Wybieramy dobrą i funkcjonalną lodówkę

11 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Jak kupić dobrą i funkcjonalną lodówkę? Na rynku nie brakuje najróżniejszych marek i producentów. Wybór więc może powodować lekki ból głowy. Zwłaszcza, że jest to inwestycja na długie lata. Dlatego dobrze jest przed zakupem zastanowić się, czego oczekujemy od tego urządzenia? Mogą mieć one różną pojemność i wygląd, często zawierają także dodatkowe funkcje. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednie urządzenie chłodnicze do swojej kuchni.

lodówka

Klasa energetyczna ma duże znaczenie

Decydując się na lodówkę, warto sprawdzić jej klasę energetyczną. Oznacza się ją literami. Największą efektywność mają urządzenia oznaczone symbolami A+++, A++, A+ i A, a najmniejszą z literą G. Oznacza to, że modele w klasie A oszczędzają największej energii. Nawet więc, jeśli lodówka jest przy zakupie droższa od innych, jej wysoka klasa energetyczna sprawi, że nasze comiesięczne opłaty będą mniejsze – w perspektywie lat inwestycja ta jest bardzo na plus. Nie tylko dla naszej kieszeni, ale także dla środowiska.

Zwróć uwagę na funkcje

Głównym zadaniem lodówki jest chłodzenie i przedłużanie świeżości produktów. Na tym jednak nie musi się kończyć. Nowoczesne urządzenia posiadają różne funkcje, które znacząco ułatwiają życie. Jedną z nich jest Technologia 6. Zmysł Fresh Control, która utrzymuje optymalną temperaturę i wilgotność na poziomie 70-85 procent w komorze chłodziarki. Oznacza to, że otwierając lodówkę, właściwa temperatura zostanie przywrócona pięć razy szybciej niż w urządzeniu pozbawionym tej funkcji. Efekt? Produkty nawet czterokrotnie dłużej utrzymują swoją świeżość. Inna, bardzo przydatna technologia to System No Frost, czyli specjalny system cyrkulacji, który zapewnia stały poziom wilgoci wewnątrz komory. Minimalizuje to ryzyko powstawania szronu w lodówce, dzięki czemu nie ma potrzeby jej regularnego odmrażania. To nie jedyne funkcje, jakie urządzenie może oferować. Wśród innych technologii wymienić można m.in. produkcję kostek lodu, specjalną temperaturę przechowywania czy alarmy i powiadomienia.

Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

Kupując lodówkę, warto zastanowić się, jaki model nam odpowiada: wolnostojący czy do zabudowy? Urządzenie do zabudowy będzie sprawiać więcej problemu przy instalacji. Czasem jednak warto się na to zdecydować, bo kuchnia będzie się bardzo estetycznie prezentować. Urządzenia do zabudowy są ukryte przed wzrokiem innych osób, w efekcie czego kuchnia zyskuje elegancki wygląd i można utrzymać jednolity styl. Nie oznacza to jednak, że lodówka wolnostojąca nie wkomponuje się w aranżacje. Można ją przecież dobrać pod względem formy, rozmiaru i koloru.

Postaw na sprawdzonego producenta

Decydując się na kupno lodówki, z pewnością należy zwrócić uwagę na jej producenta. Nie wszystkie firmy będą oferować sprzęt wysokiej klasy czy posiadający wybrane funkcje. Nie warto kupować urządzenia po promocyjnej cenie od podejrzanego dostawcy. Lepiej sięgnąć po ofertę firmy, która cieszy się uznaniem i renomą. Zdecydowanie należy do niej firma Whirlpool, która działa już od ponad 100 lat! Można więc mieć pewność, że wszystkie oferowane sprzęty zostały solidnie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie inaczej jest z lodówkami, które cechują się nowoczesnym wyglądem i wieloma przydatnymi funkcjami.

Dostępne w asortymencie urządzenia chłodnicze podzielić można na wolnostojące, jak i lodówki do zabudowy. Cechują się one także wysoką klasą energetyczną. To z pewnością dobry i pewny wybór. Jednocześnie oferta jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu każda osoba znajdzie odpowiedni dla siebie sprzęt chłodniczy. Urządzenia małe, średnie i duże, lodówki do zabudowy bądź wolnostojące, posiadające System No Frost lub nie… – wybór nie jest łatwy. Dobrze więc zastanowić się, na czym nam zależy. Warto też mieć na uwadze, kto jest producentem sprzętu – pewnym firmom, jak Whirlpool, po prostu można ufać. Urządzenia chłodnicze bez trudu dopasować można także do swoich wymagań estetycznych i aranżacji kuchni.

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Ubrania hand made
Ja się uczę robienia na drutach, żeby mieć własnoręcznie wydziergane sweterki...
Fryzura na półmetek/połowinki
Taka jak na wesele, bo impreza przecież podobna;)
Nauka niemieckiego
Fajnie byłoby uczyć się z native speakerem albo kimś, kto był parę lat w Niemczech...
Jęczmień znacznych rozmiarów
Warto często przemywać oczy np. naparem z rumianku...