Wszywka alkoholowa Gdynia umożliwia skuteczną walkę z uzależnieniem

2 września 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Choroba alkoholowa może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku, płci czy też statusu społecznego. Niestety jest to bardzo poważne schorzenie, które wpływa zarówno na naszą sferę psychiczną, ale również i fizyczną. Człowiek początkowo myśli, że alkohol pomaga mu się odstresować po ciężkim dniu, gdy nagle wpada w silne uzależnienie od trunków wysokoprocentowych i nie potrafi funkcjonować bez picia. Osoby uzależnione dość często po pewnym czasie zaczynają się męczyć tym, że są uzależnione. Chcą zerwać z nałogiem, ale mają problem w utrzymaniu abstynencji, a to przecież najważniejszy warunek aby pozbyć się uzależnienia.

alkohol

      

W takiej sytuacji proponuje im się pomoc w postaci wszywka alkoholowa Gdynia. Tabletki wszywane pod skórę uzależnionego powodują awersję do alkoholu. Dzięki temu osoba z wszywką utrzymuje 100% abstynencji. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o wszywce alkoholowej jako metodzie wspomagającej walkę z alkoholizmem, zapoznaj się z poniższy artykułem.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

            Zabieg zaszycia alkoholowego jest zabiegiem stosunkowo krótkim. Już po 30 minutach wszywka alkoholowa Esperal zaczyna swoje działanie w organizmie pacjenta. Przed każdym zaszyciem chirurg jest zobowiązany do przeprowadzenia z pacjentem wywiadu medycznego. Wywiad ten ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do leczenia awersyjnego. Jeżeli lekarz uzna, że wszystko jest w porządku, a pacjent jest odpowiednio zmotywowany do leczenia Esperalem musi podpisać on świadomą zgodę na zabieg. Następnie lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe, aby zaszycie było całkowicie bezbolesne oraz nacina skórę (nacięcie jest niewielkich rozmiarów, tabletki z lekiem są małe). W powstałą szczelinę wsuwa odpowiednią ilość leku, a ranę zaszywa szwami, które się samodzielnie rozpuszczają. Dzięki temu uzależniony nie musi wracać do gabinetu w celu ściągnięcia szwów. Po zabiegu pacjent otrzymuje stosowne oświadczenie i może wrócić do domu. Wszywka alkoholowa nie wpływa w żaden sposób na koncentrację po zabiegu, dlatego pacjent może wrócić do domu samochodem.

Gdzie wszywany jest Esperal i jaki jest czas działania leku?

            Wszywka alkoholowa Esperal umieszczana jest w okolicach łopatek albo pośladka. Czasami – jeżeli pacjent tego sobie życzy, jest ona wszywana w zupełnie inne miejsce, o ile lekarz wyrazi na to zgodę. Tabletki działają przez około 8 nawet do 12 miesięcy. Po zakończeniu działania Esperalu jeżeli pacjent czuje i nadal chce aby wszywka kontrolowała jest abstynencję, można wykonać zaszycie alkoholowe ponownie.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie Esperalem?

  • Jeżeli zgłoszą się państwo na wszycie Esperalu do specjalistycznej przychodni będą mieć państwo pewność, że zabieg zaszycia alkoholowego będzie wykonywany przez doświadczonych i certyfikowanych chirurgów. Stosujemy tylko oryginalne medykamenty (Disulfiram WZF), gwarantujący skuteczność leczenia awersyjnego.
  • Jest to zabieg krótki: czas zabiegu wynosi od 20-30 minut (razem z dopełnieniem formalności przed jego wykonaniem, podpisaniem dokumentów oraz wywiadem medycznym z lekarzem).
  • Znieczulenie miejscowe sprawi, że zabieg będzie całkowicie bezbolesny. Również po nim będzie można kontynuować pracę.
  • Nie ma potrzeby dłuższego odpoczynku (rekonwalescencji) przez kilka dni po zabiegu. Pacjent może natychmiast wrócić do pracy lub do swoich codziennych zajęć i obowiązków.
  • W ciągu kilku dni rana po zaszyciu się wygoi, a na ciele pacjenta nie pozostanie nawet mała blizna.
  • Wszywka alkoholowa Esperal daje długotrwałe efekty. Pojedyncze wszycie Esperalu starcza nawet do 12 miesięcy. Pacjent nie musi się stresować, że zapomni wziąć leku.

Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

            Chociaż zabieg zaszycia alkoholowego nie wymaga wcześniejszych przeciwwskazań, bo jest naprawdę mało inwazyjny posiada kilka przeciwwskazań (jak każdy zabieg medyczny), a są to:

  • nadwrażliwość na aktywne składniki leku: Disulfiram i tiokarbamiany,
  • stan nietrzeźwości pacjenta w dniu planowanego zabiegu (pacjent musi zachować trzeźwość na minimum 24 godziny przed planowaną implantacją),
  • u kobiet z zabiegu wyklucza ciąża oraz karmienie piersią,
  • zażywanie leków, które w swoim składzie zawierają alkohol (w takiej sytuacji pacjent po konsultacji z lekarzem decyduje się na ich odstawienie na kilka dni przed zaszyciem),
  • niewydolność serca,
  • choroby niedokrwienne serca oraz inne schorzenia sercowo-naczyniowe,
  • choroby psychiczne, a także próby samobójcze w przeszłości.

Wszystkie ewentualne przeciwwskazania wykluczane są każdorazowo w rozmowie lekarza z pacjentem. Pacjent musi szczerze opowiedzieć o swoich dolegliwościach i ewentualnych schorzeniach. Nie należy zatajać takich informacji.

Co się dzieje po wypiciu alkoholu u pacjenta z wszywką alkoholową?

Efekty działania wszywki zaczynają się ujawniać w ciągu 10 minut od wypicia nawet niewielkiej ilości alkoholu. Nieprzyjemne skutki terapii Disulfiramem mogą utrzymywać się do czterech do dziesięciu godzin w przypadku, gdy osoba z wszywką wypiła alkohol. Niektóre z dolegliwości przypominają silne zatrucie alkoholowe. Nie zmienia to faktu, że są dużo bardziej intensywne i pojawiają się natychmiast gdy osoba z wszywką napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu. Niektóre z nich są jednak dużo bardziej poważne i mogą nawet zagrażać życiu pacjenta. Jakie to są dolegliwości?

  • mdłości,
  • wymioty,
  • silne bóle głowy,
  • nadpotliwość,
  • drżenie mięśni,
  • kołatanie serca,
  • skoki ciśnienia,
  • lęki (obawa przed śmiercią),
  • w skrajnych przypadkach pacjentowi z wszywką, który spożywał alkohol grozi nawet zawał serca.

Osoby, które będą podczas całej terapii awersyjnej będą unikać spożywania napojów alkoholowych nie muszą martwić się, że wystąpi u nich którykolwiek skutek uboczny. W takich wypadkach wszywka jest obojętna dla organizmu.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki

Stosowanie Esperalu jako jedynej metody walki z alkoholizmem niestety nie przyniesie oczekiwanych skutków. Dlaczego? Ponieważ równocześnie z terapią awersyjną osoba uzależniona powinna zgłosić się na psychoterapię. Może to być terapia indywidualna albo grupowa. Największą skutecznością charakteryzują się psychoterapie w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Pacjenci kończący leczenie uzależnień właśnie w takiej placówce potrafią kontrolować swój nałóg oraz wytrwać w całkowitej trzeźwości. Wiedzą też jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Ośrodki leczenia uzależnień oferują także pomoc osobom współuzależnionym, a także najbliższym uzależnionych (rodzinie, znajomym, przyjaciołom). Nawet po zakończeniu terapii uzależnień pacjent może liczyć na pomoc specjalistów.

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

zabawa - odpowiedz tytułem piosenki…
"Wszystko czego dziś chcę" Kiedy masz gorszy dzień...
Outlet - Promocje
Jak byłam tam na zakupach to sporo rzeczy było marnej jakości, w końcu wybrałam...
Jaki odkurzacz
Ja sprzątam tylko mopem, nie mam już dywanów więc odkurzacz stał się zbędny...
Sprawdzone sposoby na dziecięce dol…
Dokładnie. Nie zabierać dzieci do sklepów, przychodni jak nie potrzeba. Nieraz widzę...