URODA I ZDROWIE

„Zacznij od dzisiaj. Organizacja czasu, pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych” – recenzja

2 października 2019, dodał: kasia001

Ile Twoich planów do dziś leży na dnie szuflady z napisem „Do zrobienia”? Ile świetnych okazji do poprawienia swoich kompetencji, zdobycia lepszej pracy czy ciekawego doświadczenia zostało zaprzepaszczonych, bo nie wystarczyło Ci motywacji lub po prostu czasu, by zrobić coś, co pozwoliłoby to wszystko osiągnąć?

Nasze życie to bilans tego, czego udało nam się dokonać i tego, co umknęło nam z różnych powodów. Ale najczęściej – nie oszukujmy się – zawiniliśmy tu sami, szukając tylko usprawiedliwienia w tzw. zewnętrznych okolicznościach. A tymczasem prawda jest taka, że przy dobrej organizacji pracy, zarządzaniu czasem i wewnętrznej sile woli można było osiągnąć więcej i wyjść naprzeciw realizacji większej ilości życiowych planów. Nikt nie rodzi się jednak z wiedzą i umiejętnościami, które wzbudzą w nim większą determinację w walce z ograniczeniami, jakich wiele w naszej codzienności. Żyjemy coraz szybciej, pracujemy na pełnych obrotach i często zwykłe zmęczenie powoduje, że odkładamy nasze marzenia na bliżej nieokreślone „później”.

Czas więc przypomnieć sobie o nich, bo z pomocą przychodzi nam coach! Poprzez swą książkę do zmiany namawia nas Ewelina Mierzwińska, która sama przeszła przez piekiełko niemocy i błądzenia w labiryncie, który prowadził donikąd, a już na pewno nie do poczucia życiowego spełnienia i zadowolenia z samej siebie.

Autorka radzi, jak sprawić, by nasze codzienne życie przestało straszyć stertą trudnych zadań do wykonania. Pomaga opanować chaos, który rodzi się w naszych głowach, gdy nie wiemy, od czego zacząć zmianę naszego życia…
Nasze postanowienie o zmianie musi jednak dokonać się TU i TERAZ. Prokrastynacja, unikanie wprowadzenia jej poprzez odkładanie na jakiś „symboliczny” termin, to tylko objaw naszej słabości. Słabość tę należy pokonać i będzie to pierwszy krok do lepszego życia!

Książka „Zacznij od dzisiaj” to światełko w tunelu, którego przejście będzie prostsze z dobrym przewodnikiem, który wie, jakie przeszkody napotkamy po drodze i ostrzeże nas przed nimi, a dodatkowo podpowie, w jaki sposób poradzić sobie z nimi. Autorka czerpie z własnego doświadczenia, więc jest bardzo wiarygodna, bo sama jest dowodem na skuteczność swej metody. A sama książka jest napisana w atrakcyjny sposób, przejrzysty układ treści pomaga nam zaplanować własną ścieżkę rozwoju, motywowania się i zorganizowanie sobie życia na nowo. Autorka przekazuje nie tylko wiedzę z zakresu coachingu, ale też cenne uwagi na temat psychologii i budowania właściwych relacji interpersonalnych. Dzięki temu nasza zmiana wpłynie pozytywnie również na naszą rodzinę i otoczenie! Bardzo podoba mi się to, że każdy rozdział kończy się podsumowaniem, pozwalającym zebrać najważniejsze wnioski i jeszcze raz przemyśleć to, jak wdrożyć go w naszej sytuacji. Świetne są też wyróżnione fragmenty tekstu, pozwalające skupić się na pewnych zagadnieniach bardziej, co również motywuje do działania:)

Która z Was zadała sobie pytanie – jak powinno wyglądać moje życie? Czego w nim brakuje, a czego jest za dużo? Zachęcam do tego wraz z Autorką, bo to pomaga stworzyć naszą listę rzeczy do poprawienia. Ważne, by ten pomysł na życie był Wasz, a nie zainspirowany portalami plotkarskimi czy kolorowymi pismami dla kobiet. Warto odróżniać prawdziwe życie od wykreowanego – to bardzo pomaga w odnalezieniu własnego „ja” i w osiągnięciu właściwego celu… Kolejny krok to uświadomienie sobie naszych zainteresowań oraz mocnych stron – i wykorzystanie ich w drodze do lepszego życia. Autorka podpowiada, jak poprawić własną samoocenę, znaleźć energię do działania i dlaczego optymistyczne myślenie tak naprawdę niewiele pomaga.

Na przestrzeni lat nasze życiowe role się zmieniają. Autorka kładzie nacisk na to, by dostosowywać nasz sposób organizacji czasu i pracy do tych zmian. Inaczej przecież żyje singielka, a inaczej np. mama dwójki dzieci. To cenna uwaga, wyróżniająca tę książkę wśród wielu innych poradników, które mają zazwyczaj jeden plan naprawczy dla wszystkich.

Po lekturze tej książki muszę przyznać, że łatwiej jest spojrzeć obiektywnie na nasze życie i krytycznie wytknąć sobie błędy, jakie dotąd popełnialiśmy, czasem również nieświadomie. Kto z nas nie ma utrwalonych nawyków, które utrudniają sprawne wykonywanie kolejnych zadań? Zidentyfikowanie ich to pierwszy krok do zmiany, która pozwoli na wykorzystanie oszczędzonego czasu na konstruktywne działanie. Poznajcie sposoby, dzięki którym już teraz możecie żyć w uporządkowanym świecie, w którym marzenia spełniają się łatwiej – i to będzie też Wasza zasługa!

Czytając tę książkę przewartościowałam nieco swoje priorytety, spojrzałam bardziej całościowo na to, jak obecnie funkcjonuję, co jest ciągle na bocznym torze mojego zainteresowania, a powinno wrócić na ten główny… Policzyłam uczciwie, ile czasu dziennie spędzam w internecie i jaką korzyść z tego mam – bilans wypadł niezbyt imponująco… Postanowiłam ten czas – już OD DZIŚ – przeznaczyć na bardziej aktywny relaks, którego potrzebuję dla mojego zdrowia i wyglądu, a więc sama już wdrożyłam małą zmianę dzięki Ewelinie Mierzwińskiej – a teraz trzymajcie kciuki, żeby była trwała:) Wy też możecie zmienić się na lepsze, mieć więcej czasu na przyjemności i żyć na własnych zasadach – polecam nie tylko lekturę tego poradnika, ale i wdrażanie wskazówek, które tam znajdziecie. To właśnie TERAZ jest idealny moment na tę zmianę!

Polecam gorąco tę książkę, znajdziecie ją TUTAJ

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...