Wyszczuplające masło do ciała żurawina The Secret Soap Store – opinia
The Secret Soap Store, Wyszczuplające masło do ciała Żurawina – miły Umilacz zimowych wieczorów
Myślałam, że mam już wszystkie rodzaje maseł, kiedy to do moich rąk trafiło kolejne, i to takie, jakiego jeszcze nie miałam, masło WYSZCZUPLAJĄCE.
Bardzo miła to odmiana od tego co oferują drogerie, nic nie ziębi, nic nie grzeje, nie ma specyficznego zapachu kofeiny, czyli wszystkiego tego, co zazwyczaj mają balsamy wyszczuplające, za czym ja niekoniecznie przepadam.
Kolejny plus to OPAKOWANIE, małe i zgrabne, z minimalną ilością grafiki jednak ze wszystkimi istotnymi informacjami.
Opakowanie, które NIE OSZUKUJE klienta potrójną ilością ścianek, jak to czasem bywa w przypadku innych firm.
Masło zabezpieczone jest folią ze ślicznym logo firmy.
Wyjątkowa jest też KONSYSTENCJA kosmetyku, lekka, intensywnie pachnąca, kremowa śmietanka, która błyskawicznie wchłania się w ciało.
Biorąc pod uwagę skład, w którym jest dużo naturalnych składników, i mając na uwadze poprzednie doświadczenia z tego typu produktami, które czasami podczas aplikacji po prostu smużyły się na ciele, to masło wnika w naszą skórę w mgnieniu oka docierając do głębszych warstw naskórka nie ostawiając przy tym tłustej warstwy.
Nie wspomniałam o ZAPACHU, ten nieco mnie zaskoczył, nie jest to intensywna woń jaką dają masła od Pat&Rub, nie jest to też typowy, chemiczny śmierdziuszek.
Zapach w opakowaniu jest mocno cytrusowy, na ciele staje się łagodny, kobiecy… i dość długo się utrzymuje, jednak, żeby go poczuć trzeba przyłożyć nos bardzo blisko skóry…
DZIAŁANIE takie jak opisuje producent, trudno mi ocenić, na pewno sam kosmetyk nie pomoże w wyszczupleniu figury, nie mniej jednak sumienna, codzienna porcja masażu przy użyciu tego produktu zagwarantuje przyjemną w dotyku skórę.
NAWILŻENIE ciała jest bardzo przyzwoite, mamy tu ładny zestaw olejków głęboko nawilżających, witaminy i certyfikowane masło Shea.
Ciało jest nawilone i o wiele bardziej sprężyste.
To pachnące cytrusami wyszczuplające masełko polecam fanom bardziej naturalnych kosmetyków, cena odpowiada jakości, i jest konkurencyjna w porównaniu z innymi, podobnymi produktami.
INCI:
1. Aqua – woda, rozpuszczalnik
2. Butyrospermum Parkii (Shea) Butter – masło shea (karite, masłosz), ma działanie łagodzące (zawiera alantoinę), przyspiesza procesy gojenia, zmiękcza i natłuszcza skórę, działa ochronnie, posiada naturalny filtr ochronny (SPF 3-4). Polecane dla skóry suchej, atopowej, nadwrażliwej. Masło shea stosowane jest zarówno jako składnik aktywny, jak i tłuszcz bazowy.
3. Caprylic/Capric Triglyceride – mieszanina roślinnych kwasów tłuszczowych, zawierająca w sobie najlepsze własności oleju kokosowego
i palmowego, które są zestryfikowane z gliceryną. Olej ten polecany jest do skóry wrażliwej, skłonnej do przesuszania. Substancja natłuszczająca, wygładzająca, zapewniająca prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Lipid ten posiada właściwości konserwujące.
4. Cetyl Alcohol – alkohol cetylowy, emolient. Należy do alkoholi tłuszczowych i jest zupełnie niedrażniącym środkiem zmiękczającym, natłuszczającym
i wygładzającym skórę, jak również stabilizującym emulsje.
5. Glycerin – Naturalna gliceryna jest uzyskiwana przez zmydlanie tłuszczy roślinnych, głównie tłuszczu kokosowego. Gliceryna w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże ilość wody niezbędną do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry. Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia nadmiernie wysuszoną. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka.
6. Sodium Polyacrylate – emulgator polimerowy o właściwościach stabilizujących, zagęszczających i emulgujących, stosowany w emulsjach przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Brak możliwości pozyskania z natury.
