Wszystko, co powinnaś wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym

23 marca 2017, dodał: media

Osocze bogatopłytkowe (PRP) już od kilku lat sukcesywnie zdobywa zaufanie pacjentów medycyny estetycznej. Nie ma co się temu dziwić, jest to zabieg bardzo wyjątkowy – naturalny i dający przy tym naprawdę widoczne efekty. Decydując się za zabieg powinniśmy jednak wiedzieć o nim więcej! O tym, jak działa i jakie daje efekty rozmawiamy z dr n. med. Anną Marią Wasilewską, lekarzem medycyny estetycznej z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

PRP jest to porcja oddzielonego osocza krwi własnej pacjenta, w którym stężenie płytek jest wyższe niż przeciętne. Pobrana krew zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu, a w wyniku tego procesu uzyskuje się trzy warstwy płynowe. Pierwsza warstwa – od dołu to oddzielone erytrocyty, druga to koncentrat PRP a na samej górze znajduje się osocze ubogopłytkowe. Frakcję bogatopłytkową ew. dodatkowo ubogopłytkową pobiera się do osobnej strzykawki i po dodaniu aktywatora płytek podaje pacjentowi w formie mezoterapii.

A jak działa ten zabieg?

Po wstrzyknięciu uzyskanego osocza do tkanek rozpoczyna się cała kaskada reakcji sprzyjających naprawie tkanek. Efekt biostymulujący, jaki wywołuje PRP, polega na aktywacji różnych typów komórek przez tzw. czynniki wzrostu zawarte w płytkach, które stymulują namnażanie
i różnicowanie komórek naskórka, angiogenezę, produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego czy różnicowanie fibroblastów.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

PRP ma udowodnioną skuteczność w zakresie poprawy jakości skóry i spłycania zmarszczek, jednak należy mieć świadomość, że efekty nie są natychmiastowe. Pojawiają się dopiero kilka tygodni po zabiegu, ale za to utrzymują się dłużej.

Co wyróżnia PRP od innych zabiegów?

Według wielu lekarzy zabieg z zastosowaniem PRP jest jednym z najlepiej rozpoznanych zabiegów stosowanych w medycynie anti-aging. PRP oprócz wymienionych wcześniej właściwości biostymulujących jest biokompatybilne, hemostatyczne, redukujące ból. Metoda ta jest naturalna, nie niesie ze sobą ryzyka objawów ubocznych, co jest niezmiernie istotne w czasach, kiedy wielu pacjentów ma skłonność do alergii.

Jak często powinniśmy powtarzać zabieg?

Program odmładzania PRP powinien być wykonany w serii trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. Już wtedy zauważamy poprawę elastyczności skóry i wypełnienie niewielkich zmarszczek.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Naturalny olejek cedrowy
Sklep Afandi.eu
Cena:
45,51 zł
Owoce goji Berry 2000
Nazjdrowsze owoce świata!
Cena:
89 zł
Complete naturalny olejek CBD/CBDa z ekstrakcji CO2 10ml
Olejek 10% 10ml CO2 Z kodem rabatowym 10% KOD: „urodaizdrowie”
Cena:
229,90
Sukienka plażowa z falbanką
Pareo ze sklepu Lorin.eu!
Cena:
126 zł
Elegancki portfel skórzany
Praktyczny, z przegródkami, o wysokiej jakości wykonania - skóra licowa.
Cena:
159,00 zł

FORUM - bieżące dyskusje

powiedz jaki masz kolor w tym momec…
"Naprawiłam" paznokcie mocząc je w oleju lnianym i już mogę używać kolorowych lakierów;)...
Zaniedbane stopy :(
Niechcemisie jednak polecam Ci skarpetki- osobiście jestem zadowolona. Użyłam jednej saszetki płynu, niby wystarczyło...
Co dziś dla siebie zrobiłaś??
Dziś zrobiłam sobie dzień słodkiego lenistwa.
Program do rozliczenia PITu
Ja rozliczyłam się sama. W sumie to proste przecież. :)
facebook