Zabiegi dla mężczyzn po 40.

7 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zapracowani i przeciążeni różnorodnymi obowiązkami. W codziennej gonitwie często brakuje nam przestrzeni do tego, aby zadbać o swoją kondycję i dobry wygląd. Czas nie obchodzi się też łagodnie z naszą skórą, pozostawiając na niej coraz liczniejsze oznaki starzenia. W przypadku mężczyzn po 40. roku życia nierzadkim zjawiskiem jest również łysienie androgenowe. Na szczęście problemy tego typu mogą zostać zażegnane z pomocą nowoczesnej medycyny estetycznej. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj poniższy artykuł!

mężczyzna na fotelu

 

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to związek chemiczny o żelowej konsystencji, występujący naturalnie w ludzkim ciele. Ponieważ ma zdolność wiązania wody, jego głównym zadaniem jest optymalne nawilżanie i uelastycznianie tkanek. W medycynie estetycznej syntetyczna forma tej substancji jest stosowana w zabiegach anti-aging, które mają na celu optyczne odmłodzenie wyglądu pacjenta. Iniekcja kwasu hialuronowego umożliwia m.in. wygładzenie zmarszczek czy wypełnienie zapadniętych części twarzy.

Innym zastosowaniem kwasu hialuronowego jest plastyka wybranej części ciała. Celem procedury jest subtelna zmiana rysów twarzy, np. poprawa kształtu nosa czy wyraźniejsze zarysowanie linii żuchwy. Procedura jest mało inwazyjna i bezbolesna, ponieważ wykonywana przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Lekarz medycyny wprowadza preparat pod skórę pacjenta za pomocą mikrokaniuli lub cienkiej igły. Następnie masuje miejsce zabiegowe, aby równomiernie rozprowadzić kwas hialuronowy na danym obszarze.

Iniekcja kwasu hialuronowego trwa ok. 20-30 minut. Pierwsze efekty zabiegu można obserwować natychmiast po jego zakończeniu. Ostateczne rezultaty ujawniają się w ciągu kolejnych kilku tygodni i utrzymują od kilku miesięcy do 2 lat. Aby efekty były trwałe, zabieg należy powtarzać z częstotliwością określoną przez lekarza medycyny estetycznej.

Elektrostymulacja Sculpting Pro

Elektrostymulacja to zabieg, którego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym rozbudowywaniu masy mięśniowej. W jego trakcie wykorzystywane są skoncentrowane fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, które wywołują intensywne skurcze mięśni o skuteczności porównywalnej do wyczerpującego treningu na siłowni.

Klinice Medycyny Estetycznej i Przeszczepu włosów Novoderm w Łodzi elektrostymulacja jest przeprowadzana przy pomocy nowoczesnego urządzenia Sculpting Pro. Umożliwia ono modelowanie takich części ciała, jak brzuch, pośladki oraz uda. Efekty zabiegu to m.in.:

  • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej (np. „oponki” czy boczków),
  • zarysowanie mięśni brzucha czy ud,
  • zaokrąglenie i podniesienie pośladków,
  • wzmocnienie napięcia i ujędrnienie skóry.

Elektrostymulacja Sculpting Pro to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. W jego trakcie pacjent odczuwa intensywne skurcze mięśni, rzadziej wibracje i delikatne mrowienie w miejscu zabiegowym. Pojedyncza sesja trwa od 30 do 45 minut. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie 4 zabiegów w 7-dniowych odstępach czasowych. Efekty terapii są porównywalne do rezultatów osiąganych po wykonaniu 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków. Średnia redukcja tkanki tłuszczowej wynosi ok. 16%, natomiast przyrost masy mięśniowej to ok. 19%.

Przeszczep włosów metodą WAW FUE

Łysienie androgenowe to problem, który dotyka około 70% mężczyzn między 25. a 45. rokiem życia. Przerzedzenia w owłosieniu najczęściej są widoczne w okolicach skalpu i na szczycie czoła, gdzie ujawniają się w postaci zakoli. Proces ten jest trudny do zatrzymania, ponieważ najczęściej wynika z uwarunkowań genetycznych. Możliwe jest jednak leczenie łysienia androgenowego na drodze przeszczepu włosów.

Materiał do przeszczepu pobierany jest od samego pacjenta, najczęściej z potylicy, klatki piersiowej i/lub pleców. Na tym etapie lekarz medycyny estetycznej może zdecydować również o iniekcji komórek macierzystych lub osocza bogatopłytkowego w ramach terapii wspomagającej.

Metoda WAW FUE jest wyjątkowa, ponieważ opiera się na zastosowaniu ostrza w kształcie trąbki (trumpet punch). Jego zaletą jest wykorzystanie dwóch narzędzi w tym samym czasie – ostrego (do nacięcia skóry) i tępego (w celu wydobycia z niej mieszka włosowego bez ryzyka jego uszkodzenia).

Uzyskane drafty są podawane w te miejsca na głowie, w których występują przerzedzenia. Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po około roku od jego wykonania.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz