Wydawnictwo Skarpa Warszawska poleca majowe nowości!
Każda pora roku i każda pora dnia jest dobra na czytanie książek. A każda dobra książka porusza i ożywia umysł. Wielbicielom powieści dojrzałych, świetnie napisanych, intrygujących, od pierwszej strony wciągających w fabułę polecamy wraz z Wydawnictwem Skarpa Warszawska pełen zwrotów akcji thriller o górskim, dusznym klimacie od Michała Śmielaka lub dreszczowiec o kobiecie bez pamięci i twarzy bestsellerowej autorki – Lisy Jackson. Ucztą czytelniczą będzie też sięgnięcie po opowieść inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami Jacka Piekiełko lub mocny kryminał o trójmiejskiej serii okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw Lucyfera. Natomiast Stefan Szczepłek zabiera nas w podróż po cmentarzach Warszawy i okolic w kontekście historii polskiego sportu.
Michał Śmielak: Wilcza chata
Pełen zwrotów akcji thriller od Michała Śmielaka – autora bestsellerowej Osady.
Dla Agaty trening biegowy w sercu Bieszczad kończy się tragicznie. Zostaje napadnięta przez zamaskowanego napastnika i tylko cudem uchodzi z życiem. Ciężko ranna odzyskuje przytomność w chacie tajemniczego Piotra. Uwięziona przez załamanie pogody poznaje swojego wybawcę odkrywając, że mężczyzna to najbardziej znany w Polsce autor kryminałów, który kilka lat temu po stracie żony i syna w wypadku na Mazurach zniknął z życia publicznego…
Zaalarmowana nieobecnością Agaty właścicielka pensjonatu prosi o pomoc swojego partnera, policjanta tuż przed emeryturą. Podejrzewa, że zaginięcie dziewczyny jest powiązane z podobną sprawą sprzed dwóch lat i tajemniczym chłopakiem o bladej twarzy, który nachodził ją po nocach.
Kto i dlaczego zaatakował dziewczynę? Czy zniknięcie innej kobiety kilka lat wcześniej powiązane jest z atakiem? Czy stary policjant i właścicielka pensjonatu zdążą z pomocą? Czy „Wilcza Chata” to ratunek, czy raczej pułapka…?
Michał Śmielak kolejny raz wrzuca swoich bohaterów w górski, duszny klimat, budując atmosferę niepokoju i zwodząc czytelnika w ślepe zaułki, gdy wydaje się, że rozwiązanie zagadki jest już na wyciągnięcie ręki…
Lisa Jackson: Gdyby tylko wiedziała…
Wciągający thriller bestsellerowej autorki – Lisy Jackson!
Rodzina Cahillów wiedzie swoje bogate życie w San Francisco. W północnej Kalifornii dochodzi do wypadku samochodowego. Jedna z kobiet ginie, natomiast druga zapada w śpiączkę. Kiedy ocalała budzi się, okazuje się, że straciła pamięć, a jej twarz została zrekonstruowana…
Rodzina zapewnia ją, że nazywa się Marla Cahill, jednak wszyscy wydają jej się obcy. Dochodząc do siebie w odizolowanej rezydencji czeka na coś, co uda jej się rozpoznać. Jednak jedynym poczuciem jest to, że nie jest tym za kogo wszyscy ją uważają. Marla wie, że jest w niebezpieczeństwie.
Nie tylko ona czeka na moment, w którym wszystko sobie przypomni…
Zamożna rodzina. Sekrety i kłamstwa. Wielkie pieniądze i tajemnice, które nigdy nie powinny zostać odkryte…
Jacek Piekiełko: Gdy prawda milczy
Przerażający dramat, który przypadkiem ujrzał światło dzienne. Opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Anička nie miała lekkiego życia. Pozostawiona przez rodziców narkomanów, trafia do handlarzy ludźmi, a później do Norwegii, gdzie przeżywa koszmar. Gdy trzynastoletnia dziewczynka wyrywa się ze szponów zła i wraca do Czech, ma problemy ze swobodną komunikacją, a pokonywanie nowych wyzwań codzienności utrudniają jej odniesione traumy. Nie posiada rodziny, żadnych bliskich, jej tymczasowym opiekunem pozostaje Kristína, pracująca w ośrodku dla dzieci „Promyczek”. Z dziewczynką zaprzyjaźnia się siostra opiekunki, Veronika, dzięki której Anička w końcu się otwiera i zaczyna opowiadać o krzywdach, których doznała. Los wciąż nie oszczędza trzynastolatki, u której lekarze diagnozują białaczkę. Veronika postanawia adoptować Aničkę. Wtedy rozpoczyna się niewyobrażalne piekło…
Jacek Piekiełko przedstawia własną interpretację jednej z najgłośniejszych historii kryminalnych współczesnych Czech – sprawy „Dzieci z Kuřim”, która nigdy nie została w pełni wyjaśniona.
Krzysztof Bochus: Lista Lucyfera
Trójmiastem wstrząsa seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw. Morderca kontaktuje się z dziennikarzem, red. Adamem Bergiem. Za jego pośrednictwem informuje opinię publiczną o swoich kolejnych krokach. Od tej pory zaczyna się nierówny pojedynek pomiędzy życiem, a śmiercią.
Co kieruje poczynaniami okrutnego mordercy, który sam siebie nazywa „Lucyferem“? Zemsta, nienawiść do świata, a może fascynacja dziełami pewnego artysty, który ze śmiercią był za pan brat? A gdy wydaje się, że jesteśmy już blisko rozwiązania tej ponurej zagadki, do akcji wkraczają kolejni nieznani sprawcy. W tle media goniące za sensacją i historia, która rzuca długi cień na współczesnych.
Stefan Szczepłek: Stadiony wiecznej ciszy
Na jakim cmentarzu jest pochowanych najwięcej mistrzów olimpijskich?
Dlaczego niewiele osób zapala świeczki na grobie najlepszego szablisty świata Jerzego Pawłowskiego?
Jaką historię przypomina warkocz na mogile Elżbiety Duńskiej – Krzesińskiej?
Na czym, według Bolesława Prusa polegała wyższość roweru nad koleją żelazną?
Kto brał udział w pogrzebie Ireny Szewińskiej?
Każda mogiła to historia, cmentarz to zbiór opowieści, kilka cmentarzy to już książka. O ile dwa wcześniejsze tomy „Warszawa idzie na mecz” opowiadały przede wszystkim o miejscach, związanych ze sportem i wydarzeniach, o tyle ten opowiada o ludziach, którzy to wszystko tworzyli.
To rodzaj kilkuset nekrologów, przypominających postacie znane lub całkiem dziś zapomniane, a z różnych powodów warte poznania.
Na cmentarzach Warszawy i okolic leży historia polskiego sportu.
O ludziach ją tworzących jest ta książka – leksykon, przewodnik – zamykająca „trylogię warszawskiego sportu”. Tego nie znajdziecie w internecie.