostka.

Gra kosztuje 129,99 zł (cena katalogowa), przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy powyżej 8 roku życia, a średni czas rozgrywki to 25 minut. Autorem gry jest Grzegorz Rejchtman, ilustracje stworzyła Paulina Wach.

Inne gry Grzegorza Rejchtmana w ofercie wydawnictwa Egmont: „PAPUA”. „Ubongo”, „Ubongo 3D”, „Ubongo Lines”, „Ubongo 3D Junior”, „Ubongo Etreme”, Ubongo Trigo”, „Ubongo – gra karciana. Gra do plecaka”.






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...