Zaszycie alkoholika – jak działa i na czym polega leczenie Esperalem
Choroba alkoholowa charakteryzuje się przewlekłością oraz nieuleczalnością. Często pojawiają się jej nawroty. Konsekwencje obecności uzależnienia w życiu danej osoby są odczuwalne nie tylko przez samego chorego, ale i całe jego otoczenie, szczególnie rodzinę.
Nazwy wszywek alkoholowych – Esperal i Disulfiram – stosuje się wymiennie, mimo, iż jest to ten sam lek. W momencie zaimplantowania leku Pacjent w obawie przed wystąpieniem nieprzyjemnych konsekwencji powstrzymuje się od picia.
Uzależnienie alkoholowe jest najczęściej pojawiającą się toksykomanią na świecie. Dodatkowo stale rośnie ilość osób uzależnionych, a w skali globalnej mówi się o około 25 milionach alkoholików. Dodatkowo podkreśla się pozostawanie alkoholikiem do końca życia, mimo podjęcia skutecznej terapii i zachowania abstynencji, nawet w momencie odzyskania kontroli nad swoim nałogiem.
To co warunkuje skuteczny przebieg walki z alkoholizmem to posiadanie silnej woli oraz odpowiedniej motywacji, aby do końca życia żyć bez alkoholu. Jest to bardzo trudne, tym bardziej, że w polskim społeczeństwie spożywanie alkoholu jest uwarunkowane obyczajowo i kulturowo, przy czym nawet jeden niewielki kieliszek napoju procentowego może spowodować nawrót choroby. Z tego powodu wiele alkoholików decyduje się na podjęcie specjalistycznego leczenia, ponieważ samodzielnie nie dają rady pokonać swoich słabości. Przydatna jest opieka psychiatryczna i psychologiczna w specjalnych ośrodkach do tego przeznaczonych. Warto również wspierać się innymi metodami, takimi jak zaszycie alkoholowe.
Leczenie zaszyciem alkoholowym
Osoby, które wykazują się szczerą chęcią zmiany swoich przyzwyczajeń całkowicie rezygnując z alkoholu mogą poddać się podskórnemu podaniu Esperalu w naszym gabineciehttp://esperallodz.pl/. Terapia awersyjna Disulfiramem jest skuteczna wtedy, kiedy dana osoba odznacza się motywacją do pracy nad odzyskaniem kontroli nad swoim życiem.
Leczenie alkoholizmu jest skuteczne kiedy wprowadzi się wielotorowe oddziaływanie na uzależnienie Pacjenta, tym samym stosowanie Esperalu solo może okazać się niewystarczające. Jest to spowodowane tym, że Disulfiram nie leczy ciągoty do alkoholu, a jedynie wywołuje strach przed konsekwencjami spożycia napoju procentowego. Z tego powodu tak wiele mówi się o podłożu psychologicznym alkoholizmu.
Wszywka Alkoholowa – gdzie się wszywa?
Zazwyczaj miejscem implantacji wszywki alkoholowej jest okolica pośladkowa, ponieważ pozwala to na całkowitą niewidoczność miejsca. Oczywiście na życzenie Pacjenta można umieścić tabletkę w innym miejscu. Należy również podkreślić, że w momencie kiedy dana osoba stwierdzi, że nie podoła kontynuacji leczenia, należy jak najszybciej udać się na kolejną wizytę w miejscu gdzie zabieg był wykonywany, ponieważ jedyną osobą, która może wyjąć wszywkę jest chirurg, samodzielne próby usunięcia tabletki przez Pacjenta w warunkach domowych może zakończyć się tragicznie.
W Łodzi wszywkę alkoholową podaje się Pacjentowi z zastosowaniem stosunkowo prostych procedur. W ten sposób cała wizyta w gabinecie trwa około trzydziestu minut. Lekarze zajmujący się zabiegami chirurgicznymi w gabinecie pracują z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Indywidualnie dobrana dawka leku dla Pacjenta przez lekarza umieszczana jest w wybrane miejsce, a następnie zaszywana szwami (zachęcamy do wyboru szwów rozpuszczalnych zwiększających komfort naszego Klienta). Po zabiegu należy zmieniać opatrunek i dbać o higienę podrażnionego miejsca. Istotne jest, aby na umówiony zabieg przyjść całkowicie trzeźwym z zastosowaniem dwudobowej abstynencji, a także poddać się obowiązkowemu wywiadowi medycznemu przed rozpoczęciem procedury.
