URODA I ZDROWIE

Za jakie grzechy, dobry Boże? – recenzja

28 grudnia 2014, dodał: Adrianna Kaczuba

Francuskie komedie cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością, a przy okazji pozwalają nam spojrzeć pod nieco innym kątem na naszą codzienność. Tym razem „Za jakie grzechy, dobry Boże?” daje nam (przyznajmy to otwarcie- niezwykle potrzebną!) lekcję tolerancji.

Film opowiada historię Claude’a i Marie, dość konserwatywnego francuskiego małżeństwa z długim stażem związku, których 3 córki decydują się na ślub z mężczyznami z zupełnie odmiennych kręgów kulturowych bądź religijnych. Wybrankami kobiet są bowiem kolejno- Żyd, Arab i Chińczyk. Cała rodzina nie najlepiej radzi sobie podczas wszelkich spotkań- mimo prób polepszania stosunków między mężami, a także między rodzicami, a zięciami, córki Claude’a i Marie nie umieją pogodzić rodziny. Oliwy do ognia dolewa ostatnia z córek, której wybranek serca i przyszły mąż okazuje się być… czarnoskóry!

7650533.3

Film w reżyserii Philippe’a de Chauveron potrafi rozśmieszyć do łez! Poruszający niezwykle aktualną sprawę, z którą mierzyć się muszą mieszkańcy coraz większej liczby krajów globalizującego i szybko „zmniejszającego się” świata. Na nieco groteskowym, choć trafnym przykładzie zaobserwować możemy w jaki sposób współcześni ludzie uczą się od siebie tolerancji do innych kultur czy religii. Reżyser filmu pokazuje nam także, o ile korzystniejsze jest utrzymywanie dobrych relacji z innymi ludźmi, nawet, a może szczególnie wtedy, kiedy się od nas różnią! Może to nam przynieść wiele korzyści, w tym, tak jak to prezentuje „Za jakie grzechy, dobry Boże?” szczęście rodzinne! A w końcu czego innego nam potrzeba?

4

3

Świetna obsada aktorska i doskonała gra, jednego z najlepszych francuskich aktorów-Christian’a Claviera jako głowy rodziny Verneuil to wisienka na torcie!

Film polecam każdemu, kto chce obejrzeć świetną, współczesną komedię mającą do przekazania nieco głębsze przesłanie!

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Za jakie grzechy, dobry Boże? – recenzja

  1. avatar amber pisze:

    z chęcią obejrzę :) dzięki za fajną recenzję

  2. avatar Kasia2502 pisze:

    Świetny film. Zachęcam do obejrzenia, bo to naprawdę dobre kino, nie dość że przezabawny, to pouczający.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Z tym rowerem to trochę nie rozumiem... Skoro inna komunikacja działa...
Windykacja wierzytelności
Najlepiej ustalić ukryty majątek dłużnika i w sądzie wywalczyć spłatę długu, którą wyegzekwuje...
Depilator elektryczny
Używam od kilku lat, ale czasem nie mogę znieść tego bólu... Wciąż...
Awayjne otwieranie samochodu
Ciekawe czy w autach na pilota też ślusarz może otworzyć zamek ;)