Za moje krzywdy – powieść Ewy Lenarczyk | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Za moje krzywdy – powieść Ewy Lenarczyk

18 października 2019, dodał: agnieszka78
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

file1571650273

„Za moje krzywdy” jest współczesnym romansem kryminalnym, gdzie zabójstwa seryjnego mordercy przeplatają się z miłosnymi losami głównych osób. Akcja powieści rozgrywa się w Trójmieście, ale też w Łodzi, chociaż na krótko i fragmentarycznie.

Bohaterami pozytywnymi powieści są ludzie w średnim wieku: Bożena, wdowa od wielu lat i policyjny psycholog oraz jej córka, a także dwaj panowie Debscy. Ojciec Michał już emerytowany, ale zawsze szanowany policjant i jego syn Miron, wiecznie wojowniczo nastawiony do świata, a przede wszystkim do Bożeny. Obarcza ją za dawną tragedię rodzinną, ale właściwie zwala na nią winę za pogrom całego świata i nieszczęścia z tym związane. Niestety los lubi płatać figle i Miron musi współpracować z Bożeną w jednej grupie operacyjnej. Wspólnie szukają seryjnego mordercy, ale jednocześnie grzebią w swojej i sprawcy, życiowej historii. Robią czystkę we własnym życiu i odnajdują miłość, a zaskakujący morderca trafia jednak za kratki. Pomimo że, złoczyńca mordował i robił czystkę w półświatku zobaczonych ludzi, chwilami nawet twardo myślący policjanci zastanawiają się że można by mu przyznać nagrodę.

Lubię wyzwania i odkrywanie swoich możliwości, więc tym razem wzięłam się za napisanie kryminału, a właściwie romansu kryminalnego. Treść mniej więcej miałam poukładaną w głowie, ale potrzebowałam fachowej pomocy. Wiadomo jak baba się uprze, to uda się wszystko załatwić, a nawet przeżyć. Dla dobra literatury dałam się aresztować i zamknąć na tak zwanym policyjnym dołku. Oczywiście wszystko było fikcyjne, uzgodnione, ale odczucia i wiadomości pozostały. – wspomina Ewa Lenarczyk.

Mam nadzieje, że po przeczytaniu sami Państwo w roli niezłomnych sędziów wydacie wyrok zgodny z własnym sumieniem, bo to jednak tylko powieść, choć wiele z prawdy autorka ujęła swoimi słowami.

Premiera 16-10-2019 Wydawnictwo Psychoskok

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...