URODA I ZDROWIE

Wygodne rozwiązania w kuchni – porady i pomysłowe aranżacje

15 listopada 2016, dodał: patelsol

Jeżeli planujesz nową kuchnie to na pewno zastanawiasz się jak ułatwić sobie pracę i jak zrobić aby była funkcjonalna. Gdy zastanawiasz się co robić aby ułatwić sobie gotowanie i przygotowywanie różnych potraw, to sądzę iż kilka rozwiązań zastosujesz w swojej kuchni.

 

  1. Cargo podblatowe lub wysokie

cargo

Jeżeli nie macie pomysłu gdzie mają stać przyprawy lub wyszukiwanie soli himalajskiej zamiast morskiej sprawia wam problem w zwykłej szafce, natomiast przyprawy ustawione na wierzchu są według was zwyczajnie nieestetyczne to będzie dla was najlepsze rozwiązanie. Taka szuflada w pionie, w której znajdują się wąskie „szyny” pozwalające na ustawienie przypraw, słoików, miseczek z potrzebnymi wam rzeczami i na pewno czytelnie eksponujące swoją zawartość. Wysokie natomiast cechuje się tym że jest w szeregu szafek kominowych tzn od podłogi do sufitu.

 2. Szuflada wewnętrzna

szuflada-wew  szuf-wew

Szuflady wewnętrzne okazują się bardzo estetycznym i ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ nie wpływają na wygląd kuchni w całości (wszystkie szafki mogą być równe, nie trzeba robić jednej z samymi szufladami) oraz wykorzystują pozostałe miejsce które wcześniej było niewykorzystaną przestrzenią w przypadku głębokich szuflad.

 3. Szuflady cokołowe

cokolowe

Jest to rozwiązanie preferowane w małych kuchniach gdy brakuje zawsze miejsca, lecz jest to sposób również na ekonomiczne zagospodarowanie miejsca w całej kuchni.

 4. Szuflady narożnikowe

narozne

Jest to doskonałą alternatywa na wykorzystanie szafek narożnikowych dla zwolenników szuflad. Zapewnia ład i porządek ze względu na łatwą dostępność.  Każdy milimetr szafki może zostać w ten sposób wykorzystany.

 5. Nerki narożnikowe

le-mans

Le mans

Le Mans jest rozwiązaniem do szafki narożnej, które łączy w sobie wysoki stopień wykorzystania przestrzeni z prostym, ale bardzo innowacyjnym sposobem wysuwania półek na zewnątrz.  Nic dziwnego, ponieważ każdą z półek możemy całkowicie wysunąć  z szafki. Teraz możesz widzieć całą zawartość szafki i łatwo dotrzeć do każdego elementu, którego potrzebujesz. System Le Mans stał się następcom karuzeli która kiedyś królowała w naszych szafkach narożnych.

 6. System Magic Corner

magic-corner

Pozwala on na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w szafkach nie tylko narożnikowych.

 7. Szuflada zlewozmywakowa 

szuf-podzlew

Pozwala na wykorzystanie przestrzeni, która dotychczas była pusta. Idealnie sprawdza się na płyn do mycia naczyń czy tabletki do zmywarki.

 8. Półki wolno wiszące

polki

Wówczas gdy nie lubimy, lub nie mamy możliwości zamontować szafki wiszące istnieje możliwość zastosowania półek wolno wiszących. Wówczas możemy je zagospodarować jak tylko chcemy, zarówno poukładać na nich kupki talerzy jak i postawić przyprawy. pamiętajcie że tylko równe talerze na kupce wyglądają estetycznie.

 9. Stół w szufladzie

add-blat

Brakuje wam blatu? Nie macie miejsca na stolik i krzesła? Oto rozwiązanie! Stół, w zasadzie blat w szufladzie wysuwany w razie potrzeby i krzesełka wysuwane z szuflad. Gdy jednak macie miejsce gdzie możecie w spokoju spożyć posiłek taki blat może wam pomóc gdy blat roboczy jest za mały lub przygotowujecie święta dla całej rodziny.

 10. Maty antypoślizgowe

maty-a

 

zobacz również:

 

  1. Wnętrze w stylu glamour
  2. Jesienne inspiracje w dekorowaniu wnętrz
  3. Szafki na buty w stylu prowansalskim – sklep impresje24
  4. Strefa Domu – inspiracje i trendy

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...