Zabawkowa nostalgia: Samochodziki dla dzieci

6 października 2017, dodał: EKSPERTKA

Wrzesień już dawno za nami. Dzieci na dobre weszły w rytm szkoły i przedszkola. Ich dni przepełnione są aktywnością i wzmożonym wysiłkiem zarówno psychicznym jak i fizycznym. Nasze pociechy spędzają czas ze swoimi przyjaciółmi w szkolnych ławkach lub w przedszkolnych salach. Przychodzi jednak popołudnie, kiedy to wracają do domu. I wtedy właśnie należą im się wypoczynek i beztroska zabawa. A jak wiadomo – odpowiednie zabawki to połowa sukcesu.

Nadszedł czas na bliższe przyjrzenie się chłopięcemu typowi zabawek – a więc samochodom. Który z nas nie marzył w dzieciństwie o własnym miniaturowym Porsche czy zdalnie sterowanym Jeepie? Ilu z nas nie namawiało mamy na kolejny mini-model wyeksponowany w przydomowym kiosku? Czasy się zmieniają, a chłopcy nadal fascynują się zabawkowymi odpowiednikami maszyn, które my już posiadamy albo do których posiadania dążymy. Warto przypomnieć sobie trzy główne typy pojazdów, które każdy z nas musiał kiedyś mieć w swojej kolekcji!

Drużyna do zadań specjalnych…

…czyli auta specjalistyczne, których nieobecność podczas zabawy musiała być bardzo frustrująca. Bo czym, jak nie karetką, mieliśmy zawieźć pacjentów do zbudowanego z klocków szpitala? A kto, jeśli nie plastikowy radiowóz, miał ścigać złodziei, którzy obrabowali drewniany bank? I kto wreszcie, jeśli nie wóz strażacki ze światłami, był odpowiedzialny za gaszenie pożarów? Zabawa „w życie” należy do najczęstszych zabaw dzieci. Wtedy właśnie uczą się i uświadamiają sobie podstawowe procesy zachodzące w społeczeństwie i działania różnych służb porządku publicznego. Co więcej – warto zwrócić uwagę na to, jak zabawa w policję czy straż pożarną wpływa na późniejsze decyzje życiowe dzieci. Przecież wielu z nas, operując miniaturowym samochodem policyjnym myślało o tym, by zostać w przyszłości funkcjonariuszem.

Metalowe lub plastikowe mini-auta…

…a więc tak zwane „resoraki”. Egzemplarze w pojedynczych kolekcjach tych samochodzików można by liczyć w dziesiątkach, jeśli nie w setkach! Chyba każdy z nas zbierał te małe jeżdżące cuda, chwaląc się każdym kolejnym nabytkiem kolegom z podwórka. Ilu było nas – tyle było gustów i upodobań. Jeden czcił miniaturowe Mercedesy, inny Garbusy, a jeszcze inny Fiaty. Klimat lat dziecięcych można poczuć, wyciągając ze strychu pudło ze starymi samochodzikami. Co jest krzepiące – czasy się zmieniają, a w chłopcach wciąż istnieje zamiłowanie do tych aut.

Samochody na akumulatory

Nie każdy je miał, ale każdy marzył, by je mieć. Zdalnie sterowane maszyny były wyznacznikiem zabawkowego luksusu i stanowiły wielką atrakcję na podwórku. Kiedy jeden z kolegów dostał tego typu model i go wyniósł, w mgnieniu oka skupiał uwagę wszystkich obecnych, błagających go o możliwość zabawy nowym cackiem. Fascynację autami na akumulator można skwitować w jeden sposób: kto nigdy nie wpisywał ich na listę życzeń od Świętego Mikołaja, ten nie zna życia!

Takie i nie tylko samochody dla dzieci możesz znaleźć na https://heyandplay.pl/category/zabawki-samochod

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Koszulka Evora
Melanżowy beż - Sklep-Biustonosze.pl
Cena:
60 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Co myślicie o medycynie estetycznej…
Zarówno medycyna jak i Kosmetologia estetyczna bardzo się rozwinęły w ostatnich latach.Dysponujemy wspaniałymi możliwościami...
Wyposażenie gabinetu kosmetologiczn…
Naszym zdaniem nie ma jednego miejsca gdzie można kupić wszystko, przynajmniej nie najlepszej jakości.Jeśli...
Depilacja laserowa
Pozwolę sobie na drobne doinformowanie:Wykorzystując najnowszą technologię wśród urządzeń IPL możemy epilować nawet...
Jak pozbyć się przebarwienia?
Cześć,Poprzez forum dyskusyjne niewiele da się powiedzieć niestety.Wizyta u Kosmetologa / lekarza medycyny...
facebook