7. Trideceth-6 – środek powierzchniowo czynny pochodzenia chemicznego, kondycjonujący, stabilizuje emulsje.
8. Parfum – substancje zapachowe.
9. Panthenol – Nawilża, działa przeciwzapalnie, jest naturalnym prekursorem witaminy B5 (kwasu pantotenowego), substancji bardzo szeroko rozpowszechnionej w przyrodzie, obecnej w każdej żywej tkance. Pantenol może występować w postaci dwóch odmian (izomerów) określanych literami
D- i L-. Tylko jedna z nich (D-pantenol) wykazuje aktywność biologiczną, izomer L- jest nieczynny i nie ulega przekształceniu w witaminę B5. Ma silne własności higroskopijne. Pantenol należy do silnie działających stymulatorów wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Wykazuje silne działanie gojące przy różnych rodzajach uszkodzeń skóry i błon śluzowych, łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy wywołane czynnikami alergogennymi.
10. Fucus Vesiculosus Extract – alga, morszczyn pęcherzykowaty, bogaty
w jod i witaminę C oraz w składniki rozpuszczające zatory tworzone w tkance przez limfę (w przypadku kosmetyków do ciała). Ma działanie wygładzające.
11. Avocado Oil – olej z avocado. Olej ten jest pozyskiwany z miąższu owoców. Tłoczony na zimno zawiera wiele składników czynnych – witaminy, biotynę, mikroelementy. Ma własności gojące, odżywcze, jak również chroni przed wpływem słońca, jednak tylko nieznacznie (SPF ca 2-4). Ma bardzo intensywny kolor.
W kosmetyce stosowany głównie w postaci rafinowanej jako składnik aktywny.
Jest luksusowym olejem kosmetycznym typu oleinowego i jest nazywany
olejem 7 witamin. Należy do olei nieschnących.
12. Macadamia Oil – olej makadamia, zawiera kwasy nienasycone: 57% kwasu olejowego, 25% kwasu oleopalmitynowy, 15% nasyconych kwasów tłuszczowych, jest bogaty w witaminy A, B, E oraz składniki mineralne. Wymiatacz wolnych rodników. Odpowiedni dla każdej cery ze szczególnym uwzględnieniem skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej. Kwas oleopalmitynowy ochrania skórę w ten sam sposób jak sebum wytwarzany przez skórę człowieka. Olej dobrze się wmasowuje, szybko wchłania, działa regenerująco, odżywczo, wygładzająco, poprawia wygląd skóry.
13. Prunus Amygdalus Dulcis Oil – olej otrzymywany z dojrzałych nasion słodkiego migdałowca. Sprawia, że skóra staje się odżywiona i miękka. Ma lekko żółty kolor i orzechowy smak.
Migdał zawiera 80% kwasu olejowego (oleinowego), 15% kwasu linolowego,
3-5% kwasu palmitynowego, 20% białka, składniki mineralne takie jak: potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez, witaminy: E, PP, z grupy B.
Natłuszcza, nawilża, chroni. Nie jest odporny na światło, więc należy trzymać go w ciemnym miejscu.
14. Tocopheryl Acetate – substancja aktywna, antyoksydant. Syntetyczna witamina E. Zwalcza wolne rodniki, wygładza zmarszczki, sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Dla każdego typu skóry, ze wskazaniem dla cer dojrzałych i uszkodzonych słońcem. Działa hamująco na zapalenia
i leczniczo, ale nieco mniej, niż czysta witamina E.
15. Ascorbyl Palmitate – substancja czynna – lipofilowa pochodna witaminy C
o zwiększonej stabilności i zdolności wnikania w naskórek, działa wielokierunkowo: normalizuje keratynizację, rozjaśnia cerę i zmniejsza przebarwienia, działa przeciwrodnikowo, regeneruje witaminę E w skórze, witamina C jest również niezbędna w syntezie kolagenu.
16. Lecithin – lecytyna, otrzymywana z oleju sojowego (z soi nie modyfikowanej genetycznie). Współtworzy system transportujący substancje odżywcze do głębszych warstw skóry, naturalny emulgator.
17. Benzoic Acid – konserwant pochodzenia chemicznego. Może wywołać reakcję alergiczną.
18. Dehydroacetic Acid – konserwant pochodzenia chemicznego. Może wywołać reakcję alergiczną.
19. Phenoxyethanol – jest półsyntetycznym środkiem konserwującym, który staje się coraz powszechniej używany w kosmetykach naturalnych, jest uważany za bezpieczniejszą alternatywę dla parabenów.
20. Polyaminopropyl Biguanide – konserwant, powoduje zahamowanie rozwoju mikroorganizmów, nie tylko podczas procesu powstawania kosmetyku ale także w momencie jego stosowania.
21. D-Limonene – składnik kompozycji zapachowej. Zapach skórki cytrynowej.
Testowała:
Angel MakeUp World – Wszelkiego rodzaju kobiece specyfiki pomagające osiągnąć PIĘKNO DOSKONAŁE są bliskie memu sercu od lat wielu… od jakiegoś czasu dogłębnie je analizuję i opowiadam o nich na blogu.
Prowadzi bloga: http://www.angelmaluje.blogspot.com/