Zadbaj o formę wiosną!

8 kwietnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nadejście wiosny to często ostatni dzwonek, jeśli chcesz w czasie wakacyjnego wyjazdu bez kompleksów wskoczyć w bikini. Warto mieć na uwadze nie tylko takie korzyści z uprawiania sportu, jak utrata zbędnej tkanki tłuszczowej. Powinniśmy pamiętać, że estetyczna sylwetka to tylko efekt uboczny zdrowego trybu życia, który jest być celem samym w sobie.

 

Portrait of fitness young woman with cell phone outdoors in the city

Warto uświadomić sobie, że spędzając 8 godzin w biurze a następnie co najmniej godzinę w środkach transportu, korzystając z windy oraz nawet krótkie dystanse pokonując samochodem – prowadzimy skrajnie nieaktywny tryb życia nawet, jeśli uczęszczamy na zajęcia „brazylijskie pośladki” czy „płaski brzuch” kilka razy w tygodniu. Uaktywnij się na wiosnę!

Pobierz aplikacje na telefon i zacznij się ruszać

Piękna pogoda skłania do spędzania większej ilości czasu na aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zainstaluj na swoim smartfonie aplikację pozwalającą na monitorowanie aktywności fizycznej oraz niektórych parametrów zdrowotnych – do wyboru jest wiele możliwości, na przykład Endomondo, Nike +, ale także Samsung Health (dla posiadaczy urządzeń Samsung, np. Galaxy A5).

Do wyboru jest niezliczona ilość możliwych aktywności fizycznych: wycieczki rowerowe, długie spacery lub marsze, nordic walking, kajakarstwo, bieganie, wspinaczka skałkowa, badminton, tenis czy jazda na rolkach. Taka rekreacyjna aktywność świetnie sprawdzi się także w charakterze treningu uzupełniającego, jeśli regularnie ćwiczysz na siłowni. Jak wybrać dla siebie odpowiednią dyscyplinę?

Dla lubiących rywalizację: ścigaj się ze znajomymi!

Jeśli lubisz rywalizację, spróbuj znaleźć w swoim otoczeniu znajomych, wspólnie z którymi możesz zacząć uprawiać sporty. Możecie zainstalować na swoich smartfonach aplikacje sportowe, umożliwiające prowadzenie sportowych wyzwań oraz rywalizacji. Niezależnie od tego, jaki sport wybierzecie, istnieje szereg aplikacji o bardzo ciekawych możliwościach. Nie wymagają one zazwyczaj posiadania bardzo zaawansowanego sprzętu – wystarczy smartfon z systemem Android (na przykład, Samsung Galaxy A5, Sony Xperia Z3). Jeśli w swoim otoczeniu nie masz osób pragnących rywalizować w treningach, możesz dołączyć do istniejącej już rywalizacji lub wyzwania. Takie możliwości daje na przykład aplikacja Endomondo albo Freelectics.

Dla rodzinnych: sport jako pozytywny nawyk

Warto spędzać czas z dziećmi, uprawiając sport na świeżym powietrzu. Dzięki temu pomagamy naszym pociechom wyrobić pozytywne nawyki. Dziecko od najmłodszych lat będzie kojarzyć sport ze szczęśliwymi chwilami spędzonymi z najbliższymi. Dzięki temu zwiększa się szansa, że w przyszłości będzie preferować taką formę spędzania wolnego czasu. W charakterze wspólnie uprawianego sportu sprawdzą się świetnie wycieczki rowerowe czy jazda na rolkach. Warto także wprowadzić podczas imprez rodzinnych na świeżym powietrzu różne sportowe elementy – na grilla lub piknik można zabrać piłkę lub rakietki do badmintona.

A może warto spróbować czegoś nowego?

Do odważnych świat należy! Wiosnę potraktuj jako motor do pozytywnych zmian w życiu. Pozwól sobie spróbować zupełnie nowej dyscypliny. Może wspinaczka skałkowa, joga albo popularne ostatnio zajęcia typu crossfit? Od ciebie zależy, w jaki sposób spędzisz nadchodzące ciepłe miesiące. Być może okaże się, że przypadkowo odkryjesz nową pasję. Sport to nie tylko zdrowie, ale także świetne hobby. Należy tylko odkryć swoją dyscyplinę!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...