Wylatujesz na wakacje, w podróż życia samolotem z Warszawy? Zobacz gdzie zostawić samochód pod twoją nieobecność

25 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Żeby w pełni cieszyć się odpoczynkiem i miejscami, do których wybieracie się na wakacje, warto zadbać także o to, co zostawiacie w Polsce na czas swojej nieobecności. Planując wyjazd, pomyślcie o zabezpieczeniu swojego samochodu, mieszkania i opiece dla zwierzaków, które zostają w domu.

parking na lotnisku

Mieszkanie

Przed każdym dłuższym wyjazdem koniecznie trzeba zabezpieczyć mieszkanie, nie tylko przed złodziejami, ale także przed nieszczęśliwymi wypadkami. Najlepszą metodą jest przekazanie kluczy bliskiej osobie. Może to być ktoś z rodziny lub sąsiad, do którego macie zaufanie. Dzięki temu, że ktoś bliski odwiedzi co jakiś czas Wasze lokum i podleje kwiaty, samą obecnością odstraszy potencjalnych złodziei. Dodatkowo, gdy dojdzie do jakiejś awarii np. zalania, na miejscu będzie obecny ktoś, kto szybko zareaguje.

Przed urlopem koniecznie wyłączcie wszystkie urządzenia z prądu, zablokujcie dopływ gazu i wody. Dzięki temu unikniecie ryzyka pożaru albo zalania sąsiada. Przed samym wyjściem z domu lub mieszkania nie zapomnijcie też dokładnie czy zamknęliście  wszystkie okna i drzwi wejściowe.

Warto przed wyjazdem również ubezpieczyć mieszkanie lub dom. Możecie to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup polisy ubezpieczeniowej na czas urlopu. Zazwyczaj jest to po prostu dodatek do ubezpieczenia turystycznego. Innym rozwiązaniem jest ubezpieczenie domu na cały rok.  Zdecydowanie polecamy to drugie rozwiązanie.

Samochód

Jeśli wybieracie się na wakacje samolotem z Warszawy, koniecznie zadbajcie o bezpieczeństwo Waszego samochodu, który zostaje na lotnisku. Jeśli boicie się, że nie będziecie mieli gdzie zostawić auta na lotnisku Okęcie. Możemy Was uspokoić. Baza parkingowa przy lotnisku Chopina jest naprawdę szeroka. Znajdziecie tutaj zarówno parkingi dozorowane, strzeżone, jak i duży parking należący do lotniska. A gdzie najlepiej zostawić samochód pod Waszą nieobecność? E okolicy lotniska renomą cieszy się parking strzeżony  „Park &Fly – parking-lotnisko.pl. Dlaczego? Parkingi znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska są kilkakrotnie tańsze od tego należącego do Okęcia. Odległość od terminala jest wprawdzie nieco większa, ale jak dowiadujemy się, ze strony https://www.parking-lotnisko.pl/ właściciele parkingu zapewniają bezpłatny transfer do portu lotniczego. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo auta, taki parking oferuje usługi na najwyższym poziomie –  całodobowy monitoring i usługi formy ochroniarskiej to gwarancja bezpiecznego postoju na czas Waszych wakacji.

Pies i kot

Jeśli posiadacie w domu zwierzaki na przykład psa albo kota, także musicie wcześniej o nich pomyśleć. Tutaj znowu przyda się bliska i zaufana osoba, która doglądnie Waszych ulubieńców albo po prostu weźmie ich do siebie. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi hoteli dla zwierząt. Z roku na rok przybywa tego typu obiektów, które świadczą profesjonalną opiekę dla zwierzaka na czas wyjazdu właściciela.

Wszystkim turystom życzymy udanych podróży i powrotów, które będą spokojne, o ile wcześniej zadbamy o wspomniane wyżej sprawy pozostawione na czas naszej nieobecności!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zmarszczki i bruzdy
Takie głębsze zmarszczki to dopiero są po 50-tce, a ostatecznie można iść na zabieg odmładzający...
Oryginalna biżuteria
Też mam kilka takich oryginalnych, najbardziej lubię te z bursztynem
Dietetyk - porady
U mnie królują warzywa i owoce, a węglowodanów zbożowych jem coraz mniej.
Molestowanie dzieci, romanse księży…
Ja myślę, że za 10 lat to już mało kto będzie chodził do...