URODA I ZDROWIE

Wycieczki szkolne – najmodniejsze kierunki 2018

13 kwietnia 2018, dodał: Alfa i Omega

Wiosna to czas, kiedy odbywa się najwięcej wycieczek szkolnych. I słusznie! Kiedy piękna pogoda nie pozwala skupić się na tradycyjnych lekcjach w szkolnej ławce, lepiej spróbować innych form nauczania – tych bardziej aktywnych i niestandardowych. W dzisiejszych czasach wycieczki stanowią doskonałe uzupełnienie programu szkolnego, a także inspirację dla uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i poznawania świata.

Gdzie warto wyjechać na wycieczkę szkolną?

Miejsce wycieczki powinny być oczywiście dostosowane do potrzeb oraz wieku uczestników. Często podczas rozmów z rodzicami pojawiają się różne pomysły, więc finalny wybór jest często niełatwym kompromisem, a ostateczny program wynikiem twardych negocjacji.

Jeśli szkoła decyduje się na krótką wycieczkę krajową bardzo częstym wyborem są parki rozrywki. W Polsce co roku przybywa kolejnych miejsc przyjaznych dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą podziwiać miniaturowe budowle, wielkie figury dinozaurów, nowoczesne karuzele inne atrakcje. Bardzo popularne są także interaktywne centra edukacyjne, które umożliwiają wykonywanie własnoręcznie eksperymentów. Oprócz znanego w całej Polsce Centrum Nauki Kopernik jest już dostępne na przykład łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1 o bardzo podobnym charakterze.

Uczniowie starych klas coraz chętniej wyjeżdżają za granicę. Nauczyciele angielskiego często zachęcają uczniów do udziału w warsztatach językowych w Londynie lub innych miastach Anglii. Ci, którzy mają kontakt z partnerskimi szkołami w innych krajach często decydują się wymiany międzynarodowe, co pozwala znacząco ograniczyć koszty.

Nie brakuje także kilkudniowych wycieczek objazdowych do takich krajów jak Francja, Hiszpania oraz Włochy. Taki wyjazd świetnie wpisuje się w program nauczania historii, geografii, języka polskiego czy języków obcych.

Kiedy zarezerwować wycieczkę szkolną?

Większość szkół jeździ w podobnych terminach wybierając kilka najcieplejszych tygodni w roku szkolnym. Dlatego myśląc o wiosennej wyprawie najlepiej jest szukać kontaktu z biurem na kilka miesięcy przed planowaną datą wycieczki. Najlepsi piloci i przewoźnicy często mają zajęte terminy z dużym wyprzedzeniem, więc im wcześniej tym lepiej!

Niektóre biura podróży, żeby zachęcić nauczycieli do zorganizowania swojej grupy odpowiednio wcześnie przygotowują specjalne promocje przypominające wakacyjne first minute. Na wycieczki szkolne Atas przysługuje rabat dla każdego uczestnika pod warunkiem wczesnej rezerwacji.

A co w sytuacji, gdy nie zarezerwujemy wyjazdu odpowiednio wcześniej i wybrany termin nie będzie już wolny? W tej sytuacji pozostaje zorganizowanie wyjazdu w innym okresie. Późną jesienią i zimą także odbywają się wycieczki szkolne. Oprócz niższej ceny zaletami takiego wyboru są mniejsze kolejki do największych atrakcji turystycznych, a także możliwość zobaczenia wybranych miejsc z nietypowej scenerii – na przykład przyozdobionych dekoracjami na Halloween albo świątecznymi. Największą wadą takiej opcji jest naturalnie pogoda, jednak jeśli możemy się pogodzić z zimnem i ewentualnymi opadami można przemyśleć te mniej popularne terminy. Tym bardziej, że jeśli decydujemy się na odwiedzenie jednego z krajów na południu Europy i tak będzie tam zapewne cieplej niż w tym samym czasie w Polsce!


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Wycieczki szkolne – najmodniejsze kierunki 2018

  1. avatar Anita pisze:

    Wychowawczyni mojej córci ma właśnie takie podejście i zawsze znajdzie jakąś super ofertę. W tym roku na przykład dzieci były na zielonej szkole jakieś 40 km od Bydgoszczy. Świetnie przygotowane miejsce, z mnóstwem atrakcji. Były wycieczki, gry terenowe, nawet w podchody się bawili. Jedzonko też pyszne, a takie pochwały u dzieci to nie zawsze są.

  2. avatar festival pisze:

    tak po prawdzie to wycieczki organizowane przez biuro są dużo droższe. lepiej złapać jakąś fajną kompleksową ofertę, wtedy dzieciaki mniej płacą

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...