Zabieg przy użyciu lasera wysokoenergetycznego

4 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Laser wysokoenergetyczny tzw. HIL z angielskiego High Intensity Laser to bardzo nowoczesne narzędzie, które wykorzystuje się do terapii przeciwbólowej i biostymulacji. Terapia ta stanowi alternatywę do zimnej laseroterapii. To zabieg całkowicie nieinwazyjny, który skutecznie radzi sobie z uporczywym bólem, stanami zapalnymi oraz zwyrodnieniami występującymi w różnych częściach ciała. Laser wysokoenergetyczny znajduje swe zastosowanie także do miejscowej biostymulacji tkanki i przyśpiesza regenerację organizmu ludzkiego.

laser2

Skuteczność terapii

Terapia przy użyciu lasera wysokoenergetycznego jest niezwykle skuteczna, ponieważ urządzenie to generuje światło o odpowiednio dobranej długości fali i mocy, co pozwala na uzyskanie optymalnych proporcji pomiędzy pochłanianiem, a przenikaniem wiązki penetrującej ciało. W porównaniu do zimnej laseroterapii potrafi uzyskać znacznie większą moc szczytową. Do uzyskania lepszych efektów terapię tą można stosować równocześnie z falą uderzeniową, co korzystnie wpływa na zwiększenie działania przeciwbólowego, mikrokrążenia i drenażu limfatycznego. Mówiąc krótko kompilacja ta wpływa korzystnie na odnowę i regenerację tkanek.

Sytuacje korzystania z lasera wysokoenergetycznego

Laser wysokoenergetyczny wykorzystywany jest po to, by jak najszybciej zredukować ból, przyśpieszyć metabolizm, ulepszyć proces regeneracji tkanek, stymulować nowopowstałe fibroblasty, co korzystnie wpływa na tworzenie zasobów kolagenowych, lepsze działanie stawów oraz pozostałych elementów, należących do układu ruchu. Głównymi wskazaniami do skorzystania z tego rodzaju terapii jest występowanie przewlekłych, podostrych oraz ostrych stanów zapalnych. Zaleca się stosować laser także w momencie dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa oraz w obrębie kończyn. Laser warto wykorzystywać przy urazach mięśni i stawów, jako wspomaganie rehabilitacji pooperacyjnej, a także przy chorobach skórnych.

laser

Przeciwskazania do laseroterapii

Mimo, iż laseroterapia wysokoenergetyczna zaliczana jest do grupy zabiegów bezpiecznych i bardzo efektywnych, nie powodujących zbytnich obciążeń dla człowieka to są pewne przeciwskazania do jego stosowania. Jeśli w okolicach zaliczanych do laseroterapii występują rany czy też zmiany skórne nie zaleca się jej wykonywania.

Przygotowanie do zabiegu

Tak naprawdę nie trzeba się jakość szczególnie przygotowywać do tego typu zabiegu. Konieczny jest komfortowy strój, który nie będzie sprawiał żadnych trudności w odsłonięciu leczonego obszaru ciała. Przed terapią warto przynieść do gabinetu całą dokumentację obrazową oraz poinformować o stanie błogosławionym, jeżeli w takowym dana kobieta się znajduje.

Miejsce zakupu sprzętu – laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl

Jednym z miejsc, w których można nabyć tego rodzaju sprzęt jest sklep internetowy. Przykładowo dostępny jest laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl, który specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnych urządzeń wykorzystywanych w rehabilitacji i fizjoterapii.

Materiał powstał przy współpracy z punktem oferującym sprzedaż takich urządzeń jak laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Oszczędzanie
Numizmatyka to calkiem fajna metoda odkładania pieniędzy. W końcu mają całkiem sporą...
Jak skutecznie zabezpieczyć się na …
Zbierałam przez wiele lat monety i banknoty. Teraz postanowiłam je wycenić i sprzedać...
Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził