Wyprawka dla niemowlaka — jak przygotować się na przyjście maleństwa na świat? 

31 lipca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wyprawka dla niemowlaka to rzeczy niezbędne dziecku i mamie zaraz po porodzie. Wyprawkę tę skompletować należy odpowiednio wcześniej, tak, aby w razie niespodziewanego wyjazdu do szpitala wszystko było już w pogotowiu. Poród w końcu nie zawsze rozpoczyna się w wyznaczonym terminie.  Dowiesz się jak się przygotować! 

wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla niemowlaka — niezbędnik po porodzie

Torba z wyprawką dla niemowlaka zbierana do szpitala powinna zawierać oczywiście niezbędne dokumenty i wyniki badań. Poza kwestiami formalnymi,  Niezmiernie ważne są te dotyczące komfortu maleństwa i mamy. Maluch, zaraz po pojawieniu się na świecie będzie potrzebował miękkości i wygody. Rozpinane ubranka — body i pajacyki oraz miękkie skarpetki i czapeczki, a także otulający kocyk lub rożek z wysokiej jakości tkanin znajdziesz na stronie: https://www.dobreliski.pl/  Naturalne materiały umożliwiają delikatnej skórze noworodka właściwe oddychanie i zapobiegają odparzeniom i poceniu się. Dobrze, by mama również wyposażyła się w oddychającą bieliznę z dobrej jakości materiału oraz rozpinaną, bawełnianą lub lnianą koszulę umożliwiającą wygodne karmienie dziecka oraz przebieranie się. Do szpitala warto zabrać również smoczek dla maluszka i ciepły otulacz lub kocyk dla niemowlaka. 

Wyprawka dla niemowlaka — Witamy w domu!

W domu na maluszka i mamę powinna czekać już przygotowana wcześniej wyprawka dla niemowlaka, w której skład wchodzi przede wszystkim dziecięce łóżeczko z miękką pościelą i kocykiem, a także kołyska lub wygodny i praktyczny kosz Mojżesza, w którym dziecko można przenosić, nie budząc go ze snu. Małe dziecko będzie potrzebowało bardzo dużo snu w pierwszych miesiącach życia, bo cały czas rośnie i się rozwija. Kącik niemowlaka zawierać powinien również komodę na dziecięce rzeczy, najlepiej od razu z miejscem do przewijania malucha. Przewijak i środki higieniczne do częstego przewijania niemowlaka będą bardzo przydatne, kiedy będą znajdować się pod ręką. Pozwolą oszczędzić zapracowanym rodzicom wielu niepotrzebnych stresów. Do kąpieli dziecka potrzebna będzie specjalna wanienka. Poza praktycznymi sprzętami nie możemy zapomnieć o zabawkach wykonanych z wysokiej jakości, certyfikowanych tworzyw i materiałów bezpiecznych dla najmłodszych. 

Wyprawka dla niemowlaka — bezpieczna podróż i spacer 

Poza domem dziecko również musi czuć się komfortowo i bezpiecznie. Odpowiedni, wygodny do przenoszenia wózek oraz atestowany fotelik samochodowy to wyprawka dla niemowlaka niezbędna już od pierwszego przejazdu ze szpitala do domu. Warto poszukać miejsca, gdzie znajdziesz akcesoria i sprzęt renomowanych i sprawdzonych firm. W ten sposób znajdziesz produkty odpowiednie i bezpieczne zarówno dla noworodków, jak i starszych dzieci, mogące towarzyszyć im każdego dnia. Zapewnienie dziecku najwyżej jakości sprzętów, zabawek i akcesoriów to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność dla rodzica, który chce, by jego maluch dorastał w najlepszych możliwych warunkach. 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...