Wszywka alkoholowa Esperal – czas działania
Jednorazowe podanie Esperalu, w zależności od indywidualnych cech Pacjenta, wystarcza na znajdowanie się pod wpływem działania Disulfiramu od ośmiu do dwunastu miesięcy. Dodatkowo, po tym czasie, jeżeli zajdzie taka potrzeba można powtórzyć zabieg kolejny raz, przedłużając działanie wszywki o kolejne kilka miesięcy. Należy zwrócić uwagę, że do zabiegu dopuszczone są jedynie osoby całkowicie świadome swojej sytuacji oraz konsekwencji wynikających z połączenia działania Esperalu z etanolem. Zgoda na zabieg wymagana jest formie podpisanego oświadczenia.
Wszywka alkoholowa – ile kosztuje?
Leczenie za pomocą Esperalu nie jest w Polsce refundowane przez państwo, dlatego wybierając odpowiedni gabinet warto rozeznać się w cenach, a także oszacować wartość ceny do jakości zabiegu. W zależności od miasta spotyka się ceny sięgające nawet 1800 zł, wliczając w to już pakiet udogodnień oraz zwiększonej dawki leku. Często zdarza się tak, że nieprofesjonalne gabinety próbują zbić cenę zabiegu kosztem zdrowia Pacjenta, podając mu placebo zamiast oryginalnego leku. W naszym gabinecie zawsze otwieramy oryginalnie zapakowany lek w obecności Pacjenta, a po zabiegu wydawane jest mu zaświadczenie o odbytym zabiegu, potwierdzający skuteczność posiadanej tabletki.
Warto zaznaczyć, że na skuteczność działania kuracji wlicza się rzetelna pomoc lekarska, która w każdej chwili jest w stanie udzielić niezbędnego wsparcia swoim Pacjentom. Taką zasadą kierują się osoby z naszego zespołu medycznego w miasto oferując pomoc przez całą dobę. Dodatkowo jesteśmy dostępni również na infolinii pod nr tel: …
Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Chcesz zerwać z uzależnieniem, odzyskać kontrolę nad swoim życiem? Męczą Cię ciągłe ciągi alkoholowe? Skonsultuj się z naszym lekarzem lub wejdź na naszą stronę internetową: link.
Stosowanie wszywki alkoholowej a leczenie alkoholizmu
Esperal podawany bez wsparcia ze strony innych terapii jest całkowicie nieskuteczny. Jest on jedynie elementem odstraszającym, wywołującym niechęć i wstręt do alkoholu w obawie przed wystąpieniem silnego zatrucia alkoholowego. Tym samym nie daje gwarancji samodzielnego poradzenia sobie z nałogiem, ponieważ wymagane jest oddziaływanie na sedno problemu, zdiagnozowania przyczyn sięgania po alkohol w nadmiarze, zagłębienia się w psychikę konkretnej osoby.
Co więcej, wszywka alkoholowa posiada liczne grono zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy specjaliście krytykują Esperal za niską skuteczność substancji aktywnej oraz wywoływanie niebezpiecznych skutków ubocznych zagrażających bezpośrednio zdrowiu a nawet życiu danej osoby. Dodatkowo często zdarza się tak (szczególnie stosując jedynie Esperal ze wszystkich dostępnych metod leczenia) na koniec jego działania, tylko po to, aby wrócić do starych nawyków. Tym samym fachowcy wskazują na konieczność odbycia profesjonalnej psychoterapii.
Osoba rozważająca zaszycie alkoholowe musi mieć świadomość, że Disulfiram nie zapewnia wyjścia z choroby alkoholowej. Leczenie alkoholizmu jest żmudnym procesem, wymagającym licznych wyrzeczeń do końca swojego życia. Pacjent, który szczerze chce porzucić swój alkoholowy nałóg musi zapoznać się z mechanizmami działania choroby, a także nauczyć się sposobów radzenia sobie z uzależnieniem, szczególnie w sytuacjach dla niego trudnych. Z tego powodu stosowanie jedynie leków na bazie Disulfiramu jest niewystarczające, aczkolwiek może skutecznie wzmocnić oddziaływanie terapeutyczne.
Oczywiście jedynie Pacjent ma możliwość decydowania o sobie, tym samym jakie rozwiązanie wybierze zależy tylko od niego. Nie mniej jednak należy pamiętać, że alkoholizm zalicza się do chorób przewlekłych, nieuleczalnych, a nawet śmiertelnych. Wszywka alkoholowa w tym przypadku zapewnia pomoc jedynie przez stosunkowo krótki czas jednocześnie nie lecząc przyczyn wystąpienia uzależnienia. Z tym pomoże jedynie psychoterapia. Esperal może być stosowany jedynie jako wsparcie.